Skocz do zawartości
Nerwica.com

Masa, masa, masa, czyli Forumowa Grupa Kulturystyczna


Gość Dżejmson

Rekomendowane odpowiedzi

cm3 to nic innego jak jabłczan kreatyny. Coś takiego to tylko przy ścisłym schemacie dieta+siłownia. Jako takiej masy nie powiększa, ale siła idzie w górę. Najlepsza kreatyna na masę to monohydrat. Oczywiście też w połączeniu z dietą. Branie odżywek bez diety to kasa wyrzucona w błoto. Nie raz za jedno opakowanie odżywek można by kupić 6kg mięsa.

Ktoś pisał o spalaczach tłuszczu - naciąganie ludzi na pieniądze. Myślą, że zarzucą spalacz i bez diety schudną. Firmy produkujące suplementy nieźle na tym zarabiają. Mowa tu też była o HMB - wiele badań wykazało, że HMB nie ma żadnego wpływu na regenerację mięśni i tym podobne pierdy. Kasa w błoto.

Najszybsza dieta na spalanie to intermittent fasting. Poza internetem się jej nie promuje. Powód tego jest prosty - nikt nie zarobi dzięki tej diecie. A to dlatego, że można jeść w jej trakcie cokolwiek, byle zachowywać deficyt kalorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupmitrumne, w przypadku facetów dieta+trening, zależy też do czego facet dąży. Jeżeli chodzi tylko o zrzucanie wagi to odsyłam Cię do internetu w celu zasięgnięcia wiedzy na temat intermittent fasting.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, którzy znacie panaceum na niedowagę! Jestem podręcznikowym ektomorfikiem (180 cm/65 kg), a wskazówka wagi już dobrych kilka lat temu zastygła w bezruchu. Jak to się dzieje że siostra odlicza każdą kalorię, by chociaż zbliżyć się do wyglądu kobiety współczesnej, a ja mimo diety "no limit" i w miarę regularnej siłowni wyglądam jak modelka Victoria's Secret?- no dobra prawie... Właśnie minęło 10 miesięcy przygody z basenem, zdołałem utrzymać reżim 2/3 godzin w tygodniu. Idea fajna, ale trening aerobowy w przypadku budowania masy nie jest chyba najlepszym rozwiązaniem. Panowie, jak żyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od poniedziałku wznowiłem treningi :yeah: Wznowiłem bo poprzednio miałem krótki epizod tygodniowy (+ 2 miesięczny epizod 10 lat temu :roll: ) u znajomego ale jako, że obydwaj pracujemy na zmiany to ciężko się było dogadać co do wspólnych treningów. Od poniedziałku siłownie mam u siebie w domu więc problem z głowy :D Na razie nie jadę "o żywot" tylko staram się stopniowo przygotować mięśnie na to, co je czeka w niedalekiej przyszłości ;) Planuję w tym roku zrobić 4 cykle - najpierw na masę (chociaż tutaj mam dylemat bo masy już teraz do zbicia trochę jest, o oponce nawet nie wspominając... ale wydaje mi się, że na rzeźbę zbyt wcześnie bo sylwetka jeszcze nie jest taka jaką bym chciał, i cyc za mały :mrgreen::lol: ), potem siła, znowu masa i na koniec rzeźba.

Diety jeszcze żadnej nie mam, to jest jedyna rzecz której jak na razie nie ogarniam... jakieś liczenie kalorii na masę rzeczywistą ciała :shock: muszę się bardziej zagłębić w temat i potem postaram się coś ustalić i tego się trzymać.

Niech moc będzie ze mną :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Dziewczyny, że nie zapominacie o ćwiczeniach w trakcie zrzucania wagi. Wiele kobiet o tym zapomina - wprowadzają restrykcyjne diety, chudną tak jak by tego chciały ale... Potem zostaje na nich wisząca skóra, nawet jeżeli nie miały Bóg wie jakiej nadwagi. Dobrze dobrane i regularne ćwiczenia powinny zapobiegać zwisającej skórze w trakcie odchudzania. Jeżeli pojawi się jakikolwiek mięsień, nawet niewidoczny tak naprawdę, to skóra ma się na czym oprzeć i ciałko wygląda jak marzenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postanowiłam ze jeśli przez następne dwa tygodnie, bedę regularnie ćwiczyć min 4 razy w tygodniu, i w dalszym ciagu nie będzie efektów wagowych udam sie do lekarza

 

przez tydzien ćwiczen, pół kilo w góre, i dwa cm w brzuchu :(

 

lubie ćwiczyć i pokonywać siebie, ale nie oszukujmy sie spadek wagi zadziałał by niezwykle motywująco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postanowiłam ze jeśli przez następne dwa tygodnie, bedę regularnie ćwiczyć min 4 razy w tygodniu, i w dalszym ciagu nie będzie efektów wagowych udam sie do lekarza

 

przez tydzien ćwiczen, pół kilo w góre, i dwa cm w brzuchu :(

 

lubie ćwiczyć i pokonywać siebie, ale nie oszukujmy sie spadek wagi zadziałał by niezwykle motywująco

 

Waga często nie ma nic wspólnego z tym czy ćwiczenia działają. Weź centymetr i zmierz się w paru miejscach, a za te 2 tygodnie zmierz się znowu i porównaj wyniki. Możesz stracić 1 lub 2 cm w brzuchu, a tak naprawdę nie schudniesz ani kilo, więc lepiej się mierzyć niż ważyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Waga często nie ma nic wspólnego z tym czy ćwiczenia działają. Weź centymetr i zmierz się w paru miejscach, a za te 2 tygodnie zmierz się znowu i porównaj wyniki. Możesz stracić 1 lub 2 cm w brzuchu, a tak naprawdę nie schudniesz ani kilo, więc lepiej się mierzyć niż ważyć.

wiem :) zmierzyłam. po 2 do przodu :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×