Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jakim słowiańskim demonem jesteś?


nvm

Rekomendowane odpowiedzi

http://samequizy.pl/jakim-slowianskim-demonem-jestes/

 

Dobrochoczy

 

filing_images_da392f004dee.jpg

 

Jesteś dobrym demonem, zamieszkującym lasy. Najczęściej upodabniasz się do drzewa. Opiekujesz się pokrzywdzonymi i karzesz nieuczciwych zsyłając na nich choroby. Łatwo można Cię przebłagać. Wystarczy tylko chleb i sól zawinięte w czyste, białe płótno. Masz bardzo sprawiedliwą duszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszy - jesteś panem lasu o stosunku obojętnym do ludzi. Kiedy są oni gorsi wprowadzasz ich w głąb lasu, a kiedy są dobrymi osobami pomagasz im się z niego wydostać. Jesteś przyczyną wypadków z koszykami, z których wypadają najróżniejsze rośliny i grzyby po udanych zbiorach. Jesteś bardzo bladym mężczyzną o zmiennym wzroście. Kochasz leśne zwierzęta i chcesz dla nich dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Topielec

filing_images_7691d6999b7d.jpg

Jesteś złym i podstępnym demonem, zamieszkującym wszelkie zbiorniki wodne. Wymyślasz najlepsze zagadki i nienawidzisz, kiedy ludzie oszukują. Twoim sposobem na zabójstwo jest niespodziewane wciągnięcie pod wodę i utopienie ofiary. Nie jesteś jednak najgorszy. Czasami pomagasz ludziom, a nawet się z nimi zaprzyjaźniasz. Swoje polowanie na największą skalę prowadzisz w jesieni i wiośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrochoczy

 

 

 

Jesteś dobrym demonem, zamieszkującym lasy. Najczęściej upodabniasz się do drzewa. Opiekujesz się pokrzywdzonymi i karzesz nieuczciwych zsyłając na nich choroby. Łatwo można Cię przebłagać. Wystarczy tylko chleb i sól zawinięte w czyste, białe płótno. Masz bardzo sprawiedliwą duszę.

 

 

Tak mi wyszło 8)

Świetny test i mam nadzieje, że dużo osób go wypełni. Zapraszam wszystkich Dobrochoczych na priw gdyby chcieli pogadać w potrzebie czy coś :tel2:

 

edit:

 

maga♥, topielce oczywiście też są u mnie mile widzianie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzygi przychodziły do mnie w nocy już nie raz. Nie mogłem się ruszyć bo coś mnie paraliżowało, a one mnie wsysały w jakąś otchłań krzycząc coś do ucha demonicznym niezrozumiałym (może to i lepiej) dla mnie językiem.

Dawno mnie nie odwiedziały, trochę się stęskniłem więc też mogą wpadać, ale wtedy chyba jakiś translator by mi się przydał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niecały, strzygi czy raczej ponętne sukkuby? ;)

 

Bobo - małe, brzydkie, zjada dzieci

 

lub...

 

– demon z wierzeń prasłowiańskich. Miał wiele innych imion, jak chociażby Buba, Buka, Bubbul, Macha, Matoha, Motolica. Nazywano go również Kasznej i Kosznej, a potem lud począł mówić Kościej, bo przecież był to "kościany mąż straszliwy". Bobo towarzyszył spotkaniom czarownic na Łysej Górze i może dlatego często mówiono nań jako o dozorcy czarownic. Jeżeli czarownice chciały skrzywdzić poczciwego człowieka, wówczas Bobo ukazywał im się jako kozioł i wtedy przerażone jego strasznym wyglądem uciekały na miotłach. Czyniły to w takim popłochu, że łamały ręce, nogi lub ginęły, spadając na ziemię. Spotykała je kara, dlatego że miały szkodzić swoimi czarami tylko ludziom złym.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

distorted_level68,

 

Dzięki, ale nie jest tak do końca bo troche się popsułem w procesie adaptacyjnym do tego świata. Może nawet jak za rok wypełnie to na topielca awansuje :D Piszą, że strzygi nie są bardzo morderczym demonem, to ciekawe, który ten najmroczniejszy. Może ten co @Monster wstawił jakoś tak bez opisu? To podejrzane ;)

 

C&S

 

To były strzygi na pewno, bo się interesowałem tematem, okazuje się powszechna sprawa.

Śmiejesz się a ja nawet u egzorcysty byłem, a ten sie mnie o jakieś afrykańskie maski pytał czy nie mam ich w domu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://samequizy.pl/jakim-slowianskim-demonem-jestes/

 

Dobrochoczy

 

filing_images_da392f004dee.jpg

 

Jesteś dobrym demonem, zamieszkującym lasy. Najczęściej upodabniasz się do drzewa. Opiekujesz się pokrzywdzonymi i karzesz nieuczciwych zsyłając na nich choroby. Łatwo można Cię przebłagać. Wystarczy tylko chleb i sól zawinięte w czyste, białe płótno. Masz bardzo sprawiedliwą duszę.

Dobrochoczy,ja też.Dzięki Bogini Mokosz,ale.Ciekawe,kto zaznaczył ,że chciałby się ukazywać jako owłosiona kobieta,he,he.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiejskifilozof, :)

 

Pisałeś, że interesujesz się słowiańskimi wierzeniami, więc możesz polecić jakieś wiarygodne źródła na ten temat?

Bardzo mnie to zainteresowało, szkoda, że tak wiele z informacji o tych wierzeniach, zostało w Polsce usunięte po przyjęciu Chrztu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przyswajasz te informacje z internetu nieselektywnie, to podchodzisz do tematu dość nierzetelnie Dobrochoczy kolego - w internecie krąży mnóstwo bzdur na temat wierzeń słowiańskich i to ja będę tym, który podzieli się z Tobą wiarygodnymi źródłami - jeśli na takie natrafię - a nie na odwrót :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C&S, Zasada Pareta, podobno tyczy się tylu spraw, że warto ją znać i nie każdemu warto ją wyjawiać, ale tu same dobre i nienajgorsze demony, więc czemu nie :)

 

Ten test jest tak rewelacyjny, że wstawie go sobie zaraz w podpisie, aby jak najwięcej osób go wypełniło :yeah:

Zastanawiam się ile tych demonów siedzi w wynikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przyswajasz te informacje z internetu nieselektywnie, to podchodzisz do tematu dość nierzetelnie Dobrochoczy kolego - w internecie krąży mnóstwo bzdur na temat wierzeń słowiańskich i to ja będę tym, który podzieli się z Tobą wiarygodnymi źródłami - jeśli na takie natrafię - a nie na odwrót :)

Tylko wiarygodne źródła,dla mnie.To nie są strony katolickie :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoje polowanie na największą skalę prowadzisz w jesieni i wiośnie.

 

:shock:

 

maga♥, ale wiesz, że w tym fidget spinner to wcale jednak nie udało mi sie pobić Twój rekord.

Nie mam nawet fidget spinnera, a co dopiero jakieś rekordy bić :bezradny:

Co do testu, też wyszedł mi Dobrochoczy, ale zrobiłam test ponownie, celowo wybierając inne odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś panem lasu o stosunku obojętnym do ludzi. Kiedy są oni gorsi wprowadzasz ich w głąb lasu, a kiedy są dobrymi osobami pomagasz im się z niego wydostać. Jesteś przyczyną wypadków z koszykami, z których wypadają najróżniejsze rośliny i grzyby po udanych zbiorach. Jesteś bardzo bladym mężczyzną o zmiennym wzroście. Kochasz leśne zwierzęta i chcesz dla nich dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

demon w ten sposób chce odwrócić od siebie uwagę, to jego sztuczka, nie dajcie się nabrać, demon chce nas zwieść, nie dajmy się mu!
no dopsz... przyznaję... Cierpiałem zbyt długo i już nie jestem w stanie odczuwać przyjemności innej, niż ta, jaką daje krew na rękach. Rozglądam się więc za ofiarą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się jak Słowianie zaobserwowali różne typy osobowości i wpisali je w swoją mitologiczną narrację. Mam nadzieję, że ICD-11 będzie właśnie w takiej oprawie.

Zamówiłem sobie planszówkę "Przez Słowiański las" :yeah: co prawda mało mam kolegów, koleżanek i nikt w to ze mną nigdy nie zagra, ale z moją wyobraźnią poradzę sobie równie dobrze jak z "Talizmanem".

 

 

maga♥,

 

Nie mam nawet fidget-spinnera, a co dopiero jakieś rekordy bić

 

To dobrze bo kiedyś Ci napisałem na forum, że sobie kupie i pobije Twój rekord. Bałem się, że to zapamiętałaś, jako zagorzała fidget-spinnerczyni wzięłaś do siebie i przez to skończę pod wodą, a z tego co na filmach sci-fiction mówili, utonięcie jest śmiercią bardzo bolesną.

Jakbym kiedyś Ci podpadł i wciągniesz mnie pod taflę to urwij mi szybko film naciskając na tętnice. Chociaż tyle chyba możesz dla mnie zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×