Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to na pewno nerwica?


0lek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Informacje będą okrojone, ponieważ wszystkiego nie wiem a chciałbym pomóc mamie a sam temat jest bardzo drażliwy, więc powiem tylko to co wiem.

Moja mama miała bule w klatce piersiowej i w głowie, często omdlewała. Lekarze badali ją i doszli do wniosku, że to nerwica (nie wiem jakiego typu), po czym mama została umieszczona w szpitalu psychiatrycznym, pobyt tam jej nic nie pomógł ponadto podawano jej leki, które pomagały postępowaniu jaskry. Potem mama wyszła ze szpitala i leczyła się u wielu lekarzy, którzy wciąż przepisywali jej leki, które nie powinny być przyjmowane przy jaskrze. Ostatnio rodzice próbowali skorzystać z usług hipnoterapeuty ale z tego co powiedziała moja mama to jakaś kpina. No i teraz najgorsze, lekarz psychiatra zaproponował mamie leczenie elektrowstrząsami. Mama się tego bardzo obawia, a ja chyba jeszcze bardziej. Czytałem sporo na ten temat, i według mnie EW to po prostu lobotomia bez mechanicznych urazów. Chciałbym żeby mam znów czuła się dobrze, ale nie chciałbym żeby stała się inną osobą, albo żeby musiała uczyć się wszystkiego od nowa. Co sądzicie o tym? Może lekarze się mylą, że to nerwica (mama nie musi się niczym przejmować, ja pracuję, tata pracuje, mój młodszy brat dobrze się uczy po prostu nam niczego nie brakuje)?

A jeżeli już się nie mylą to czy takie rozwiązanie jest konieczne? W każdym razie proszę o pomoc bo jestem głupi w tym temacie.

Olek.

P.S.

W przypadku umieszczenie postu w złym miejscu przepraszam, proszę o przeniesienie, jestem tu nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olek, drogą wirtualną nie da się stwierdzić, czy twoja mama rzeczywiście cierpi na nerwicę, czy lekarze się mylą. Podobnie zresztą trudno zweryfikować, czy konieczne jest leczenie elektrowstrząsami. Zdaję sobie sprawę, że zabieg ten może budzić wiele obaw i źle się zazwyczaj kojarzy, ale aktualnie jest to zabieg bezpieczny. Terapia elektrowstrząsami nie jest zazwyczaj terapią pierwszego wyboru. Twoją mamę próbowano leczyć lekami – bezskutecznie. Być może dlatego warto rozważyć elektrowstrząsy. Więcej na temat tego zabiegu pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/elektrowstrzasy-w-psychiatrii

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×