Skocz do zawartości
Nerwica.com

Tabletki antykoncepcyjne a psychika.


Syluch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postanowiłam zapytać się o opinię osób trzecich, ponieważ od niedawna dzieją się ze mną dziwne rzeczy.

 

Od bardzo krótkiego czasu biorę tabletki antykoncepcyjne. Z fizycznych dolegliwości z tym związanym mogę wymienić potworne bóle głowy + czasami mdłości. Jednak bardziej niepokoi mnie to, co się dzieje w sferze psychicznej, otóż od paru dni w ogóle na nic, dosłownie, nie mam ochoty. Ani z nikim się spotykać, ani z nikim rozmawiać, jestem na wszystko obojętna. Całymi dniami leżę w łóżku, pokłóciłam się z chłopakiem - nic, zero reakcji, gdzie zawsze kończyło się płaczem. To samo z rodzicami, reakcja zawsze była taka, jak przed chwilą wspomniana - tym razem również obojętność.

 

Czy w tym wypadku winę można zrzucić na hormony? Czy stan ten jest stanem przejściowym? Dodam, że żadne przeżycia w grę nie wchodzą, nie wydarzyło się nic, co mogłoby się przyczynić do zmiany mojej osoby. Niepokoi mnie to, co się ze mną dzieje, bo znam siebie i wiem, jak reaguję w danych sytuacjach. Po prostu teraz dzieje się coś, czego nie jestem w stanie jakkolwiek opisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co rozmawiałam z moją ginekolog na ten temat, bo sama rozważam branie plastrów, które też wiadomo działają na hormony

 

i powiedziała mi, że na początku brania mogą powodować bądź pogłębiać depresję, nie dzieję się tak u każdego, ale niestety jest taki odsetek, który może tak mieć, więc jak najbardziej można winić o to hormony, i czekać czy przejdzie czy nie, bo czasem przechodzi i jest to tylko na początku brania i obserwować, jak nie to chyba trzeba będzie zrezygnować z antykoncepcji hormonalnej i wybrać inną, albo wybrać mniejsze zło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Syluch, to prawdopodobnie wina tabletek.Niektóre działają tak od razu,ja biorę takie które depresje mogą wywołać dopiero po dłuższym użytkowaniu(tj.rok).A jak się nazywają te twoje jeśli mogę spytac?ile je mniej więcej bierzesz?

Chyba będzie trzeba zrobić jak doradza koleżanka wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam dla Ciebie dobrą radę, jako osoba doświadczona antykoncepcją hormonalną, którą przyjmowałam przez blisko 8 lat. Tabletki antykoncepcyjne, zwłaszcza te trzeciej i czwartej generacji bardzo mocno wpływają na psychikę kobiety. Niszczą Twoją osobowość zastępując ją "sztuczną", robią z Ciebie chodzącego robota i potwora, który nie reaguje miłością ani żadnymi uczuciami. Przyjmując hormony zniszczysz więzi z najbliższymi Ci osobami. Po co przyjmować tabletki antykoncepcyjne skoro za chwilę przestaniesz uprawiać seks z swoim partnerem, bo to naturalny skutek uboczny - zerowe libido. Stracisz swoją kobiecość, subtelność i przede wszystkim radość życia. Jestem dojrzłą kobietą, żoną i matką, której antykoncepcja hormonalna wyrządziła wiele krzywdy psychicznej. Nieomal straciłabym swoją ukochaną rodzinę. Więcej na temat skutków ubocznych antykoncepcji możesz przeczytać wpisując w google hasło "Antykoncepcja zniszczyła mi życie", poczytaj wypowiedzi rożnych kobiet. ANTYKONCEPCJA HORMONALNA RUJNUJE PSYCHIKĘ !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość abstrakcyjna

Tabletki mogą potęgować zmienne nastroje czy pogłębiać depresję. Jeśli odczuwasz uporczywe skutki uboczne, to lepiej zmienić tabletki na te z mniejszą zawartością hormonów lub całkowicie z nich zrezygnować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zrezygnować! Te tabletki o których mówi się, że mają małą zawartoś hormonów są zabójcze dla psychiki ponieważ mają co prawda mniej estrogenu, ale za to dodatkowo pochodną progesteronu tzw. DROSPIRENON.

Jest to substancja, która powoduje u większości kobiet głęboką depresje!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogie panie skutków ubocznych tabletek antykoncepcyjnych jest wiele. Z reguły są to skutki fizyczne, często bardzo poważne, jednak to forum dotyczy problemów z psychiką. Tych również jest nie mało, ale o tych tak bardzo się nie mówi, bo są mniej namacalne.

O skutkach ubocznych można poczytać w ulotkach dla lekarzy, które różnią się w istotny sposób od tych w opakowaniach link (http://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=4452.Problemy zaczynają się po latach. Proszę zobaczyć na innych forach, że bardzo sceptycznie wypowiadają się panie po 30-ce i po kilku latach przyjmowania. Młodsze kobiety są silne i często po paru tabletkach sądzą, że nic ich nie ruszy. KAŻDE TABLETKI ANTYKONCEPCYJNE BEZ WZGLĘDU JAKI JEST ICH SKŁAD MAJĄ BARDZO DUŻO SKUTKÓW UBOCZNYCH!!! Jedne bardziej obciążają organizm inne mózg.

To prawda, że np: Yasminelle z drospirenonem mocno wpływają na osobowość! Specyficznym objawem jest rozdrażnienie, brak sensu życia, obojętność, brak uczuć (co przyczynia się do kłopotów z partnerem, mężem i rodziną).

 

Do Syluch: Jeśli można pominąć przyjmowanie sztucznych hormonów to proszę to zrobić (Skoro Pani szuka pomocy na tym forum to znaczy, że Pani samopoczucie już szwankuje).

 

Do Abstrakcyjna: Można przez 8 miesięcy brać heroinę lub amfetaminę i nie będzie widocznych problemów ze zdrowiem psychicznym i fizycznym. Jednak proszę sobie zadać pytanie co będzie po 5 czy 10 latach brania???

 

Do Candy14: Zdaję sobie sprawę z tego że są wyjątki. Gratuluję zdrowia, życzę Pani, aby dopisywało jak najdłużej. jednak spójrzmy na wypowiedzi innych polecam w google "Skutki uboczne odstawienia tabletek antykoncepcyjnych" (54 strony na kafeteri)

 

Życzę zdrowia i mądrych wyborów

zwykły facet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwyklyfacet, dziekuje bardzo. Tez sie z tego ciesze. Mialam kilkuletnia przerwe i nie zaobserwowalam skutkow ubocznych. Jedynym byly zylaki co do ktorych jako osoba palaca zostalam ostrzezona przez lekarza ze albo albo. Palenia nie rzucilam wiec przyszed moment kiedy musialam zylaki zoperowac bo wygladaly nieestetycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość abstrakcyjna

zwyklyfacet, Biorę je nie tylko jako antykoncepcję, ale nie mam zamiaru się tłumaczyć, bo to nie Twoja sprawa. I zdaję sobie sprawę ze skutków ubocznych teraz czy za 10 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Abstrakcyjna

 

To napięcie i wściekłość, które można wyczuć w odpowiedzi do "zwykły facet" jest zapewne skutkiem ubocznym antykoncepcji. O właśnie takich stanach psychicznych jak nienawiść do otoczenia i ogólna złość jest to forum. Ta agresja będzie coraz silniejsza aż zacznie niszczyć otoczenie w którym się znajdujesz. Przestań brać tą chemię a znów pojawi się słońce i zaczną kwitnąć kwiaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość abstrakcyjna

Odetta, :lol: Pewnie. Oceniaj mnie na podstawie jednego zdania, które jest neutralne, a nie przesiąknięte napięciem i wściekłością. ;) I napisałam przecież wyżej, że biorę je nie tylko jako antykoncepcję. A i choruję od wielu lat, a tabletki biorę cztery miesiące. Na pewno zaprzestanie brania tabletek usunie moje zaburzenia osobowości i zmieni mi dzieciństwo. Zwłaszcza, że nie mam skutków ubocznych. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2014 o 10:39, zwyklyfacet napisał(a):

Drogie panie skutków ubocznych tabletek antykoncepcyjnych jest wiele. Z reguły są to skutki fizyczne, często bardzo poważne, jednak to forum dotyczy problemów z psychiką. Tych również jest nie mało, ale o tych tak bardzo się nie mówi, bo są mniej namacalne.

O skutkach ubocznych można poczytać w ulotkach dla lekarzy, które różnią się w istotny sposób od tych w opakowaniach link (http://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=4452.Problemy zaczynają się po latach. Proszę zobaczyć na innych forach, że bardzo sceptycznie wypowiadają się panie po 30-ce i po kilku latach przyjmowania. Młodsze kobiety są silne i często po paru tabletkach sądzą, że nic ich nie ruszy. KAŻDE TABLETKI ANTYKONCEPCYJNE BEZ WZGLĘDU JAKI JEST ICH SKŁAD MAJĄ BARDZO DUŻO SKUTKÓW UBOCZNYCH!!! Jedne bardziej obciążają organizm inne mózg.

To prawda, że np: Yasminelle z drospirenonem mocno wpływają na osobowość! Specyficznym objawem jest rozdrażnienie, brak sensu życia, obojętność, brak uczuć (co przyczynia się do kłopotów z partnerem, mężem i rodziną).

 

Do Syluch: Jeśli można pominąć przyjmowanie sztucznych hormonów to proszę to zrobić (Skoro Pani szuka pomocy na tym forum to znaczy, że Pani samopoczucie już szwankuje).

 

Do Abstrakcyjna: Można przez 8 miesięcy brać heroinę lub amfetaminę i nie będzie widocznych problemów ze zdrowiem psychicznym i fizycznym. Jednak proszę sobie zadać pytanie co będzie po 5 czy 10 latach brania???

 

Do Candy14: Zdaję sobie sprawę z tego że są wyjątki. Gratuluję zdrowia, życzę Pani, aby dopisywało jak najdłużej. jednak spójrzmy na wypowiedzi innych polecam w google "Skutki uboczne odstawienia tabletek antykoncepcyjnych" (54 strony na kafeteri)

 

Życzę zdrowia i mądrych wyborów

zwykły facet

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie . Moje życie było piękne 8 miesięcy temu . Wysportowana sylwetka  przygotowywałam się do zawodów sylwetkowych . Poszłam do lekarza zbadać hormony i doktor przepisał mi antykoncepcyjny progesteron trzeciej generacji . Powiedział że miszę go brać żeby wyrównać hormony . I to był dzień koszmaru mojego życia . Zaczęłam wyglądać jak 10 lat starsza kobieta , straszne bóle całego ciała do tego straciłam masę mięśniową wpadłam w depresję , bardzo pogorszył mi się wzrok , problemy z oddychaniem i skóra stała się jak dyktura sucha i szorstka jak sztuczna . I to co koleżanka napisała zmieniła mi się psychika straciłam przyjaciół rodzinę nie mam ochoty się z nikim spotykać jestem jakimś potworem nie mam ochoty nic robić ćwiczyć 8 miesięcy temu robiłam dwa treningi dziennie rano cardio wieczorem trening siłowy . Bóle pleców tak jakby system nerwowy mi siadał Tabletki zniszczyły mi życie . Przestałam je brać wczoraj mam nadzieję że się odrodzę . Serio tydzień temu siedziałam na krześle 2 godziny jak jakaś maszyna bez ruchu i myślałam co się ze mną dzieje że to nie ja . Zaczęłam szukać artykuły na temat tabletek antykoncepcyjnych i wszystko jasne to od nich . Bo widzę że inne dziewczyny mają to samo . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×