Skocz do zawartości
Nerwica.com

Korwin i jego wyborcy


Schwarzi

Rekomendowane odpowiedzi

ego fascynacja wcześniejszymi wiekami i tego jakoby było wtedy tak wspaniale to nigdy do mnie nie trafiała.

Coś w tym jest jednak jak mówi o starych czasach, XIX wieku gdzie zwykły robotnik był w stanie utrzymać siebie, żonę, piątkę dzieci i dom.

Raz widziałem wywiad, w którym miał łzy w oczach jak porównywał koszt i czas budowy jakiejś pierdoły w Polsce do budowy Empire State Building.

To takie piękne idealistyczne poglądy :105:

Może i utrzymał ale w XIX wieku pracowano po 6-7 dni w tygodniu, po kilkanaście godzin dziennie, a dzieci od 12 roku życia szły do pracy, ludzie wtedy mieli jednak dużo mniejsze wymagania, na takim poziomie jak żyli to dzisiaj 1000 zł by starczyło no może poza kosztami mieszkań które były jednak nie tak wysokie jak dziś. No ale dzieci robotnicze często chodziły głodne, obdarte, ubrania noszona po kolei przez całe rodzeństwo przez wiele lat, o żadnych wyjazdach , wycieczkach, kulturze nie było mowy, żadne luksusy.

 

Co do budowania 100 lat emu a dziś jest sporo różnic, wtedy nie dbano zbytnio o bezpieczeństwo ginęło wielu ludzi, głównie najtańszych imigrantów, murzynów, indian, a przede wszystkim nie było tyle papierologii, zezwoleń itd które dzisiaj są zmorą przy budowie i to akurat było kiedyś lepsze.

 

Każde czasy mają swoje wady i zalety i niej jest tak jak mówi Korwin że kiedyś było super, dużo lepiej niż dziś, jednak większość ekonomistów, socjologów uważa że dzisiaj ludziom żyje się najlepiej w historii( chodzi o długość życia, dostęp do służby zdrowia, dochody, poziom analfabetyzmu i głodu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy, przenigdy nie zagłosowałabym na tego typka. Jeśli chodzi o poglądy na gospodarkę, to z częścią się zgadzam, ale i tak są to kwestie nierealne do wprowadzenia ze względu na rozmaite umowy, nasz poziom życia i mentalność, itp. A w kwestiach obyczajowych ten człowiek mnie po prostu brzydzi. Mówienie w tak pogardliwy sposób o kobietach, jego pomysły związane z niepełnosprawnymi dziećmi i obrażanie innych na każdym kroku, to już przechodzi wszelkie granice. już nawet komentować się nie chce. Po prostu nie życzę sobie, żeby ktoś mnie obrażał publicznie, uznając, że ma do tego prawo.

Powtarzanie z głupawym uśmieszkiem na mordzie, że kobiety nie powinny głosować, to jak cofanie się o wieki. Zakładanie, że każdy, nawet najgłupszy mężczyzna, jest mądrzejszy od każdej kobiety, nawet tej wykształconej, przypomina mi postulaty kobiet z czasów walki o prawa wyborcze - słynne plakaty, na których pokazywano, ze nawet przestępca, czy największy głupol ma prawa wyborcze, bo jest facetem, a nie ma ich wykształcona kobieta. Jeśli już ktoś miałby wprowadzać ograniczenia prawa do głosowania, to oparłabym się na kryterium znajomości polityki, a nie płci. To, ze panowie niby częściej rozmawiają o polityce, nie oznacza, że ogólnie się na niej lepiej znają. Często są to rozmowy typu: a ten X to ch...., sk....., oczywiście Żyd, i mnożenie teorii spiskowych, itp.

Czy dawniej żyło się lepiej? Baa, jak się było po tej właściwej stronie i pochodziło się z bogatej rodziny, to zapewne tak. Jak się zapieprzało 7 dni w tygodniu, nawet w wieku 12/13 lat, bez żadnych praw, to zapewne miało się inną opinię na ten temat. I nie ma nawet co porównywać - dawniej kasa miała starczać na żarcie, przeżycie, trochę ubrań, itp., a dziś - większy wybór produktów, więcej potrzebujemy. Nie ma sensu porównywanie przy tak odmiennych stylach życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny zjebany katol i idol dla zagubionych bezmyślnych młodych ludzi, jego tekst o sile islamu bo wierzą w swojego boga a Europa słaba bo jest ateistyczna, dajcie mu krzyż i bicz a nie miejsce w sejmie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmęczona_wszystkim, Ja gdybym by kobietą nigdy bym na Korwina nie zagłosował, zresztą b. mało kobiet go popiera to chyba najbardziej zmaskulinizowana partia w dziejach Polski. ;) Mój brat jest jego fanem i ciągle ogląda jego wystąpienia, usłyszałem że chciałby powrotu do szkół niekoedukacyjnych bo wiadomo chłopcy są o wiele mądrzejsi od dziewczyn, które powinni tylko szyć i gotować a nie zajmować się nauką zarezerwowaną dla mężczyzn. Szybszy podział klas na mniej, bardziej zdolnych jestem za bo tak ci zdolniejsi równani są w dół, ale przecież nie ma to nic wspólnego z płcią, do właśnie chłopacy często najbardziej zaniżają poziom i przez niestosowne zachowania dezorganizują klasę. Natomiast zgadzam się Korwinem co do likwidacji przymusu szkolnego, zwłaszcza na poziomie średnim to straszna bzdura żeby trzymać wszystkich do 18 roku życia w szkole.

 

No i wiedza historyczna Korwina jest strasznie wybiórcza wybiera tylko to co mu pasuję, nie obchodzi go to że ludzie żyli wtedy średnio np. 25 lat i masowo nie dojadali , ale ważne że była wolność gospodarcza choć korzystali z niej nieliczni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmęczona_wszystkim,

Zakładanie, że każdy, nawet najgłupszy mężczyzna, jest mądrzejszy od każdej kobiety, nawet tej wykształconej, przypomina mi postulaty kobiet z czasów walki o prawa wyborcze

Tak dokładniej jego argumentacja, się opierała na tym, że niby kobiety są ogółem głupsze i mają niższe IQ od mężczyzn, a w interesie mądrej kobiety, jest żeby głupie nie głosowały, nawet jeśli ona przez to również nie może :P

Co prawda nie jest to w programie jego partii, ale takie słowa lidera mocno ich dyskredytują i Korwin dobrze zadbał przed wyborami, żeby dalej mieć 2% poparcia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurwina wyróżnia jedna rzecz-chyba faktycznie jest idealistą-tz.mówi serio.inna sprawa co mówi jest trochę wariackie,ale jeśli mam do wyboru złodzieja lub idiote to wybieram wariata,o ile wogóle mi się bedzie chciało ruszyć dupe.niech na wybory idą ci co zarabiają 5zło/h,mnie się tak źle nie dzieje chociaż czasem źal tego kraju.Reszta tych pajaców na czele z tym rudym goblinem to poziom 600km poniżej skał osadowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, współczuję sytuacji z bratem, ale mogło być gorzej, mógł czcić Jarka i klęczeć przed tv albo i Tuska, i próbować śpiewać przy obiedzie.

lub słuchać scandinavian modern melodic black metalu

 

jetodik,wgl to jesteś bardziej głupi niż mądry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładniej jego argumentacja, się opierała na tym, że niby kobiety są ogółem głupsze i mają niższe IQ od mężczyzn, a w interesie mądrej kobiety, jest żeby głupie nie głosowały, nawet jeśli ona przez to również nie może :P

Co prawda nie jest to w programie jego partii, ale takie słowa lidera mocno ich dyskredytują i Korwin dobrze zadbał przed wyborami, żeby dalej mieć 2% poparcia :P

 

Świetna argumentacja:) Żeby jeszcze wyjaśnił, dlaczego w interesie mądrej kobiety byłoby to, żeby mógł głosować np. głupi mężczyzna. Albo pijaczki, którzy zagłosują za butelkę gorzały:) wyszłoby na to, ze np. taki Trynkiewicz miałby prawo wyborcze, ale nie miałaby go np. H. Bochniarz.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój brat jest jego fanem i ciągle ogląda jego wystąpienia, usłyszałem że chciałby powrotu do szkół niekoedukacyjnych bo wiadomo chłopcy są o wiele mądrzejsi od dziewczyn, które powinni tylko szyć i gotować a nie zajmować się nauką zarezerwowaną dla mężczyzn.

 

Jak to czytam, to dziękuję, że jestem jedynaczką :D to ciekawe, ale akurat na szkołach niekoedukacyjnych najbardziej zyskują dziewczyny, przynajmniej tak wykazywały badania, a chłopcy bardziej zyskują na koedukacyjnych.

 

Natomiast zgadzam się Korwinem co do likwidacji przymusu szkolnego, zwłaszcza na poziomie średnim to straszna bzdura żeby trzymać wszystkich do 18 roku życia w szkole.

 

Tu akurat się zgadzam. Uważam, że jeśli ktoś po gimnazjum chciałby od razu pracowac, to jego decyzja. Inna sprawa, że być może uderzyło by to w najbiedniejszych.

 

No i wiedza historyczna Korwina jest strasznie wybiórcza wybiera tylko to co mu pasuję, nie obchodzi go to że ludzie żyli wtedy średnio np. 25 lat i masowo nie dojadali , ale ważne że była wolność gospodarcza choć korzystali z niej nieliczni.

 

wiadomo, że zawsze wybiera się tylko to, co pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmęczona_wszystkim, Więc przyjmę rolę adwokota diabła XD

Korwin to wyjaśniał.

Głupi mężczyźni też niestety będą głosować, ale jego zdaniem jest więcej głupich kobiet niż mężczyzn.

Co do Trynkiewicza, to o przestępcach też pisał, że się daje prawa wyborcze więźniom. On co prawda wyszedł, ale nie robi mi to dużej różnicy :P

A w ogóle to Korwin nie lubi demokracji i nawet mężczyznom by nie dał głosować, bo dla niego najlepiej by było, żeby rządził król XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupi mężczyźni też niestety będą głosować, ale jego zdaniem jest więcej głupich kobiet niż mężczyzn

 

To też akurat tylko jego zdanie, a każdy może mieć inne. Trochę też się to nie zgadza z rozmaitymi badaniami, ale co tam, "król" może mówić, co chce. Nastawiony jest głównie na mężczyzn i o ich poparcie zabiega, więc może nawijać o kobietach, co mu się podoba, a jego hasła często trafiają na podatny grunt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korwin nigdy nie chciał i nadal nie chcebyć realnym politykiem. On jest po prostu zafiksowany na kontrowersyjność, awangardę, wyjątkowość, oryginalność, bycie w centrum uwagi. Korwin dla tego gada te wszystkie bzdury, bo one sprawiają że jest w centrum uwagi i tylko na tym mu zależy. A jego wyborcy to są raczej wyznawcy...oni wyznają korwinizm...a więc wiarę że Korwin zrobi dobrze...a że wcale nie ma takiego zamiaru, i jest lekkim wariatem to już szczegół. Ja sie zastanawiałem nad korwinem i nadal zastanawiam...ale dla mnie to będzie trochę jak głos na pomarańczowe krasnoludki...Korwin w zasadzie nie jest w stanie wygrać żadnej debaty i nie jest w stanie sensownie uzasadnić większości swoich tez...To tłumaczenie że "jego zdaniem" kobiety są głupsze to tak na prawdę nie jest jego zdanie. To jest dorabianie ideologii, bo coś wymyślić musi...On jest za odebraniem głosu kobietom, bo to jest bardzo kontrowersyjne i radykalne, a nie dla tego że ma jakiś sens, albo ma dac jakąś korzyść...Takich rzeczy w gadce Korwina jest pełno. Jak ma gadać to ok...ale jak zadajesz pytanie "czemu?" to Korwin sie kończy, bo on ma to w dupie...W tym show chodzi o bycie w centrum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to można podać,że kobiety obecnie są lepiej wyksztalcone niż faceci...jakie on może badania pokazać. Na prawdę wierzysz że on najpierw przeczytał badania a potem wnioski wyciągnął? Gdzieś tam pewnie są badania że dziadki po 60-mają niższe iq niż ktoś tak...ale tego korwin raczej nie potraktuje poważnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym poglądem, ze robi wszystko, żeby się wybić. Kontrowersyjne poglądy sprawiają, ze jest widoczny, a nie musi sie martwić o wypełnianie swoich wyborczych obietnic, bo wie, że albo nie wejdzie, albo, jeśli już wejdzie, to będzie mieć i tak nikły wpływ. I dalej pogalopuje na tym swoim koniku, że on jeszcze przy władzy nie był, albo że miał za mało głosów. Dla mnie to żaden idealista, tylko sprytny manipulant. Niech ludzie mówią, byle mówili. Strasznie zapatrzony w siebie. Nie zalezy mu na wyborcach, tylko na wyznawcach. Zresztą kiedys skomentował, ze skoro go nie wybrali na prezydenta, to znaczy, ze naród jest głupi.

Ostatnie pomówienia o gwałt jednego z polityków i potem pospieszne tłumaczenie się to żenada. Zabawa dużego chłoptasia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to można podać,że kobiety obecnie są lepiej wyksztalcone niż faceci

nieukom sie zawodu zachcialo zamiast postawic na cos przyszlosciowego administracje psychologie dziennikarstwo no faktycznie tylko wspolczuc ja tam zrobie doktorat z pedagogiki i turystyki bo w koncu jestem mondrom kobietom tylko bogu dzieki

 

co do krula to z przyczyn oczywistych nie otrzyma glosu ale zdobyl moja sympatie jako czlowiek - nie polityk... za to od braciszka ma poparcie calosciowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×