Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie wszystko oki. Przestalem sie spinac i mam coraz bardziej wyjebane na wszystkich :). Moze to poczatki schizofrenii i tworzenie wlasnego swiata, dziwnie sie czuje ostatnio. Tzn dobrze za bardzo ;). Nie spalem 36 godzin, poszedlem spac i dzis caly dzien w domu , spalem na raty lacznie 14 godzin :). Cos w tym jest ale omincie sobie spanie na jedna noc i depresja jest duzo duzo slabsza, leki tez.

 

nie polecam bezsennosci. Ja mam bezsennosc jakies 18 lat :shock: i bez leku nie zasne. Moge sobie lezec i lezec, a jak nie wezme to nie spie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

INEZ u mnie tez Trittico rządzi :) na początku bralam 2/3 tabl teraz cała na noc. Dzis tez czulam jakbym nogami nie mogła chodzic...ale bez tego nie zasnę.

 

a tak wogole to dawno mnie tu nie było bo...jakoś mi sie nie chcialo, mam tak wylane na wszystko. Od lutego jestem na 225 wenli i trittico, jest to zestaw nawet nawet :) mogę powiedzieć ze deprechy nie ma :) i mam nadzieje, ze nie wroci. Jest dobrze :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko oki. Przestalem sie spinac i mam coraz bardziej wyjebane na wszystkich :). Moze to poczatki schizofrenii i tworzenie wlasnego swiata, dziwnie sie czuje ostatnio. Tzn dobrze za bardzo ;). Nie spalem 36 godzin, poszedlem spac i dzis caly dzien w domu , spalem na raty lacznie 14 godzin :). Cos w tym jest ale omincie sobie spanie na jedna noc i depresja jest duzo duzo slabsza, leki tez.

 

nie polecam bezsennosci. Ja mam bezsennosc jakies 18 lat :shock: i bez leku nie zasne. Moge sobie lezec i lezec, a jak nie wezme to nie spie.

 

Bezsennosc to nie mila sprawa,ale 18 lat to juz koszmar,wspolczuje Agus.Na poczatku mojej nerwicy tez mialem bezsennosc i bez lekow nie dalo rady spac.

 

-- 03 cze 2015, 00:30 --

 

INEZ u mnie tez Trittico rządzi :) na początku bralam 2/3 tabl teraz cała na noc. Dzis tez czulam jakbym nogami nie mogła chodzic...ale bez tego nie zasnę.

 

a tak wogole to dawno mnie tu nie było bo...jakoś mi sie nie chcialo, mam tak wylane na wszystko. Od lutego jestem na 225 wenli i trittico, jest to zestaw nawet nawet :) mogę powiedzieć ze deprechy nie ma :) i mam nadzieje, ze nie wroci. Jest dobrze :) pozdro

 

Super oby tak dalej ;) trzymam kciuki za pełny powrót do zdrowia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemaneczko moje mordki ;) od rana grzeje jak w piekarniku,jajka mi się smażą :P ogólnie dzisiaj fajnie sie czuje ;)

 

-- 03 cze 2015, 10:52 --

 

Inez3 jeszcze sobie odpoczywaj ;) do poniedzialku może duuzo Ci sie zmienić na lepsze,bedzie dobrze ;)

 

-- 03 cze 2015, 10:54 --

 

Tez macie takie bardzo realistyczne sny na wenli ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba idzie ku lepszemu... Po kiepskim poranku kiedy to miałam jakiegoś stracha - a to, że leki nie działają, a to, że chyba boję się wyjść z domu, a to, że w ogóle co to będzie, poszłam sama na spacer, 15 min :). Czuję się jak pijany zając (nie wiem czy to od wenli czy większej dawki trittico, ale nawet to powoduje u mnie niepokój). Cały czas jestem roztrzesiona, trzęsą mi się ręce i nogi, bo bym chciała wszystko już. Jestem niecierpliwa z natury - jedna tabletka i powinnam byc już zdrowa. Plusem jest to, że co raz częściej nie czuje bijacego serca jak leżę, a to mi bardzo przeszkadzało w odpoczywaniu... Boże, jak można byc aż tak skupionym na swoim ciele i jego "odruchach"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inez3 to normalne na poczatku ja tez bylem jak pijany i większy niepokój,musisz poprostu nie zwracać na to uwagi ;) to ze zwracamy uwagę na wszystkie swoje dolegliwości to jest normalne przy nerwicy.Dobrze ze starasz sie spacerowac,ruch bardzo pomaga ;) Musisz uzbroić sie w cierpliwość,a później zobaczysz sama ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys mam nadzieje będziemy zdrowii i cieszyli sie w pełni życiem ;)

 

-- 03 cze 2015, 13:33 --

 

Jednak taka choroba nie pozwala cieszyć sie życiem i robią sie różne problemy,zmarnowany czas na chorobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, to już mój 4 lub 5 nawrót w przeciągu 10 lat. Teraz prawdopodobnie spowodowany przez zbyt szybkie odstawienia ostatnich leków. Jednak ka ciągle wierzę, że mi to w końcu przejdzie. Leki, terapie, totalna dezorganizacja życia - to jest jakiś koszmar. Chciałabym po prostu żyć, a nawet mieć tą nerwicę, ale nie popadać w paranoję za każdym razem jak mi coś "strzyknie"...

 

-- Śr cze 03, 2015 1:54 pm --

 

U mnie to nie zaczyna się od napadów paniki. Raczej od tego, że niby wydarza się coś dziwnego z moim organizmem (tym razem to było wrażenie, że nie moge utrzymać głowy w pionie). Tak intensywnie o tym myślałam i tak się bałam, że to znow nerwica, że wszystkie objawy, których się boję wróciły.

 

-- Śr cze 03, 2015 3:47 pm --

 

Mam tętno powyżej 100 - czy to normalne na wenli? Ostatnio miałam 80-88 i teraz jakoś mnie złapało wyższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inez3 to juz dlugo borykasz sie z nerwica,ja 5 lat,z tego 3 lata kompletnie wycięte z zycia przez ciągle ataki paniki.Dopiero jako tako paroksetyna zwalczyla leki ok 2 lat ja Bralem,niestety im dluzej ja Bralem straszne zmęczenie senność mnie dopadła,w końcu trzeba bylo zmienić na cos co mi da zastrzyk energii i jednocześnie wyciszy,padlo na wenle i jak na razie jestem zadowolony ;)

 

-- 03 cze 2015, 15:54 --

 

Inez3 jest troszkę podwyższone,przez wenle ale to normalne i przede wszystkim przez to ze skupiasz sie na objawach.Ja przy ataku paniki mialem 150 tętno wiec luz ;)

 

-- 03 cze 2015, 15:55 --

 

Kiedys to caly czas mierzylem ciśnienie sprawdzałem tętno paranoja.

 

-- 03 cze 2015, 15:56 --

 

Teraz sobie mowie ok widocznie tak musi być ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra, powinnam się chyba walnac w głowę to przynajmniej wiedzialabym czemu mam wysokie tętno...

 

-- Śr cze 03, 2015 5:09 pm --

 

No u mnie 10 lat, ale oczywiście były normalne etapy. Po ostatniej kuracji wenlą nerwica mnie opuściła aż na 3 lata i żyłam sobie normalnie. Z resztą po każdym leku zaczynało w końcu byc normalnie, raz dłużej, raz krócej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne bo na wenli nie czuje smaku papierosow, nawet nie wali juz nikotyna w leb dlatego juz nie pale 3 dni i tak juz zostanie.

ale przeciez wenla nie wplywa na rec. nikotynowe ...

 

Ja tam kopce jak smok przy wenli :P

 

-- 03 cze 2015, 18:37 --

 

Siema wiśnia :D

 

-- Śr cze 03, 2015 5:33 pm --

 

Nie przesiadlam się, sytuacja mnie zmusiła do powrotu do prochów.

 

to nie chodzilo o Ciebie z ta przesiadka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze było w miarę na wenli. I nagle łuup :( Lęki mam straszne,wszystko mnie wnerwia.Nie wiem czy zmienić lek ,czy podnieść dawkę? (Zwiększyłam przez 2 dni do 225 i było jeszcze gorzej :( .Walenie serducha, lęki ) Co lepsze esci,czy paro ?

 

-- 03 cze 2015, 21:10 --

 

inez3, lęki ,strasznie nerwowa jestem, hipochondria, szybkie bicie serca zamartwienie się wszystkim,brak perspektyw ,lęk przed przyszłością. Trudne sprawy z przeszłości ciągle do mnie wracają. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze było w miarę na wenli. I nagle łuup :( Lęki mam straszne,wszystko mnie wnerwia.Nie wiem czy zmienić lek ,czy podnieść dawkę? (Zwiększyłam przez 2 dni do 225 i było jeszcze gorzej :( .Walenie serducha, lęki ) Co lepsze esci,czy paro ?

 

-- 03 cze 2015, 21:10 --

 

inez3, lęki ,strasznie nerwowa jestem, hipochondria, szybkie bicie serca zamartwienie się wszystkim,brak perspektyw ,lęk przed przyszłością. Trudne sprawy z przeszłości ciągle do mnie wracają. :(

 

Cytrynko nie poddawaj sie,dasz rade z wenla,do tego leku potrzeba cierpliwosci.Czasem tez mnie lęki po wenli chwytaja,ale staram sie o tym nie myslec i patrzec w zycie z nadzieja na lepsze jutro,uwierz w siebie.Paroksetyny nie polecam na dluga mete bo zamula strasznie...

 

-- 03 cze 2015, 22:18 --

 

Teraz na wieczor cos mnie oslabilo i mdlosci dostalem..ale coz trzeba to przebolec jakos..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×