Skocz do zawartości
Nerwica.com

rozdwojenie jazni a proba integracji


margaritka1985

Rekomendowane odpowiedzi

Rozdwojenie jazni to istnienie dwoch osobowosci czasami wiecej w jednej osobie ,ja sama natkelam sie w sobie na rozne osobowosci, czasami nawet przeciwstawne np. dziwka i swieta. Co ciekawe jedna osobowosc nie zdaje sobie sprawy z drugiej .Wyzdrowienie to proba integracji tych dwoch osobowosci czyli odkrycie istenia dwoch osobowosci.Nie dziwcie sie , ze czujecie sie zle w schizofreni jestescie po prostu nie spojni stad stany depresyjne abulia i ine objawy cierpiecie na rozlam osobowosci.W polsce wciaz malo wiadomo na ten temat gdyz doszukuje sie przyczyn choroby w genetyce, i na to mowia lekarstwa do konca zycia ,nie jestesmy nic w stanie zrobic ale rozdwojenie jest faktem i mozna je leczyc chociazby znajdujac w sobie rozdwojenie ,zastanowienie sie co jest we mnie przeciwstawne ,rozczepione ,rozdwojone -inna rzecza we mnie jest rozdwojenie na punkcie okultyzmy jedna osoba wrozy odprawia rytualy druga go potepia ,- albo jedna osoba jest zamieszana w pewne zdarzenia druga im zaprzecza .Napewno kazdy z was ma takie wieksze lub mniejsze rozdwojenia stad choroba mysle ze warto ich poszukac i zintegrowac pytacie jak ano wlasnie czasami wystarczy uswiadoienie jako integracje czyli znalezienie dwoch osobowosci i zdanie sobie z nich sprawy moze to byc glupota np janek lubi szachy a druga jego osobowosc nienawidzi i juz jest dwoch jankow walcza ze soba, janek zachorowal zaczelo sie jego cierpie wycofanie i inne objawy, janek po prostu jest chory rola janka jest uswiadomienie sobie o swoim rozczepieniu.CHce wam jakos pomoc moi drodzy stac ten przyklad z jankiem zeby wam to obrazowo przedstawic mam nadzieje ze mnie nie zbestacie ale sami na wlasna reke lub z psychoterapetua zaczniecie poszukiwania.Zazwyczaj rozczepienie dotyka osob molestowanych w dziecinstwie z powodu wypartych negatywnych przezyc ale o tym napisze innym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

margaritka1985, co chcialas przekazac tym postem? Pomijam to ze fatalnie sie czyta bo nie stosujesz zadnej skladni ale i niescislosci widze.

Piszesz, ze masz w sobie dwie osobowosci..dobrze zrozumialam? Piszesz tez

Co ciekawe jedna osobowosc nie zdaje sobie sprawy z drugiej .

wiec niby skad wiesz, ze je masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie zdrowieje to zazwyczaj sie odkrywa o co chodzilo, albo raczej odwrotnie odkrycie problemu powoduje zdrowienie. Na tym polega psychoterapia.Jesli sie pytasz czy choruje to moja odp brzmi tak ale nie boj sie ze zachorujesz bo ja bylam molestowana wiec jestem z grupy podwyzszonego ryzyka.Schizofrenie i nerwice laczy cierpienie i wrazliwosc to wszystko.Dlatego tak duzo osob z nerwica diagnozuje sobie schizofrenie ale jak mowie nie ma sie czego bac bo nie wiemco gorsze cierpi chyba nawet bardziej sie w nerwicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

margaritka1985, coś Ci się chyba pomerdało... Jak ktoś ma się wyleczyć z rozszczepienia uświadomieniem skoro polega ono na tym, że człowiek nie jest świadomy sprzeczności? Schizofrenia to choroba, ma znacznie poważniejsze objawy niż cierpienie i wrażliwość. Nie wiem jakim cudem ktoś z nerwicą doszuka się u siebie schizofrenii... Może mylisz rozszczepienie ze zwykłym poczuciem niepewności własnych odczuć czy zachowań, co faktycznie zdarza się przy wielu zaburzeniach. A od diagnozy jest lekarz, bo sobie to można zdiagnozować coś, czego się nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

margaritka1985, Naczytałaś się głupot w internecie i to co wypisujesz to kompletne bzdury. Schizofrenia w dosłownym znaczeniu według starogreckiej etymologii oznacza "rozszczepienie umysłu"- od schizein=roszczepić i frein=umysł, ale w schizofrenii NIE MA rozpadu osobowości rozumianego jako rozdwojenie osobowości- czy występowanie więcej niż jednej osobowości u jednego pacjenta cierpiącego na schizofrenię. Jest to mit powielany w społeczeństwie. W schizofrenii tzw. "rozszczepienie osobowości" objawia się poprzez brak łączności sfery myślenia, ze sferą emocji/uczuć oraz sferą behawioryzmu(zachowania). Czyli osoba może np. myśleć o wydarzeniu potencjalnie smutnym(np. pogrzeb bliskiej osoby), jednocześnie śmiać się(okazywać radość) i robić pajacyki.

 

Schizofrenia to w klasyfikacji F20.

To o czym ty piszesz to zaburzenie dysocjacyjne osobowości, inaczej osobowość mnoga, rozdwojenie osobowości, rozdwojenie jaźni- czyli F44.8(a więc nie jest to nawet zaburzenie ze spektrum psychozy tylko zaburzeń dysocjacyjnych-konwersyjnych). To zaburzenie jest bardzo rzadkie- występuje częściej u kobiet po traumatycznych wydarzeniach, kryzysach, przejściach. NIE jest tożsame ze schizofrenią.

 

A porównywanie schizofrenii do nerwicy to już w ogóle masakra. Pomijam, że to w ogóle inne bajka- nerwica to zaburzenie lękowe, schizofrenia to zaburzenie psychotyczne z objawami wytwórczymi- omamy i urojenia + objawy deficytowe-apatia, abulia, alogia itp. Osoby ze schizofrenią zazwyczaj nie posiadają wglądu, krytycyzmu wobec własnego schorzenia. Z kolei osoby z nerwicą takowy osoby krytycyzm posiadają(wiedzą, że są chore). Więc jeżeli ktoś z nerwicą boi się/doszukuje się w sobie schizofrenii to można z dużym prawdopodobieństwem powiedzieć, że takowej schizofrenii nie ma i nie będzie nigdy miał, gdyż to tylko jego "hipochondryczne wkręty".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oberwało się koleżance.

Szanuję naukę, ale ubolewam gdy staje się niczym religia wykładnią rzeczywistości, z którą nie można nawet dyskutować. Ktoś stwierdził tak i tak i oto jak jest. Przez długi czas traktowałem naukę jak delficką wyrocznię, z czasem zrozumiałem, że świat to nie tylko rozum. Ale nie chcę nikogo nawracać na odkrywanie innego niż myśli wymiaru w sobie.

 

:great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie z nerwica to zazwyczaj charakter, wypowiadam sie na kilku forach i nigdzie sie spotkalam sie z takimi pokladami zlosci i nienawisci Ci ludzie niestety sami sa sobie winni.Poza tym sa strasznie infaltylni gdybym miala wybierac miedzy przyjaznieniem sie z osoba z nerwica a schizofrenia wybralabym to drugie, gdyz takich osob nie da sie lubic.Zlosc , nienawisc i to takie bledne kolo , ktore sie obraca przeciwko nim.Zamknac w szpitalu chcialbyc predzej ty sie tam znajdziesz.Mowicie , ze ludzie z schizofrenia nie maja przyszlosci a jaka wy macie przyszlosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×