Skocz do zawartości
Nerwica.com

Imigranci - za czy przeciw?


kliku

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś spowodował, że spadłam z krzesła czytając o "przybyszach z dzikich krain". To nie są dzikie krainy, tylko państwa objęte wojną. Tam żyją ludzie, a nie ufoludki ani "dzikusy" niższego sortu. Nie lubię, gdy dyskryminuje się mnie ze względu na to, że jestem Polką, to wyobrażam sobie, że gdybym była Syryjką czy Irakijką też by mnie bolało twierdzenie, że jestem z dziczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

New-Tenuis, a to nie przypadkiem ja tak napisałam? Jeśli tak to wcale nie miałam na myśli tego że Syryjczycy są gorszymi ludźmi. Odnosiłam się do tego co się dzieje na granicach, gdzie bynajmniej nie tłoczą się tylko uchodźcy. Trzeba przyznać że niektórzy imigranci przypominają naszych pseudokibiców albo narodowców. Wielu Syryjczyków sprawia całkiem dobre wrażenie (może dlatego że ci niefajni siedzą w Państwie Islamskim, a dla pozostałych powstanie tego państwa jest pouczającym doświadczeniem. Odnosiłam się też do tego że niektórzy Europejczycy ze strachu zaczynają się zachowywać jak dzikusy i zaczniemy się cofać w rozwoju. I tak napisał na_leśnik różnice kulturowe jednak są problemem. Na podobnej zasadzie porównując Rosję do Niemiec można by ją nazwać "dziką krainą"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, widocznie opacznie zrozumiałam Twoją wypowiedź, w takim razie wybacz. :uklon:

Ostatnio oglądałam bardzo ciekawy film dokumentalny o kryzysie związanym z uchodźcami. Wynikało z niego, że tam jest "od sasa do lasa" - bywają oszuści i ci naprawdę potrzebujący. A co mnie najbardziej emocjonalnie poruszyło to fakt, że najbardziej na tym cierpią dzieci, które są wykończone i tego nie rozumieją. :( Naprawdę mi ich żal. Szkoda, że nie da się tego jakoś sprawnie zorganizować tak, aby pomóc tym realnie potrzebującym, a odesłać oszustów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

New-Tenuis, to podobnie widzimy problem. Oglądałam też film o Syrii, w którym pokazywali dzieci tam mieszkające i biorące udział w manifestacjach przeciwko temu, co się dzieje w ich kraju, narażone na to, że za chwilę im spadnie bomba na głowę. One były takie dzielne i mądre:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynikało z niego, że tam jest "od sasa do lasa" - bywają oszuści i ci naprawdę potrzebujący
no właśnie, ale kto jest wstanie odróżnić ludzi uciekających przed wojną od emigrantów socjalnych czy ludzi wysłanych przez ISiS, podejrzewam że nikt i Europa nie może w tym ryzykować.

Nie zapominajmy że Syryjczycy i inne ludzie z tamtych regionów sami są temu po części winni może nie pojedynczo ale w swej masie bo np sprzeciwiali się rządom w miarę cywilizowanego Assada a woleli islamistów i innych watażków. Do czego doprowadziła te wszystkie niby to demokratyczne arabskie wiosny a no do bałaganu, islamizacji i w efekcie masowych migracji choć tu negatywna rola Ameryki niosącej demokrację jest do nie przecenia i to oni powinni przyjmować uchodźców. W tamtych państwach lepsze są rządy tyranów niż tzw demokracja która doprowadzi do wojen, zamieszek, islamizacji, biedy i masowych migracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego osoby chore psychicznie podniecają się tematem politycznym? Na co to roślinie? Boicie się, ze zabiorą wam wasze proszki?

 

No nie? Tylu jest ludzi opisujących okropieństwa, mękę, ból, choróbska, brak perspektyw, motywacji, sił, zainteresowań i weny, ba, są tu nawet autyści-koprofile starający się o rentę, ale kiedy nadchodzi czas rozmawiać o polityce, to każdy dostaje takie doładowanie, mogą czytać wielostronicowe artykuły, książki, pisać eseje na owe tematy. Zadziwiające zjawisko, nad którym się zastanawiam od dłuższego czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego osoby chore psychicznie podniecają się tematem politycznym? Na co to roślinie? Boicie się, ze zabiorą wam wasze proszki?

 

 

bo my tu jesteśmy chorzy na rzeczywistość, a nie na głowe :D

ale wytłumacze Ci, ponieważ pamiętam z wypowiedzi, że Ty z kolei cały świat polityczny chciałeś podporządkować swojej chęci zerżnięcia się, więc może tego nie rozumiesz... Przede wszystkim zbyt grubą kreskę postawiłeś między psychiką a polityką, bo kiedy widzimy, że żyjemy w świecie nie dążącym do lepszego jutra, a do degradacji, to ma to zły wpływ na psychikę, kiedy bezradnie patrzymy jak nasza cywilizacja którą nasiąkneliśmy jest niszczona, to ma to zły wpływ na psychikę, kiedy widzimy obłude różnych ideologii prowadzących do niezliczonych krzywd, to również ma zły wpływ na psychikę, naturalnie pojawia się wtedy odruch sprzeciwu. To jest kwestia pewnych wartości, jeśli ktoś ma je wpojone, trudno mu pozostać obojętnym nawet jakby się chciało, bo niby można wyłożyć na wszystko i po krzyku, nawet od czasu do czasu pojawia się taka pokusa, ale w przypadku przynajmniej niektórych, stałoby się to kosztem wewnętrznej kapitulacji wobec utrzymania własnych wartości, kosztem wyobcowania ze świata, dodatkowo bunt domaga się wyrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jesteście chorzy psychicznie, ponieważ to jest forum dla chorych psychicznie. Po drugie skaczecie po piramidzie Maslowa, spierdalając z pierwszego pietra na ostatnie. Zamiast robić to, co by wypadało, to jest leczyć swoja chorobę psychiczna, zajmujecie się tym, co leży w gestii ludzi normalnych. Jesteście psycholami, którzy chcą zbawiać świat. Jak możecie zmienić świat, skoro nie panujecie nawet nad własnym szaleństwem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

achino, Możemy zbawiać świat tak jak każdy inny człowiek czyli na miarę swoich możliwości, odpowiednim głosowaniem, informacją, dyskusją, wpłacając różne kwoty na określone działalności, choćby skromne.

 

Człowiek często chce czy nie chce, staje przed wyborem, postąpić słusznie (wg swoich wartości) badz nie - sytuacja stawia go w takim położeniu.

świata nie zbawi ale może postępować słusznie (wg pewnych wartości) i ma to jakiś wpływ.

Czym się różni informacja o zagrożeniu wypuszczona przez takiego Carlosa od tej napisanej przez zdrowego dobrze funkcjonującego człowieka?

ma taki sam wpływ, a Carlos jest obeznany w temacie lepiej niż niejeden zdrowy.

 

Tak więc piramidka piramidką, a rzeczywistość nie będzie na Ciebie czekać aż się uporządkujesz na najniższych poziomach i wtedy dopiero uznając, że jesteś gotowy postawi Cie przed wyborami moralnymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo kaleka powinien interesować się własnym kalectwem, a nie bujać w obłokach. Nie ma nic gorszego od wrednego kaleki, plującego jadem na innych ludzi, po to aby wylać swoja żółć i frustracje. Jesteście grupa świrów, którzy to właśnie robią. Przypomina mi się kaleka Libicki, który ze śmiechem powiedział "To ja zabrałem darmowe leki emerytom".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

achino,

Bo kaleka powinien interesować się własnym kalectwem, a nie bujać w obłokach. Nie ma nic gorszego od wrednego kaleki, plującego jadem na innych ludzi, po to aby wylać swoja żółć i frustracje. Jesteście grupa świrów, którzy to właśnie robią.

 

pod tym kłamliwym tekstem kryje się narzucanie innym czym się mają interesować i na jakie tematy wypowiadać.

a czemu kłamliwym, bo to nie są obłoki, to się dzieje to raz po drugie, nie jest to wylewanie żółci i frustracji tylko frustracja wobec działań rządów, które sprowadzają na ludzi krzywdę.

 

wg logiki achino jak widzę, że ktoś kopie bezbronnego psa i zainterweniuje, wyrażając przy tym gniew, to wylewam żółć i frustrację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Występuję jako jeden jedyny wobec niezrównoważonej psychicznie hołoty, kierującej się czysta frustracja i nienawiścią. Ciesze się, ze nie jestem taki jak wy, potomkowie szmalcowników, granatowej policji, bydła mordującego ludzi w pogromach. Racje miał Gross, kiedy powiedział, ze nagonka na uchodźców jest świadectwem mentalności ukształtowanej podczas okupacji hitlerowskiej. Tym właśnie jesteście w swojej masie, partykularnie zaś - garstka świrów, którzy muszą się wyżyć na forum, bo leki nie działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Występuję jako jeden jedyny wobec niezrównoważonej psychicznie hołoty, kierującej się czysta frustracja i nienawiścią. Ciesze się, ze nie jestem taki jak wy, potomkowie szmalcowników, granatowej policji, bydła mordującego ludzi w pogromach. Racje miał Gross, kiedy powiedział, ze nagonka na uchodźców jest świadectwem mentalności ukształtowanej podczas okupacji hitlerowskiej. Tym właśnie jesteście w swojej masie, partykularnie zaś - garstka świrów, którzy muszą się wyżyć na forum, bo leki nie działają.

 

:mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

achino,

znamienne, że niczym nie uzasadniłeś tego bełkotu :]

no ale jakże byś mógł uzasadnić stek inwektyw i pomówień

widać, że socjotechniczne porównania jakiegoś oszołoma trafiają bardziej do Twojej łepetynki niż argumenty, niż fakty.

wypierasz rzeczywistość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×