Skocz do zawartości
Nerwica.com

Początki depresji (?) po zmianie pracy.


alisssss

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Chciałabym poradzić się Was w pewnej sprawie. Otóż, od dwóch tygodni pracuję w nowym miejscu. Niestety, praca wygląda zupełnie inaczej niż myślałam, nie jest to praca w moim zawodzie (ale w dziedzinie), atmosfera jest bardzo stresująca i napięta. Po dwóch dniach pracy poinformowałam kierowniczkę, że chciałabym zrezygnować, że nie pracuję tam w zawodzie, mimo, że na rozmowie kwalifikacyjnej moje stanowisko było opisane inaczej. Kierowniczka zaczęła mnie przekonywać żebym się jeszcze zastanowiła, że mam dużą szansę nauczenia się nowych rzeczy, że porozmawia z szefem o stworzeniu stanowiska dla mnie. Zgodziłam się, tego samego dnia szef zaczął mnie przekonywać, że ma w planach utworzenie oddziału typowo dla mojego zawodu, tylko że ma problem z sanepidem itp. Zgodziłam się, ale teraz żałuję, bo widzę że to nie jest kompletnie praca dla mnie, nie widzę żadnych perspektyw dla mojego zawodu, podejrzewam, że szef ściemniał. Codziennie wracam z pracy i płaczę, na samą myśl o tym, że kolejnego dnia muszę iść tam znów, boli mnie brzuch. Zaczęłam nawet myśleć o zwolnieniu lekarskim z jakiegoś powodu, aby tylko tam nie iść. Jestem zatrudniona na okres próbny do końca lutego, ale nie wiem czy jest sens żebym siedziała na siłę w miejscu, gdzie i tak nie planuję zostać i gdzie tak okropnie się męczę. Kolejna kwestia jest taka, że nie mam pewności, czy znajdę pracę w zawodzie na umowę o pracę (planujemy z mężem dziecko, więc nie chciałabym też zostać bez pracy przez kilka miesięcy). Ponadto pracuję w takich godzinach, że nie ma szans żebym pojeździła po mieście i zostawiała CV w innych miejscach. Najchętniej rozwiązałabym umowę, ale boję się właśnie tego, że zostanę na lodzie i bez pracy. Czuję dużą presję ze strony rodziców i teściów, skończyłam studia medyczne (ale nie kierunek lekarski) i oni koniecznie chcą żebym pracowała w zawodzie, podejrzewam, że gdybym zatrudniła się np. w sklepie mieliby o to wielką pretensję.. Boję się, że mój obecny stan może skończyć się depresją i kompletnie sobie z tym nie radzę, dodatkowo biorę tabletki (problem ginekologiczny), które również wpływają negatywnie na mój nastrój. Czasem mam takie momenty, że nie mogę się uspokoić i płaczę mężowi w koszulę przez 2 godziny, albo zaczynam myśleć co mogłabym sobie zrobić żeby dostać zwolnienie lekarskie. Do tego doszły problemy z oddychaniem i snem. Strasznie się wszystkim stresuję, również tym jak zareaguje mój pracodawca na to, że po dwóch tygodniach będę się chciała zwolnić. Znajomi radzą, żebym jeszcze tam pracowała dopóki nie znajdę nowej pracy, ale nie ma na to raczej szans właśnie ze względu na moje godziny pracy. Podejrzewam, że powoli wkrada się w moje życie depresja i nie wiem, czy lepiej postąpić stanowczo i radykalnie, czyli zwolnić się i szukać pracy, czy zostać w tej pracy i w "międzyczasie" szukać czegoś innego (ale tym samym moje zdrowie psychiczne może ogromnie ucierpieć..) Czy ktoś z Was mógłby mi pomóc, doradzić, co jego zdaniem byłoby w tej sytuacji najlepszym wyjściem? Z góry dziękuję za pomoc! Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj :smile:

Po pierwsze to Ty się dziewczyno spróbuj uspokoić, bo z tego, co napisałaś można wnioskować, że jesteś strasznie rozhisteryzowana, a w takim stanie zwykle nie podejmuje się racjonalnych decyzji. Obiektywnie oceniając, to do końca lutego wcale nie zostało tak dużo czasu. Ja bym Ci radziła zostać do końca umowy. Gdybyś już dłużej nie chciała tam pracować, to nie musisz przedłużać umowy, a pozytywne referencje zawsze się przydadzą. Poza tym dwa tygodnie to krótko, może jest szansa, że jednak Ci się tam spodoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wierz mi, nie chcesz pracować w sklepie. a dobrze dopracować tyle, żeby mieć dobre referencje i żeby nie szła za Tobą zła opinia. później się zastanowisz co dalej. może to wcale nie jest czas na podjęcie pracy na pełen etat, nawet w Twoim zawodzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz miec dobre CV to dotrwaj do konca umowy, zadna praca nie jest lajtowa i taka jaka sobie wymarzysz, to szara rzeczywistosc nawet w zawodzie. Tym bardziej ze planujecie miec dziecko, jak wiec w ogole widzisz siebie w jakiejkolwiek pracy? Praca to praca a nikt nie bedzie sie z Toba bawił, sa obowiazki i wykonujesz. Myslisz ze jak zaczniesz pracowac w sklepie to bedzie raj? Kaza Ci targac wielkie paczki po iles kg i sie nie załamiesz? Zastanow sie czego chcesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×