Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak pogodzić się z samotnością?


Rekomendowane odpowiedzi

Przecież musisz podjąć jakąś aktywność fizyczną. Masz w ogóle zamiar? Chociażby biegać? Jeśli masz zamiar chudnąć tylko dzięki samej diecie to życzę powodzenia.

albo ćwiczy tak jak Ewa Chodakowska.

Mógłbyś rozwinąć? Proponuje wejść jednak na tego fejsa, zobaczyć ile osób zmieniło dzięki niej swoje życie i jak są jej wdzięczni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zannia, uważasz, że nie można schudnąć przy samej diecie? Można tylko ciało nie będzie wyglądało zbyt dobrze.

 

Co do Ewy Chodakowskiej to od kiedy ona prowadzi działalność, że można zweryfikować czy ktoś dzięki niej zmienił życie? I zmienił życie czy schudł? Bo to jest jednak ogromna różnica. A co do rozwinięcia mojej myśli to chodziło mi o to, że jeśli motywacją do odchudzania jest to jak będą nas postrzegać inni to nic w tym życiu się nie zmieni, a najprawdopodobniej po diecie czy ćwiczeniach nastąpi zaniechanie tego i powrót do wcześniejszego stanu lub gorszego. Chyba, że ktoś jest na tyle zaburzony pod tym względem, że żyje na pokaz to wtedy katuje się dietami i ćwiczeniami. Jedyne co można zrobić to akceptacja siebie jakim się jest, a jako motywacja do chudnięcia dbałość o zdrowie. I zmiana myślenia na temat odchudzania bo zdrowo chudnie się 0,5 – 1 kg na tydzień, czyli 2 – 4 kg w miesiącu a tyle można stracić bez wielkich wyrzeczeń. Nie używa się jednak diety, którą się stosuje i potem odstawia tylko trzeba na zawsze zmienić nawyki żywieniowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można tylko będzie to trwało dłużej i właśnie jak mówisz nie będzie to zbyt dobrze wyglądało.

Na pewno dla ludzi którzy zaczęli ćwiczyć, zdrowo się odżywiać i sporo zrzucili to jednak jest zmiana życia na lepsze :)

Chciałam tylko zachęcić do ćwiczeń, tyle. A jak nie Chodakowska o którą tak się oburzyłeś to może mel b? Lubie jej ćwiczenia i polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest tak samo jak z uzależnieniem od nikotyny- najważniejsza jest wola rzucającego (jak to górnolotnie prawią w reklamie pewnych tabsów) :D

 

Ahma, mówiąc całkowicie poważnie- odchudzanie zaczyna się w głowie. dopiero potem można pomyśleć o diecie, ćwiczeniach, podbudowywaniu motywacji.

ściskam kciuki za Ciebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahma, coś kręcisz. Masz siłę na głodówkę a nie masz siły na diety i ćwiczenia? Tak jak piszę nie chodzi o żadne diety tylko o stałą zmianę odżywiania się i stopniowe, zdrowe, powolne chudnięcie. Po co chcesz schudnąć? Jeśli nie dla zdrowia to z tą motywacją nic nie osiągniesz. Jeśli dla zdrowia to wszystkie głodówki, diety i tabletki odpadają.

 

-- 15 wrz 2013, 18:25 --

 

bo mam depresje

 

No i co z tego? A z jakiego powodu masz depresję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale skoro juz musze brac leki to wolalabym takie ktore powoduja spadek masy ciala niz jej wzrost

glodowka nie wymaga wysilku

a jedzenie do domu nie ja kupuje tylko mama a ona zazwyczaj kupuje kielbasy, parowki, wedline , fuj

a depresje mam przez ojca alkoholika co sie zneca nad rodzina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo mam depresje

aj, to chyba błędne koło. masz depresję- nie masz siły na odchudzanie- utrzymujesz wagę lub tyjesz- nie podoba Ci się Twoje odbicie w lustrze- nie akceptujesz siebie- depresja się pogłębia- nie masz siły etc. też to widzisz Ahma?

myślałaś o wizycie u dietetyka? mówiłaś o swoich problemach psychiatrze? może przydałaby Ci się dodatkowo terapia? często zdarzają się gabinety dietetyków-psychologów, może takie coś byłoby dla Ciebie rozwiązaniem, co myślisz o tym wszystkim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głodówka nie wymaga wysiłku? To jest mega wysiłek dużo większy niż jakakolwiek dieta i ćwiczenia.

 

Skoro mama wszystko kupuje to poproś ją żeby kupowała co innego. Więcej białka bo przyspiesza metabolizm, więcej błonnika, tłuszcz i węglowodany zgodnie z normą na dzień, odstawienie słodyczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same marchewki? Zapoznaj się najpierw z tematem żywienia człowieka a później układaj sobie dietę ok?. Nóż mi się w kieszeni otwiera jak czytam takie głupoty i to pisane przez dorosłą kobietę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie postanowilam przejsc na diete marchewkowa czyli jesc same marchewki i poprosic lekarza o zmiane leku

dziewczyno, dobrze się zastanów... dieta marchewkowa? przecież to prawie to samo co głodówka.. a wiesz jak organizm reaguje na takie diety-cud? czytałaś o konsekwencjach takich diet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahma, oczywiście zrobisz jak uważasz.. ale najpierw zastanów się. pomyśl na czym zależy Ci tak naprawdę, co chcesz osiągnąć i jakie są przyczyny tego jak jest teraz. uporządkuj sobie te kwestie, dopiero bierz się za odchudzanie, bo możesz zrobić sobie wiele niedobrego.

 

trzymam kciuki, żebyś podjęła jakieś dojrzałe, dobrze przemyślane decyzje, trzymaj się ciepło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahma, serio myślisz, że to zadziała? 2 dni nie pociągniesz bo rzucisz się na lodówkę i jeszcze przytyjesz. Należy jeść 5 małych posiłków dziennie w równych odstępach, wyrzec się słodyczy a nie wszystkiego! Wybacz, że to powiem ale twoje myślenie jest jak u tępej 13 latki. Ale rób co chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×