Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresant a depresjogenik


Lord Cappuccino

Rekomendowane odpowiedzi

metylofenidat - lek na ADHD a działa pobudzająco na oun?? wydaje się to sprzeczne

no i nikotyna? nie wiedziałam ze tak samo dziala.... że uzależnia tak, ale nigdy nie zastanawiałam się nad jej działaniem, ale chyba w dużych dawkach, bo w takim papierosie to chyba nie ma takiego działania, przynajmniej ja go nie czuje

A nie "rozbudza" cię papieros z rana?

 

Metylofenidat to stymulant, u ADHDowców chyba zachodzi rekcja paradoksalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

metylofenidat - lek na ADHD a działa pobudzająco na oun?? wydaje się to sprzeczne

no i nikotyna? nie wiedziałam ze tak samo dziala.... że uzależnia tak, ale nigdy nie zastanawiałam się nad jej działaniem, ale chyba w dużych dawkach, bo w takim papierosie to chyba nie ma takiego działania, przynajmniej ja go nie czuje

A nie "rozbudza" cię papieros z rana?

 

hmmm rano zanim się dobudzę zawsze jest kawa i papieros, ale trudno mi powiedziec czy to dziala pobudzająco bo już "wieki" to robię.... ale w ciągu dnia jak palę to raczej żadnego pobudzenia nie czuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm rano zanim się dobudzę zawsze jest kawa i papieros, ale trudno mi powiedziec czy to dziala pobudzająco bo już "wieki" to robię.... ale w ciągu dnia jak palę to raczej żadnego pobudzenia nie czuję

Nie przesadzajmy, to nie koks że masz poczuć się WonderWoman po sztachnięciu. Ja też palę od lat i w ciągu dnia nie powiem, przerwa na fajka w pracy daje leciutkiego "kopa".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

metylofenidat - lek na ADHD a działa pobudzająco na oun?? wydaje się to sprzeczne

Dla mnie Metylofenidat to ołów w dupie ...tak pobudza ,że robię się spokojniejszy i bardziej wyważony.Lek usuwa chaos i o to chyba w nim chodzi najbardziej.

bo z adhd tak reagujesz ale to stymulant

nikotyna natomiast łączy w sobie właściwości depresantu i stymulantu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie depresanty nie mają nic wspólnego z depresją. Ich nazwa może być mylna, jednak charakteryzują się ona wywoływanie uspokojenia, spowolnienia, wykazują często działanie przeciwbólowe. Jednak bardzo silnie uzależniają ( może z tym bardzo to zależy od konkretnego przypadku). I w wyniku uzależniania jak najbardziej depresja może się pojawić.

 

-- 11 wrz 2013, 12:58 --

 

metylofenidat - lek na ADHD a działa pobudzająco na oun?? wydaje się to sprzeczne

Dla mnie Metylofenidat to ołów w dupie ...tak pobudza ,że robię się spokojniejszy i bardziej wyważony.Lek usuwa chaos i o to chyba w nim chodzi najbardziej.

bo z adhd tak reagujesz ale to stymulant

nikotyna natomiast łączy w sobie właściwości depresantu i stymulantu

Z nikotyną to wogóle jest ciekawa sprawa. Z tego co wiem jest ona agonistą receptorów nikotynowych, których to agonizm wpływa na zwiększenie poziomu dopaminy. Dużo osób cierpiących na schizofrenię pali ( 70 - 80 procent podobno nawet), po to aby zwiększyć poziom dopaminy w pewnych obszarach mózgu. W schizofrenii - w jednym miejscu jest dopaminy zbyt dużo a w innym zbyt mało - takie są opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 03.08.2013 o 21:15, deader napisał:

A nie "rozbudza" cię papieros z rana?

 

Metylofenidat to stymulant, u ADHDowców chyba zachodzi rekcja paradoksalna

Metylofenidat jak amfa I kokaina, fajnie daje kopa, ale na krotka mete. Po jakims czasie bierze sie to z rana, zeby sie czuc mniej zle niz bardzo zle. Najprzyjemniejsze oczywoiscie pierwsze dni, rano czlowiek ma ochote tira przeladowac lapami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×