Skocz do zawartości
Nerwica.com

Chcesz wziąć udział w reportażu?


metroplastique

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, to znów ja. ;)

Tym razem nie będzie to inicjatywa, lecz prośba.

 

Jestem uczennicą klasy filmowej i w przyszłym roku szkolnym, w ramach zaliczenia, jednym z projektów będzie nakręcenie reportażu.

Biorąc pod uwagę moje zaburzenia i silne poczucie odrębności pomyślałam, że mogłabym zrealizować materiał o osobach podobnych do mnie, o ich problemach i trudnościach związanych z chorobą i jak to przekłada się na stosunek innych wobec nich.

Nie chodzi tu tylko o ludzi z problemami natury emocjonalnej, ale o wszystkich, którzy są w jakiś sposób "odmienni', a ich osobowość szokuje/dziwi/odpycha (wybaczcie mocne słowa) społeczeństwo w związku ze stereotypami i panującymi powszechnie przekonaniami czy uprzedzeniami.

 

Dlatego też jeśli ktoś z Was, drodzy forumowicze, miałby ochotę wziąć udział w tym przedsięwzięciu (kolejne duże słowo ;)) i pomóc mi w realizacji owego reportażu, bardzo proszę o kontakt (PW). W związku z pewnymi ograniczeniami moja propozycja kieruje się do osób z Poznania lub okolic, a także tych, którzy np. w najbliższym czasie planują odwiedzić stolicę Wielkopolski.

 

Jeśli chodzi o szczegóły... Jest to film, a więc w grę wchodzi kamera. Wiem, że niektórzy z Was mogą mieć pewne obawy dotyczące braku dyskrecji czy ujawnienia swojego wizerunku.

W tej kwestii sami ustalacie granicę: chcecie stanąć przed obiektywem en face oraz podeprzeć swoją wypowiedź imieniem i nazwiskiem? Świetnie! Wolicie nie ujawniać nazwiska czy twarzy? Nie ma problemu. Jeśli tak będzie dla Was wygodniej, możecie również posłużyć się nickiem z forum. Wszystko zależy od Was.

 

Oczywiście zmontowany materiał prześlę poszczególnym rozmówcom, tak aby nie było nieporozumień.

 

 

Na koniec chciałabym bardzo prosić o pomoc. Wiem, że to nie będzie łatwe, ale może właśnie taka otwarta rozmowa okaże się pomocna. Sama borykam się z miliardem problemów (o niektórych możecie zresztą przeczytać tutaj), więc nie obawiajcie się niezrozumienia.

Zależy mi, żeby pokazać jak bardzo rzeczywistość różni się stereotypów. Czyż nie warto poświęcić odrobinę czasu, by oswoić grupę licealistów, młodych ludzi u progu dorosłości, z czymś dla nich nieznanym i niezrozumiałym?

 

 

Pozdrawiam Was gorąco i czekam na wiadomości.

Sandra aka metroplastique

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×