Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zmiana złych nawyków


piterotr

Rekomendowane odpowiedzi

piterotr, ćwiczę już od półtora roku z ciężarami pół , ćwiczenia dają mi równowagę psychiczną i jakiś cel który sobie wyznaczyłam . Żywienie też się zmieniło , bo uważam na produkty wysoko kaloryczne i nie jem śmieciowego jedzenia , więc w sumie dwa w jednym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważasz, że w wieku 20 lat moge załóżmy: opanować perfekcyjnie język obcy? Skoro na chwile obecną jestem w tym temacie totalnie zielony?

Witam w klubie :D

 

-- 09 lut 2014, 22:26 --

 

Luktar, ja od 5 lat regularnie, a wcześniej się zdarzało popalać, ale były przerwy nawet kilkumiesięczne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łapa, Wysłałem wiadomość na PW.

kupmitrumne, Ale pytałem jak u Ciebie z tą płynnością wykonywania tych zajęć, czy jest tak ciężko jak na początku? Czy teraz to już część twojego życia i nie wyobrażasz sobie dnia bez ćwiczeń i trzymania się diety?

Candy14, jednak prawko wydaje mi się banalnym zadaniem w stosunku do nauki angielskiego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupmitrumne, To już pewnie dla Ciebie sukces i powód do dumy ;) Pogratulować.

 

Candy14, Candy mój problem polega na tym, że ja chce się nauczyć tego języka i może jakbym był bardziej konsekwentny w jego nauce to po czasie też by to była dla mnie bułka z masłem.. Dzisiaj co drugi zna w miare dobrze angielski z tego co widze, i wstyd mi, że ja nie umiem się nim posłużyć..

 

-- 09 lut 2014, 22:49 --

 

Nie mówiąc już o porannym wstawaniu, o paleniu (o którym rzuceniu na razie nawet nie zaprzatam sobie głowy) i o kilku innych złych nawykach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj co drugi zna w miare dobrze angielski z tego co widze, i wstyd mi, że ja nie umiem się nim posłużyć..

Jestem w twoim wieku i też go nie znam, więc znam ten ból. Na jakiś kurs by się przydało pójść ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mieszkałem 4,5 roku w Anglii i ledwo dukam, to dopiero osiągnięcie, ale ja jestem upośledzony pod każdym względem językowym również. Dzisiejsze nastolatki czy 20 parolatki zwykle oglądają filmy bez napisów i rozumieją angielskie piosenki a ja nawet tego nie potrafię. A ze złych nawyków to u mnie nałogowe jedzenie słodyczy i nałogowe narzekanie ale jak tu nie narzekac jak ma się tak beznadziejne życie i samemu się jest temu winnym. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, za to cie lubię, że ugrzęznąłeś w czasie i ciągle narzekasz, chociażby się wydawało, że nie masz tak źle. Też tak mam.

 

Odnośnie zmian w życiu:

-zmieniać to co się da zmienić, akceptować to czego się nie da zmienić

-odróżniać jedno od drugiego

 

W tym mam problem, jak wysoko postawić poprzeczkę. Wiem, że nie jestem totalnym warzywem, ale też nie w pełni sił. Cała sztuka jak pogodzić się, że nie będzie się geniuszem, a z drugiej strony nie robić z siebie kaleki, tam gdzie się nią nie jest i wierzyć we własne siły.

 

No ale od tego mamy życie, żeby próbować. Najwyżej się nie uda. No cóż. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to panowie, gdzie znaleźć tą granice zadowolenia, a nie rozczarowania. To jest jedna z niewielu rzeczy przy których język obcy to jednak pestka :D

Zobaczy się co dalej, ale fajnie, że są tutaj przykłady co mają odmienne zdanie niż ja. To jednak daje jakąś iskierke nadziei jeszcze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monk.2000, z tym ugrzęznieciu w narzekaniu to 100% prawdy nawet jakaś nowa poznana obca osoba mi to powiedziała że ciągle tylko narzekam i to na siebie głównie aż tak to jest widoczne. Potrzeba mi terapii antynarzekaniowej, tylko jakby nie zadziałała to bym miał kolejny powód do narzekań. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×