Skocz do zawartości
Nerwica.com

Praca. Faceci vs baby


el_testosterone

Z kim lepiej pracować?  

16 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Z kim lepiej pracować?

    • Z facetami
      7
    • z kobietami
      1
    • bez różnicy, zależy od człowieka
      12


Rekomendowane odpowiedzi

Ja chwalę sobie pracę z kobietami, mam świetne dziewczyny w zespole i mamy cieple relacje. W innych działach słyszę o konfliktach, zarówno kobity jak i faceci są bezczelni. Z kolei moja znajoma ma obecnie problemy z dziewczynami w swojej pracy, szczerze jej współczuję i doradzam zmianę pracy, bo akcje tych lasek są dziecinne. W dodatku kieruje nimi facet, który ewidentnie je nawzajem napuszcza na siebie. Nie ma reguły, zastanów się może Ty popełniasz głupie błędy i to je drażni, jesli to z kolei są bezpodstawne pretensje i złośliwości, ja bym się postawiła i otwarcie powiedziała, że nie życzę sobie takich uwag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy opinia na temat kobiet w pracy nie jest po prostu zwyczajnym, szkodliwym stereotypem (podobnie jak z kobietami za kółkiem)

Również chwalę sobie pracę z kobietami. Przez pewien czas pracowałam również z samymi facetami i wtedy też nie narzekałam. Było trochę zabawniej i ciekawiej, ale z drugiej strony bardziej się obijaliśmy :P

 

Myślę, że bardzo wiele zależy od nas samych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, kobiety bywają bardzo sprytne, przebiegłe i są mistrzyniami w tworzeniu intryg. ;) Przyznam, że zawsze lepiej pracowało mi się z mężczyznami. Były konkretne zadania do wykonania, wszystko szło sprawnie, nikt nie miał okresu ani napięcia. Za to przerwy obiadowe czy jakieś wyjścia chętnie realizowałem z płcią przeciwną, bo lubię piękno i ładne zapachy. :>

 

W Twoim przypadku problem wydaje się jednak głębszy, bo nie umiesz radzić sobie z emocjami, a relacje z kobietami w pracy akurat Ci to ponownie uświadamiają. Musisz, niestety, popracować nad sobą, bo świata nie zmienisz. Do wielu rzeczy można się przyzwyczaić, jeśli nie będziemy za bardzo koncentrować się na własnych odczuciach, a część trudności "olejemy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne doswiadczenia jak lunatic, kobiety wg mnie maja problemy z bezposrednim komunikowaniem negatywnych emocji i okazuja je w sposób posredni, intrygami, obgadywaniem, albo wyżywanie sie na osobach tzrecich. Na pewno błedem jest ignorowanie, bo wtedy dopiero sprawca sie rozkręca, w dodatku widzi, że cel ataków jest pozbawiony asertywnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy powinno się generalizować "kobiety", "mężczyźni" - może raczej ludzie i ludziska, bez względu na płeć. Ja na przykład mam smutne doświadczenia z kolegami z pracy. Nie układa się, więc staram się zwykle mieć z nimi jak najmniej do czynienia. Moją szefową jest kobieta i akurat z nią jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie pomyślałeś, że może robisz coś nie tak? Bez powodu raczej by się tak nie zachowywały.

Może nie wywiązujesz się najlepiej ze swoich obowiązków albo jesteś niemiły i próbujesz zwalić winę na domniemany charakter kobiet?

 

W mojej pracy personel składa się głównie z kobiet. Oprócz tego szefową również jest kobieta, tak samo z prezesem i wiceprezesem

Nigdy nie było jakichś specjalnych problemów jeśli wszyscy wywiązywali się ze swoich obowiązków.

W pracy mamy 3 facetów i z jednym z nich ciągle są problemy. Teraz zaczynam się zastanawiać czy on również nie uważa nas za wredne baby :D

 

Na miejscu szefowej już dawno bym się go pozbyła, ale ona ma chyba za dobre serce, przez co on nadal robi wszystko po swojemu i problemy się nie kończą

Robie wszystko to co mam robić, osoby normalne, bo ze dwie tam są nie mają żadnych zastrzeżeń, ale jak ktoś jest wredny i złośliwy to się przyczepi do wszystkiego

niemiły nie jestem, ale do niektórych nie za duzo gadam bo po prostu nie mam na to ochoty, niestety jestem za bardzo pamiętliwy i to co ktoś zapomni za chwile ja to potem rozpamiętuje tygodniami albo całkwicie sie zrazam do danej osoby, ale to nie zmienia faktu ze jest jaka jest, z normalnymi, tzn nie wscibskimi i złośliwymi nie mam problemu zeby sie dogadac i wspolpracowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo ludzie zapominają po co przychodzą do pracy.

Jeśli pracę swoją lubią to się nią pochłaniają ,jeśli zaś nie zamieniają ją w coś co ich chwilowo zajmie,a co kto lubi.... ploteczki, flirty,kawusie,uszczypliwości.... to wychodzi w praniu ,znaczy się w pracy ;)

 

Ale faktycznie taki rzep jak się uczepi , to i lubianą pracę może obrzydzić ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety miałem podobne doświadczenia co Lunatic. Pracowałem bezpośrednio z około 25 kobietami, a pośrednio mógłbym doliczyć jeszcze kilka. To był prawdziwy dramat. Intrygi, plotki, wzajemne oskarżenia, podsyfianie, donosicielstwo, gigantyczna fałszywość kobiet względem siebie. Z niektórymi miałem trochę bliższe relacje, ale po pewnym czasie zauważyłem, że im też nie wolno za wiele o sobie mówić, bo nie dość, że cały personel na drugi dzień wszystko wiedział to jeszcze działała zasada "głuchego telefonu". Najgorsze były kierowniczki: przysięgam, że tak wściekłych, podłych, zaburzonych bab nigdy wcześniej w życiu nie miałem nieprzyjemności poznać.

Ogólnie o tym co te kobiety wyprawiały względem siebie to było s-syństwo nie do opisania. O poszczególnych zachowaniach mógłbym pisać miesiącami w tym wątku.

 

Wytrzymałem tam dość długo, bo robiłem swoje, nie wchodziłem w pyskówki czy sprzeczki, starałem się trzymać kamienną twarz, zachowywać spokój i nie zwracać na nic uwagi co nie dotyczyło moich obowiązków. I co najważniejsze unikałem zbytniego zaprzyjaźniania się przez co nie wszedłem w ten piekielny schemat, ale byłem jego ofiarą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie uważasz, ze robisz wszystko co należy?

.

heh co za głupie pytanie, a no na takiej ze wiem co mam robić i wiem co robię

Co to za grupa "osoby normalne"?

.

osoby które skupiają się na pracy a nie na donoszeniu na innych, lizusostwie, zlośliwości względem innych i ciągłym obdawywaniu innych za plecami

Kto ustala ową "normalnosć"?

użyłem potocznego określenia normalne, które określa ludzi którzy umieją wspołpracować z innymi, cechuje ich szacunek względem innych osób, kultura osobista i pewien standard zachowania które przystało na dorosłych ludzi w porównaniu do opisanych w pierwszym poście których zachowanie wskazuje na poziom rozwoju na etepie gimnazjalnym albo przedszkolnym, bo sytuacja w której jedna osoba notorycznie lata na skargi z błachych powodów do przełożonej kojarzy mi się z przedszkolem gdzie dzieci skarżą na siebie do wychowawczyni

Faktycznie - problem leży w Tobie.

.

możliwe, bo nie toleruje takich osób i takiego zachowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami mnie zastanawiaja oczywiste oczywistosci na tym forum. Pytanie jak pracowac z kobietami? Normalnie, jak z innymi ludzmi. W pracy nie ma zadnych kolezanek czy kolegów. Idziesz do pracy to nie idziesz na spotkanie towarzyskie i sobie robicie dobrze ;) tylko odwalasz swoja robote i do domu. Tego typu pogaduchy, jakies proby wciagniecia w grupy i podgrupki to normalne zjawisko, zazwyczaj kazdy czlowiek dazy do organizacji swoich podnozkow. Sa dwa wyjscia albo dac mocny odpor poprzez zasygnalizowanie: Nie jestem zainteresowany -tyle, ze trzeba liczyc sie wtedy ze podgrupki beda za plecami gadac i łazic do szefa, dac mocny odpor i miec AUTORYTET w pracy - odpuszczaja i jestes neutralny, lub wejc w grupke i krakac jak inne wrony. Kwestia jak ktos sobie ustawi. Ja pracowałam i z facetami i z kobietami, dla mnie niczym sie nie roznia. Nawet faceci to są wieksze plociuchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×