Skocz do zawartości
Nerwica.com

Oberża pod złamanym paragrafem


Gość iiwaa

Rekomendowane odpowiedzi

salirka,

 

no bo tam nie jest bezpiecznie, nieraz są trudne warunki, trzeba podejmować wysiłek, wyzwania itp. więc niejako człowiek sprawdza swój charakter, mam racje? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wobec potęgi gór prościej odkrywa się siebie, a przynajmniej to, że większość granic i lęków to tylko ułomność naszego umysłu, poza którą zaczyna się wolność. Ale nie mów o tym ludziom... Wolność jest dla nielicznych."

Jacek Teler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak niedzielnie, a ja się ubieram i jade na stacje po jakieś hallsy i czipsy bo mam ochote :]

 

kolejne 3h rytuałów było, przed chwilą się uwolniłem i od razu odzyskałem humor :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nudy jak nie wiem...nic sie nie dzieje. Ciagly brak pozytywnych wrazen...ludzi z ktorymi bym chciala sie spotykac. Jest tylko wiekszosc ktorych unikam. Poza domem i praca nie mam nic. Nie wiem co ze soba zrobic. Zlewam terapie..nie bylam juz ok 2 mce..lekarza tez olewam. Leki biore w kratke :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ḍryāgan,

 

rytuały w moim przypadku mają najogólniej oczyścić mnie ze złego wpływu.

np. pomyśli mi sie coś złego i zaczynam analizować tą myśl, wg wyrobionych podczas choroby standardów, np. którą ta myśl miała cyfrę po pozytwnej, jaki odstęp czasowy, jej typ, odnoszę ją do różnych rozporządzeń jak traktować myśli tego typu, w końcu jak uznam że myśl była okej wg tych wszystkich kryteriów a to uznawanie może trwać np. godzinę, to to uznanie muszę tak jakby zapisać w odpowiedni sposób, później analizuje czy dobrze zapisałem, później analizuje analizę itd.

i tak się babram w tym a towarzyszy temu duże napiecie bo chciałbym mieć to z głowy, wiem, że to irracjonalne ale przymus jest...

 

 

tęsknie za rytuałami zewnętrznymi które polegały np. na tym aby wykonać jakieś określone ruchy np. obrócić sie 3 razy w lewo i 3 razy w prawo. bo tam była sprawa jasna, w sferze myśli to wszystko jest zagmatwane.

 

nerwica natręctw.

 

 

salirka,

 

a w jakim nurcie masz terapie? ja sobie sprawiłem podręcznik "W pułapce myśli. Jak skutecznie poradzić sobie z depresją, stresem i lękiem"?

 

do pracy samodzielnej, ale jeszcze nie zacząłem z nim pracować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieloraki moja psycholog pracuje w 3 nurtach. Na poczatku mi mowila ale nie pamietam dokladnie, na pewno poznawczo- beh., chyba psychodynamiczna a trzeciej nie kojarze.

 

Dlaczego zwlekasz z praca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieloraki, co to znaczy oczyścić ze złego wpływu?

To ja nie mam tak rozbudowanych. U mnie to jest ciągłe upewnianie się, że te myśli są natrętne poprzez odtwarzanie stanów emocjonalnych i odczuć, które się przy nich pojawiły. A jak wiadomo trudno to powtórzyć, jeszcze po 10 sekundach to ok, ale po kilku godzinach, jak się to odkładało i jest się zmęczonym po całym dniu, to trochę trudno. Jeszcze lęk to wszystko zakłóca albo po prostu mi się wszystko miesza od nadmiaru rozmyślania, więc muszę robić przerwy i myśleć o czymś innym, więc wszystko się przedłuża. Muszę poczuć, że jest ok i dopiero wtedy sobie odpuszczam.

A zewnętrznie to aktualnie jestem zakręcona na punkcie ciągłego sprawdzania, czy telefon nie wypadł mi z torebki :lol:

 

Dziwne, ale ciepła kąpiel poprawiła mi humor :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michellea, ja mam cholernie rozbudowane, ponieważ mam cały system znaczeń, wiele spraw typu cyfra, oddech, odstęp, kolor itd. coś znaczy i daną myśl interpretuje wg tych znaczeń, dodatkowo wychodzą nowe rozporządzenia do tych znaczeń i analizowania tych znaczeń i przez lata to mi się rozbudowuje, to jest prawdziwe bagno.

 

złego wpływu to np. pomyślisz sobie o kimś kogo lubisz i na zegarku wyskoczy cyfra złowroga i musisz to w myślach ułożyć wg systemu znaczeń, zneutralizować, bo jak nie to się boisz, że coś złego się stanie tej osobie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieloraki co za roznoca czy przed 24 czy po? Juz pol wypilam kieliszka.

 

Michaella Jejciu ja to jeszcze niedawno myslalam, ze kolezanka mnie wkreca i mnie oklamuje mowiac, ze w przychodni robia badania krwi w soboty. Bylam pewna, ze mnie oszukuje. W koncu zadzwonilam sie upewnic po 3 dniach...byla czynna w soboty. Cholera nikomu nie dowierzam...co chwile watpliwosci w kazdym slowie doszukuje sie matactw. Czasami nic juz nie wiem :why: pogubiona jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

salirka, ale po co by cie miała koleżanka oszukiwać? :bezradny:

czasami się zdarzają tacy bajarze, mitomani, ale tak to ludzie nie okłamują bez potrzeby.

 

ano taka różnica, że jak ty będziesz piła to ja też po piwko skoczę do towarzystwa :P

no dobra to idę po piwko do szafki, mam perły i łomże 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieloraki ja pitole jeszcze nie pilam z nikim przez neta :lol:

O kim piszesz wy?

 

Nie wiem dlaczego tak mam...wszystko moze byc prawdopodobne. Meza tez podejrzewalam o rozne rzeczy...zreszta kogo nie. Zawsze sobie wszystko odpowiednio zinterpretuje a pozniej wlaczam racjonalizacje ale nie zawsze dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

złego wpływu to np. pomyślisz sobie o kimś kogo lubisz i na zegarku wyskoczy cyfra złowroga i musisz to w myślach ułożyć wg systemu znaczeń, zneutralizować, bo jak nie to się boisz, że coś złego się stanie tej osobie :(

Ja to się boję, że nieszczęścia sprowadzam na ludzi jak pomyślę, że chcę, żeby coś się im stało :/

 

salirka, no właśnie, ale po co miałaby kłamać? Ta koleżanka Cię kiedyś oszukała?

 

Ja się nie przyłączę do picia, ale na zdrowie 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

salirka,

a o nikim szczególnym to taka zaczepka tylko dla podtrzymania konwersacji ;)

 

ja to piłem przez neta i to tu na forum, tak więc jestem już zaprawiony w boju 8)

 

salirka a od kiedy masz te podejrzliwości?

 

[videoyoutube=zJwB8IncHso][/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

salirka,

 

a to te wydarzenia tak na ciebie wpłynęły, oni byli przeciwko tobie, knuli na ciebie i przez nich to wszystko :/

 

 

dziewczyny gracie w karty?

możemy zaatakować kurnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×