Skocz do zawartości
Nerwica.com

Choroba a praca


Wojtek12

Rekomendowane odpowiedzi

Lecze sie od roku na schizofremie zazywalem Rispolept ale po miesiacu jego brania lekarz mi ja odstawil i teraz jade na olzapinie

Problem polega na tym ze zaczołem nowa prace pierwsza po leczeniu i ciezko mi jest pracowac z ludzmi nie moge sie skupic na pracy nie mysle co robie az sie niekiedy za glowe lapie gdy uswiadamiam sobie w jaki sposob pracuje gdy slysze w grupi ludzi duzo rozmow dziwnie sie czuje nie moge sie skupic i sluchac tego co chce wszystko mi sie miesza ..... czesto jest tak ze ktos do mnie mowi a ja tego nie slysze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając fakt, że powinieneś zgłosić to wszystko lekarzowi, spróbuj poćwiczyć swoją koncentrację. Naucz się żonglować, graj na instrumencie (najlepiej jednocześnie śpiewając) lub cokolwiek innego, co będzie a) dla Ciebie ciekawe b) zaabsorbuje Cię całego. To pozwoli wyciszyć przeszkadzające myśli i nauczy bycia obecnym. Ważne, byś ciągle podnosił sobie poprzeczkę w tym, co robisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuje w gastronomi dokladnie jako kucharz gdzie mam duzo obowiazkow i jednoczesnych zadan wydaje mi sie ze DobraTerapia nie na tym problem polega bo potrafie smazyc nalesniki jednoczesnie na 5 patelniach i wtedy gdy jestem zajety praca w 100 % nic mi nie przeszkadza ale dzieki za rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podajesz sprzeczne informacje

 

ciezko mi jest pracowac z ludzmi nie moge sie skupic na pracy nie mysle co robie az sie niekiedy za glowe lapie gdy uswiadamiam sobie w jaki sposob pracuje gdy slysze w grupi ludzi duzo rozmow dziwnie sie czuje nie moge sie skupic i sluchac tego co chce wszystko mi sie miesza

 

potrafie smazyc nalesniki jednoczesnie na 5 patelniach i wtedy gdy jestem zajety praca w 100 % nic mi nie przeszkadza

 

To jak to jest w koncu :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ala1983, to chyba chodzi o przebywanie z ludźmi :?

 

Wojtek12, a czujesz się gorszy z powodu rozpoznania?

Moje początki po rozpoznaniu (też mam schizę) były podobne.Nie potrafiłam odnaleźć się wśród tych "normalnych" tym bardziej że jakiś czas spędziłam wcześniej w szpitalu.Głównie wstyd mi utrudniał i przystosowanie się do leków-byłam śpiąca,nieobecna,również brałam wtedy olzapinę a nam nie ten lek nie działa najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×