Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mieszkać w dużym mieście, średnim czy małym? A może wieś?


padaka

Jakie miasto preferujesz?  

7 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie miasto preferujesz?

    • 1. Duże miasto.
      3
    • 2. Średnie miasto.
      0
    • 3. Małe miasto.
      1
    • 4. Wieś.
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Kocham Łódź tylko to miasto codziennie się do mnie uśmiecha co drugi wybity ząb, tak sponiewierana, zgwałcona i nieumyta...

 

Mieszkałem też w NY, jest podobieństwo ale najmniejsze w ludziach chyba, choć Matka Teresa mówiła że największą samotność spotkała na Manhattanie, Łódź też samotna choć jakby nie patrzeć to chyba największe Centrum Odnowy w Duchu Świętym, a to już coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słoiki to takie twory wielkiego miasta:)

czyli osoby które wyjechały ze wsi,wynajmują mieszkanie koniecznie na nowoczesnym osiedlu,pracuję po 12 i więcej godzin dziennie i wszem i wobec oznajmiają wszystkim że są Warszawiakami ;)

kupują drogie ciuchy i nowe ajfony ale co weekend wsiadają w swoje autka w kredycie i pędzą na wieś skąd przywożą kartofle i siatki słoików które dałam mama :)

co by zaoszczędzić na jedzeniu.

czasem zdarza się że rodzice sprzedają pole z ziemniakami i wtedy taki słoik ma mieszkanie na własność :)

przykre to wszystko jest bo odnoszę wrażenie że wstydzą się swojego pochodzenia.

dużo rodowitych Warszawiaków wynosi się pod miasto bo mają ciszę spokój a jednocześnie dobry dojazd do pracy.

 

niestety moja opinia jest taka że nie ma w mieście anonimowości...

sąsiedzi przez ścianę wszystko słyszą..czuć co gotujesz..codziennie mijasz ich na klatce więc ocena jest..

też nie wyjdziesz na spacer bo po zmroku w parku to trochę niebezpiecznie...

ja mieszkam na 3 pietrze i przy oknie mam drzewo-robaczków mam na maxa!!

dojazd wszędzie łatwy pod warunkiem że nie ma remontów i objazdów...w metrze taki tłok że o 8 rano nie da się wsiąść.

ale są i plusy :)

ulubieni erotomani przed 60-tką stojący pod blokiem...

jak bym źle nie wyglądała zawsze usłyszę komplement..autka przypilnują..

do tego monopolowy i cukiernia blisko..

wszystko ma swoje plusy i minusy..zależy czego się oczekuje i pragnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łódź też samotna choć jakby nie patrzeć to chyba największe Centrum Odnowy w Duchu Świętym, a to już coś.

O ... to ciekawe ... nie miałam pojęcia :? A na jakiej podstawie taki wniosek ? Możesz coś więcej na ten temat powiedzieć ?

 

Jakim cuuuuuuuuuudem udało się dodać ankietę :shock: ? Super :great: Myślę, że w tym temacie jest jak znalazł !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duże centra metropoli nie zawsze oznaczają wielkich możliwości własnie ze względu na to, że ludzi może tam okazać się już zbyt wiele.

 

Najlepiej jest zrobić sobie porządne rozeznanie w rynku, niejenokrotnie mniejsze miasta okzują się prężniej rozwijać niż wielkie w związku z czym może się okazać, że są właśnie tam większe możliwości jeśli chodzi o pracę.

Warszawa to jest z polskich miast, które stały się strasznie modne do "emigracji" przez co na jedno stanowisko w Warszawie przypada dajmy na to 100 chętnych a w mniejszym mieście będzie 50 chętnych. Poza tym, Warszawa w swoim rozwoju już się raczej wyczerpała, coraz mniej nowych inwestycji itd. Warszawa to taka polska moda.

Ja proponuję po prostu usiąść, okreslić się jakiej pracy się szuka, zrobić drobny rekonesans w jakich miejscowościach dany sektor gospodarki się najbardziej rozwija i tam celować ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×