Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
scooby

Psycholog czy psychiatra?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o radę. Cierpię na depresję i hipochondrię. Do jakiego specjalisty lepiej się udać - psychiatry czy psychologa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zacznij od psychologa, a potem przecież nawet z nim możesz zdecydować czy udać się do psychiatry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja również prosiłabym o poradę. Mam nerwicę lękową. Psycholog czy psychiatra?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedź. Też myślałam, żeby iść do psychiatry, tak mi się wydaję, że on się "mniej zdziwi" jak mnie posłucha ;p Pewnie mylne wrażenie, ale chyba łatwiej mi się będzie przed nim otworzyć. Czy do psychiatry potrzebne jest skierowanie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, ale długo się czeka na wizytę.

Ja najpierw poszedłem do psychiatry, na lekach z dwa miesiące pobyłem żebym się ustabilizował i dopiero potem terapia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rzeczywiście kolejki duże i ciężko dostać się na termin. Nie wiedziałam, że tyle osób ma problemy i że tak dużo korzysta z pomocy. Jednak nie znalazłam na wizycie tego, czego chciałam, lekarz zbył mnie byle receptą, nie wysłuchał wszystkiego, czego miałam mu do powiedzenia. Niestety tak to jest jak idzie się na fundusz, ale nie stać mnie na częste wizyty prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na wizytę czekam już półtora miesiąca, jestem umówiony na koniec listopada. Nie wiem czy do tego czasu mi się nie pogorszy. Mam napady lękowe, boję się jakiejkolwiek rozmowy z ludźmi, nawet w sklepie. Czy jest osoba na forum, co ma podobne obawy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi