Skocz do zawartości
Nerwica.com

Transseksualizm


Gość Aranjani

Rekomendowane odpowiedzi

Przez 10 ostatnich lat chciałem zmienić fizyczną i metrykalną płeć - być kobietą. Kilka m-cy temu zdałem sobie sprawę, że tak naprawdę nie jest to mi do szczęścia potrzebne. Jedyne czego pragnę, to w zasadzie oświecenie, poprzez praktykowanie buddyzmu. Przed paroma laty przechodziłem testy psychologiczne i badania, mające wykluczyć u mnie potencjalne choroby. Mój lekarz stwierdził, że nie ma u mnie większych przeciwskazań do zmiany płci. Obecnie czuję się w połowie mężczyzną, w połowie kobietą. Chcę funkcjonować w społeczeństwie jako mężczyzna, nie chcę już zmieniać płci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie poznałam nigdy osoby transseksualnej, za to kilka określających się jako transgender. i dla mnie płeć bywa często czymś w rodzaju przebrania, gry ról i konwencji. sama rzadko kiedy jestem 'stereotypową' kobietą (która z nas jest?), ale zakładam miniówki żeby pośmiać się z wizerunku, który wtedy (się ) tworzy. podobnie mam z męskimi koszulami, krawatami, bokserkami, zapachami perfum..generalnie kobiety mają większy zakres eksperymentowania ze stylem przypisanym genderowi, tak czuję. czy za tym idzie poczucie bycia tożsamą z elementem męskim? być może...ale tylko częściowo jak dla mnie. to bardziej kwestia ekspresji niż być/nie być jak w przypadki transseksualności.swoją drogą..ciekawe ile osób na tym forum nagina granice płci a ile chce dokonać korekty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×