Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy moje podejrzenia moga byc sluszne ?


Invicta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam na imie Roksana ;) . Chcialabym sie was zapytac czy moje podejrzenia moga byc sluszne. Od okolo roku mam dziwne odczucia,objawy ale ostatnio przydarza mi sie to coraz czesciej. a mianowicie;

-uczucie bycia we snie, jakby ''sen na jawie'' .

-odczucie jakby wszystko bylo takie hmm malo realne, inne.

-nastepuje wtedy pogorszenie sluchu jakby odzielala mnie szyba i cos na wzor opoznienia reakcji.

-trwa to zwykle 5-1O minut czasem dluzej.

-zdarza sie to w najzwyklejszych sytuacjach jak np. ogladanie telewizji czy poprostu rozmowa.

-uczucie derozientacji.

-i takie jakby ''bycie za szyba''

 

I tu nurtuje mnie pytanie; czy to moze byc derealizacja? z tego co czytalam mam tylko kilka objawow wiec czy istnieja rozne fazy postepowania tej choroby [?] . Czytalam tez ze derealizacja moze byc spowodowana traumatycznymi przezyciami w dziecinstwie, ktore mialam..

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi i rady . Pozdrawiam !

 

PS. Jest to moj pierwszy post na tym forum wiec nie wiem czy to dobra kategoria. [przepraszam za brak polskich znakow ;) ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam na imie pan X.Licze sobie 21wiosen przy wzroscie 173cm 2lata temu wazylem 51kg.W zyciu spotkalo mnie mnostwo sytuacji stresowych przez nerwice wyrzucili mnie z 2 szkol .Nigdy nie bylem u psychiatry ani psychologa.Ciagle cos nowego mi sie dzieje i sam juz nie wiem czy to nerwica czy tylko sobie wmawiam .Mianowicie wydaje mi,ze ze mimo jedzenia 3 wiekszych posilkow +2 przekasek w ciagu dnia jestem coraz chudszy ..ostatnio pobolewa mnie glowa zaraz po wstaniu i kreci mi sie w niej przez caly dzien.ZOladek takze mnie boli,ma problemy z regularnym wyproznianiem ostatnio jakby gorzej widze czasem nagle dostaje takiego jakby ataku i wtedy nie moge zlapac powietrza.W nocy nie moge spac bo wydaje mi sie,ze nie wstane /Kazdego dnia jest gorzej boje sie,ze wykorkuje moje pytanie brzmi nastepujaco czy te objawy moga byc nerwicowe czy po prostu poza nerwica cos jeszcze mi dolega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie znam się na tym wogóle i nie pomogę, ale powiem ze ja też mam takie objawy. Pamiętam ze jako dziecko starałam sie jakoś wytłumaczyć te stany rodzicom, jednak nie potrafiłam, a oni nie byli zbyt tym przejęci.... Z czasem nauczyłam się z tym żyć i takie ,,wyłączanie" się uważam za normalne. U mnie często objawia się to tak, jakby mój mózg schodził na niższe ,,obroty", jakby się wyłączał. Nie potrafię do dziś tego opisać, bo ja mam to prawie cały czas, nie mam porównania jak powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×