Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

od 3 tygodni jestem na wneli 300mg.Czy to możliwe ,że jeszcze nie działa? Ogólny niepokój,sama dalej nigdzie nie wyjde,wciąż mi zimna ,mdłości,rozpacz totalny dół. Brałam już wenele jakiś czas temu ale po tym czasie zaczynal dzialac. Dlugo to się rozkręca i czy w ogólne sie rozkreci,gdyby nie afoba to bym zeszla z tego swiata.

 

To jest jeszce krótko uwierz mi,ja też jeszcze czekam na poprawe ;)

 

-- 01 cze 2015, 16:09 --

 

Jezu, jeszcze godzina i przetrwam dzień w pracy :). Nie ma tragedii, choć różowo też nie jest. Mam wrażenie zmęczenia całego ciała, takiego, że mam wrażenie, że nie dam rady się podnieść z krzesła. Najchętniej bym się położyła.

 

No widzisz tak trzymac ;) wiedziałem ze dasz rade ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spanikowalam trochę... Miałam wrażenie, że nie panuje nad nogami... Wylądowałam u rodziców, zmierzono mi ciśnienie, zjadłam coś i wracam do domu. Oczywiście ciśnienie w normie, tętno 88 (trochę wyższe niż powinno byc). Na prawdę się wystraszyłam. Już myslalam, że wenla i to trittico coś nie halo. W stresie mówiłam nawet o ppjechaniu na pogotowie... Na prawdę się wystraszyłam tym osłabieniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spanikowalam trochę... Miałam wrażenie, że nie panuje nad nogami... Wylądowałam u rodziców, zmierzono mi ciśnienie, zjadłam coś i wracam do domu. Oczywiście ciśnienie w normie, tętno 88 (trochę wyższe niż powinno byc). Na prawdę się wystraszyłam. Już myslalam, że wenla i to trittico coś nie halo. W stresie mówiłam nawet o ppjechaniu na pogotowie... Na prawdę się wystraszyłam tym osłabieniem...

 

Aj nakręciłaś sie jednym slowem,dobrze to znam.Czasem ciężko nad tym zapanować,zawsze mieć lepiej przy sobie jakieś benzo.

 

-- 01 cze 2015, 21:18 --

 

Wydarlam się na bliska osobę, z byle powodu.Jestem strasznie nerwowa.

No to pieknie nerwica szaleje :( Wszystko wróciło :cry:

 

To nie nerwica tylko skutek uboczny leku,też czasem tak mam na tym leku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i spanikowalam. Nie śpię od 3 (poszłam spać o 22, a wcześniej jeszcze 2h pospalam). W rezultacie nie poszłam do pracy, pracuje w domu. Boję się, że mnie w końcu wykopia choć szefowa kazała mi wyzdrowiec. Jestem głodna, mdli mnie, a jednocześnie boję się jeść. Jak to wszystko ma się unormowac jak ja funkcjonować nie moge?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi tydzień na wenli 450mg,pierwszy na mircie 45mg i juz czuje lekką poprawe samopoczucia którą zawdzięczam mircie,ciekawe co bedzie jak CRF się rozkręci 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z lękami i niepokojem, bo ja tego nigdy nie miałam nawet w chorobie, natomiast jadłowstręt Ci przejdzie za jakiś tydzień, max dwa, z bezsennością walczyłam jakiś miesiąc też biorąc nasenniki nie mogłam się wyspać. Co do osłabienia zwyczajnie chyba za mało jesz, organizm nagle dostaje szoku, nie dość, że lek to jeszcze go głodzisz, ja wiem, że nie specjalnie ale powinnaś zmuszać się do jedzenia. Może póki co jedz mało ale kalorycznie skoro tak silnie odrzuca Cię od jedzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też nie jest tak, że nic nie jem. Wczoraj zjadłam 2 jogurtu, pomarańcze, dwa banany i jabłko, a wieczorem kurczaka z frytkami. Dziś jak na razie 2 kanapki. Problem jest taki, że jak mi jest niedobrze to nie moge jeść i nic mi nie wchodzi. Ja już kiedyś brałam wenle i jedyne co pamiętam to to, że po 4 tyg byłam jak nowa. Teraz póki co jestem przerażona. Jedyne co mi przeszło to jak leżę to nie czuje walenie serca co bardzo mi utrudniało leżenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasilone lęki i niepokój, jadlowstret mimo głodu, drżenie, biore na sen trittico - usypiam, ale budzę się o 3-4 i już nie śpię. Momentami mam wrażenie, że się przewrócę, bo mam takie słabe nogi.

 

Skutki uboczne powinny zniknąć po 2 tygodniach,ja też na początku czułem nie pokój i lęk ale starałem się o tym nie myśleć, do tego drętwienia i mrowienia kończyn,zawroty głowy uczucie jak bym był pijany.Inez3 musisz przetrwać jeszcze pare cięzkich dni a póżniej bedzie dobrze ;)

 

-- 02 cze 2015, 12:08 --

 

Wenla jest dobrym lekiem tylko długo trzeba czekać na poprawę,sczerze mówiąc nie zamienił bym juz wenli na paro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z lękami i niepokojem, bo ja tego nigdy nie miałam nawet w chorobie, natomiast jadłowstręt Ci przejdzie za jakiś tydzień, max dwa, z bezsennością walczyłam jakiś miesiąc też biorąc nasenniki nie mogłam się wyspać. Co do osłabienia zwyczajnie chyba za mało jesz, organizm nagle dostaje szoku, nie dość, że lek to jeszcze go głodzisz, ja wiem, że nie specjalnie ale powinnaś zmuszać się do jedzenia. Może póki co jedz mało ale kalorycznie skoro tak silnie odrzuca Cię od jedzenia?

 

To się ciesz ze nie mialas nigdy lekow i atakow paniki bo to jest pieklo...

 

-- 02 cze 2015, 12:11 --

 

Dzięki Wam za wsparcie i dobre rady. Znow przechodzę to samo, a za każdym razem jest tak jakby to był pierwszy raz.

 

Tak bo organizm musi się na nowo przyzwyczaić do danej substancjii ;)

 

-- 02 cze 2015, 12:14 --

 

Dzięki Wam za wsparcie i dobre rady. Znow przechodzę to samo, a za każdym razem jest tak jakby to był pierwszy raz.

 

Teraz wypoczywaj i nie myśl o ubokach,nie ma nic gorszego jak skupianie uwagi na tym ze zle sie czujemy,mi zawsze pomagalo jakies zajecie zeby swoje mysli skupic na czyms innym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że jestem niecierpliwa, ale dla mnie najgorsze jest to, że do pracy nie moge chodzić, bo się boję, że tam się tak czuć będę... W związku z tym jak się budzę to o niczym innym nie myślę.

 

Doskonale rozumiem Cię,miałem tak samo jak pracowałem i bałem się ze w pracy chwyci mnie atak paniki...Ciezko jest z tym walczyc,ale wiedza to tylko Ci którzy to przechodzili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×