Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
imbroken

Przestało mi zależeć na czymkolwiek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zależy mi na niczym już. Czuję, że nawet nie chcę już się ratować w jakikolwiek sposób. Ludzie w okół mnie nawet nie słuchają tego co im próbuje powiedzieć. Nawet im się nie chce. I jest to prawda, że w dużej mierze najbliźsi przyczyniają się do śmierci samobójczej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

imbroken, nie poddawaj się. Tutaj przecież Cię słuchają. Nie jesteś sama.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Leki nie pomagają. Czuję się bardzo słabo ostatnio... Jest mi przykro, zbyt często płaczę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

imbroken, widzę, że mamy to samo.. z tym, że ja już raz to przechodziłem i przeszło po 2-3 mies. Niestety teraz boję się, że nie przejdzie. Trzeba odciągać myśli od złego i zająć się czymkolwiek nawet przeglądaniem jakiś bzdurnych stron...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

imbroken, mi też leki nie pomagają. Cóż zrobić. Ale leki mają tylko wspomóc, to nie cudowny środek na wszystko. Rozumiem Cię, też często płaczę. Ważne, że coś robisz. Nie poddawaj się.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ludzie nie mają pojęcia co czuje człowiek popełniający samobójstwo. Nazywanie go egoistą jest równie egoistyczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Muszę się z Tobą zgodzić imbroken. Ludzie nie potrafią zrozumieć, że czasami lepiej męczyć się pare minut niż całe życie bo już nie ma innego sposobu. Ale i tak najgorsze są określenia typu "samobójstwo to nie ucieczka" albo "tylko słabi popełniają samobójstwo".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czasami mam wrażenie, że gdzieś powoli szukam pozwolenia na ten wybór. Jutro pójdę do lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

imbroken, nie warto szukać pozwolenia, uwierz mi. Choć wiem, że są takie chwilę, że nawet to, że jest godzina 14:14 wydaję się wystarczajcym powodem. Ja też muszę się przyjść, tylko co on pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem co pomoże. Może zmieni leki, może da coś na uspokojenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

imbroken, a chodzisz na terapię? Ja przynajmniej co drugi dzień mam załamanie i ledwo powstrzymuję się by nie skończyć ze sobą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie chodzę na terapię. Od miesiąca przyjmuję leki. Lexapro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

imbroken, dobrze ,że idziesz do lekarza i masz nastawienie że coś zmieni i Ci pomoże bo to wazne ,psychoterapia też by sie przydała .Czasem bardzi trudno jest trafic w odpowiedni lek ,ale trzeba próbować mimo wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bliskich trzeba niestety zwykle zignorować i chwytać się tych małych kroczków i pojedynczych osób, tutaj widzę wielu w podobnej sytuacji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

imbroken, to może zacznij chodzić na terapię? Twój lekarz Ci tego nie proponował? Same tylko leki nie pomogą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam podobnie, leki nie bardzo pomagają od miesiąca na paroksetynie, zadzaiałała na lęki, z wychodzeniem z domu juz lepiej a smopoczucie kiepskie :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi