Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dlaczego ludzie biedni są postrzegani w społeczeństwie gorze


Gość Bonus

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zastanawialiście się nad tym, dlaczego ludzie żyjący w biedzie, są dla innych, żyjących w dobrobycie uważani za "gorszych"?

Dlaczego w życiu tak bardzo istotne jest to, by mieć jak najlepszy dom? Najlepszy samochód? Dobre konto w banku? A ludzie, nie mający tego są od razu przegrani, bo nic nie mogą z braku pieniędzy? Czy nie zauważa się w takich ludziach tego, że są wartościowi, wierni, kochający i to jest ich największa wartość? Przecież do "życia w dobrobycie" potrzeba ogromnego szczęścia, a wielu ludzi go nie ma i przez to muszą czuć się "gorsi"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem taki może i mam, ale akurat ja to potrafię zrozumieć. Wiem to sam po sobie, że gdybym miał "życie w dobrobycie", gdzie stać by mnie było na szystko, to i tak nie traktowałbym ludzi biednych gorzej. Nawet starałbym się pomagać takim ludziom, bo miałbym dla nich współczucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem taki może i mam, ale akurat ja to potrafię zrozumieć. Wiem to sam po sobie, że gdybym miał "życie w dobrobycie", gdzie stać by mnie było na szystko, to i tak nie traktowałbym ludzi biednych gorzej. Nawet starałbym się pomagać takim ludziom, bo miałbym dla nich współczucie.

skąd to wiesz na pewno?skoro nie byłes w takiej sytuacji?gdybać to sobie możesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie z większości ust nowobogackich padały takie stwierdzenia. Kurde przecież samo to że będziesz miał kasę, będziesz miał fajne mieszkanie i dobrą furę ..robi z Ciebie "bananowca" i ludzie będą gadali, że albo masz bogatego ojca, albo dymasz stare niemki :great:

Zwiększając status materialny odcinasz się od biedoty -> staję się lepszy :blabla:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnych rzeczy jest mnóstwo.Wielodzietne rodziny są gorzej traktowane.Wieś od miasta gorsza,wieś od wsi gorsza.Niestety ludzie się porównują i zawsze będzie ktoś gorszy. Próbują się jakoś dowartościować i wiadomo :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Candy14, poniekąd szczęście zapewnia - to czy jesteś bardziej inteligentna czy mniej, czy masz do czegoś talent, czy masz jakieś zaplecze na start, czy jesteś zaradna i pomysłowa, czy wreszcie masz trochę klasycznego szczęścia - od tego wszystkiego to zależy...

 

Jak masz niskie iq, nie jesteś pomysłowa ani zaradna a do tego nie masz nikogo, kto Cię jakoś wesprze, to ciężką pracą na stanowisku kasjerki w biedrze za wiele nie osiągniesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czy jesteś bardziej inteligentna czy mniej, czy masz do czegoś talent, czy masz jakieś zaplecze na start, czy jesteś zaradna i pomysłowa,

ale to nie od szczescia zalezy tylko od genow, srodowiska w jakim sie wychowujemy a wreszcze ambicji

Ja pochodze z biednej rodziny, nigdy nic od nikogo nie dostalam w prezencie, nikt mnie nie wspieral. Jedynym moim potencjalem byl pomysl na zycie i upor w dazeniu do celu. Nie jestem milionerka ale tez zle mi sie nie powodzi. Szczescie przychodzi do tych ktorzy wiedza czego chca i nie poprzestaja na marzeniach i narzekaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Candy14, no ale te geny i środowisko nazywamy potocznie szczęściem ;-) Jedna osoba dostanie kapitał w postaci cech osobowości czy intelektu, inna w postaci środowiska w jakim się wychowuje, a jeszcze inna nic nie dostanie - ani szczególnego intelektu, ani silnej osobowości, ani pomocy w postaci rodziców czy partnera, którzy mogą wesprzeć po drodze zanim ktoś się rozkręci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie, ze siedzi sie w domu na tylku a pieniadze same sie robia

To nieprawda ! :D pamiętaj , że Bonus ma zawsze rację , a kto się z nim nie zgadza jest przeciwko niemu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×