Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
nieboszczyk

Traktowanie w szpitalach psychiatrycznych

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.04.2019 o 13:18, Heledore napisał:

szpitale psychiatryczne

Przede wszystkim tak jest inny nastrój, rygor. Człowiek boi się żeby za jakieś tam przewinienie, czy jak się gorzej czuje, myśli samobójcze nie trafił na sale obserwacyjną. Sala obserwacyjna  to dopiero dom wariatów. Jak byłem w szpitalu psychiatrycznym to wydawało mi się że nie mam żadnych praw.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 12.04.2019 o 10:11, Lilith napisał:

Nie. "Chore" w znaczeniu przeszłych wydarzeń i postrzegania osób zaburzonych.

czyli to tak jak siedzieć jakoumierający 90 letni dziadek za kradzież części od zabawki którą się zabrało innemu dziecku jako 2 latek?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 12.04.2019 o 10:48, JERZY62 napisał:

Przede wszystkim tak jest inny nastrój, rygor. Człowiek boi się żeby za jakieś tam przewinienie, czy jak się gorzej czuje, myśli samobójcze nie trafił na sale obserwacyjną. Sala obserwacyjna  to dopiero dom wariatów. Jak byłem w szpitalu psychiatrycznym to wydawało mi się że nie mam żadnych praw.

a wystarczyło by sprywatyzować to i było by tam tyle pacjentów ile obecnie robi sobie implanty,koronki czy kanałowe a -ponad 90% reszty pluje zębami

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, nieboszczyk napisał:

czyli to tak jak siedzieć jakoumierający 90 letni dziadek za kradzież części od zabawki którą się zabrało innemu dziecku jako 2 latek?

Nie. Mam na myśli mentalność, która ukształtowała się w społeczeństwie wieki temu i z której nie jest łatwo "wyjść". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 13.04.2019 o 10:20, Lilith napisał:

Nie. Mam na myśli mentalność, która ukształtowała się w społeczeństwie wieki temu i z której nie jest łatwo "wyjść". 

czyli niezmienne "palenie czarownic" i "jaskiniowe urywanie  dziwnych głów".rozum czy też jak to zdrowi nazywają "zdrowy rozsądek" a zwierzęce instynkty którym sie kierują na widok  osoby psychicznie chorej  to dwie różne rzeczy.nawet nie umieją ubrać w słowa swojego nieodpowiedzialnego postępowania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 12.04.2019 o 10:48, JERZY62 napisał:

złowiek boi się żeby za jakieś tam przewinienie, czy jak się gorzej czuje, myśli samobójcze nie trafił na sale obserwacyjną.

Wiem, że się boi. Ale obiektywnie na to patrząc- to mimo wszystko dla ich bezpieczeństwa. Żeby właśnie niczego sobie nie zrobili, żeby można było szybko interweniować od razu po zauważeniu, że "coś jest nie tak". Co prawda- są tam też przypadki, które zagrażają innym. I myślę, że to powinno się zmienić, bo przecież to właśnie powoduje największy strach. Ale przy aktualnym obłożeniu szpitali, niedofinansowaniu psychiatrii i niewielkiej liczby personelu nie da się za wiele z tym zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nie wiedziałem gdzie zapytać, w jakim temacie.

Jaki macie stosunek do szpitala? Polecacie czy odradzacie? Bije się z myślami czy nie jest to dla mnie najlepsza opcja. Z drugiej strony boję się nafaszerowania lekami, zamknięcia.

Edytowane przez Heledore
Wydzielono ze względu na tematykę, przeniesiono do odpowiedniego działu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 13.04.2019 o 19:58, nieboszczyk napisał:

czyli niezmienne "palenie czarownic" i "jaskiniowe urywanie  dziwnych głów"

Coś w tym rodzaju. 

W dniu 13.04.2019 o 19:58, nieboszczyk napisał:

rozum czy też jak to zdrowi nazywają "zdrowy rozsądek" a zwierzęce instynkty którym sie kierują na widok  osoby psychicznie chorej  to dwie różne rzeczy

To nie jest zwierzęcy instynkt. Raczej reakcja na zasadzie osoba zaburzona --> lęk zakorzeniony w społeczeństwie --> odseparowanie od ogółu dla bezpieczeństwa społeczności. Zwróć uwagę na różne postrzeganie osób zaburzonych w różnych kulturach. Jeśli to byłby zwierzęcy instynkt, to powtarzałby się wszędzie. Reakcja zależy od postrzegania przez daną społeczność. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zauważ że psychiatria jest jak najmniej dofinansowywana w przeciwienstwie do onkologii czy kardiologii gdzie chorych społeczenstwo darzy wspolczuciem i wydało miliony na coraz to nowsze badania w tych dziedzinach.psychiatria? to nadal tylko biały kaftan i walnięci ludzie.najpierw spychiatria.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 28.04.2019 o 21:32, nieboszczyk napisał:

zauważ że psychiatria jest jak najmniej dofinansowywana w przeciwienstwie do onkologii czy kardiologii gdzie chorych społeczenstwo darzy wspolczuciem i wydało miliony na coraz to nowsze badania w tych dziedzinach.psychiatria? to nadal tylko biały kaftan i walnięci ludzie.najpierw spychiatria.

Wiem, że psychiatria jest niedofinansowana. Sami psychiatrzy głośno o tym mówią. Zresztą nie trzeba być geniuszem, żeby to zauważyć. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nigdy nie byłam. Obawiam sie, że byłoby to dla mnie trauma. O ile nie ma zagrożenia życia dla siebie i innych, to lepiej tam nie chodzić na leczenie ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Też nie byłem, ale uważam, że specyficznie może być na oddziałach zamkniętych (tym bardziej, jeśli są to oddziały sądowe), a poza tym szpital jak szpital. A spora część służby zdrowia lubi "pomiatać" pacjentem, obojętne, czy to oddział psychiatryczny, czy inny.

Edytowane przez mark123

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi