Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jakiego używasz programu antywirusowego -ANKIETA.


Gość QueenForever

Jakiego używasz programu antywirusowego .  

64 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiego używasz programu antywirusowego .

    • 1. Ad-Aware
      0
    • 2. ArcaVir
      0
    • 3. Avast
      22
    • 4. AVG
      8
    • 5. Avira
      2
    • 6. Bit Defender
      1
    • 7. Comodo
      3
    • 8. Dr.WEB
      0
    • 9. Emsisoft Anti-Malware
      0
    • 10. Eset NOD 32
      9
    • 11. G-Data
      3
    • 12. Kaspersky
      5
    • 13. McAfee
      0
    • 14. Microsoft Security Essentials
      2
    • 15. Norton
      4
    • 16. Outpost
      0
    • 17. Panda
      0
    • 18. Inny
      5


Rekomendowane odpowiedzi

A ja swego czasu używałem Dr Web'a. Zarejestrowałem się jako beta -tester i dostalem klucz, ktory dzialal także z wersją oficjalną a gdy przestal dzialac to korzystalem z miesiecznego klucza trial i tak w kolko. Teraz klucz do trial'a mozna dostac raz na rok tylko:/ OD jakiegoś czasu nie mam antyvirusa żądnego bo i niezciągam podejrzanych programow ani ich nie uruchmiam. Ostatnio podlapalem jakieśg&&wno z pendriva ale sobie ręcznie to wykasowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także korzystam z Avasta, niedawno skończyła mi się nawet subskrypcja premium, którą kupiłem za 29zł. Teraz widzę, znowu jest wyprzedaż, ale szczerze nie widzę potrzeby. Poza kilkoma dodatkowymi funkcjami i brakiem zachęt/reklam do kupna wersji płatnej niespecjalnie widzę różnicę. :)

Pozostaję przy Free. :)

Wirusy na nowych systemach Windows to chyba nie jest już jakaś plaga, jeśli nie ściąga się nie wiadomo czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tylko Norton-a i SpyHunter-a do okresowego skanowania systemu.

A Ci, którzy myslą, że tak trudno sobie zaaplikowac robaka do komputera są w dużym błedzie bo robaki są teraz wszędzie - plikach, poczcie, nawet kiedyś jakaś wadliwa wersja Nortona była, gdzie wraz z plikami instalacyjnymi pojawiał sie też wirus.

Ikka kwestia, to zależy jeszcze co ktoś na komputerze trzyma i czy używa kompa do logowania się do banku itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie używam. Bardzo rzadko zdarza się cokolwiek złapać mimo, że włażę w miejsca szemranego autoramentu.

Jak dla mnie koszty używania znacznie przekraczają koszty sporadycznego odśmiecania.

* koszt używania rozumiany jako koszt całkowity, włącznie z kosztami wynikającymi ze zużywania zasobów systemu i reakcji false positive.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tylko Norton-a i SpyHunter-a do okresowego skanowania systemu. A Ci, którzy myslą, że tak trudno sobie zaaplikowac robaka do komputera są w dużym błedzie bo robaki są teraz wszędzie - plikach, poczcie, ....

No. Nawet w wódce i kapuście kiszonej też. :mrgreen:

Robaczany ekspert. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję sprawdzać komputer na Windowsie, który nie miał antywirusa przez długi czas. Kuzyn poprosił mnie o pomoc bo mu strasznie zamulał komputer. Po zainstalowaniu antywirusa, przeskanowaniu wykryło mu duuuużo zagrożeń, po usunięciu zagrożeń/poddaniu kwarantannie komputer podobno wyraźnie przyspieszył ;)

A jeśli ktoś korzysta z banku online, to już wcale antywirus potrzebny :D

Także każdy ma swoje zdanie, ja używam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xp swego czasu byl bardzo stabilnym i lubianym systemem,chociaż dzisiaj juz nie ma takiego wsparcia software to i tak dużo ludzi z niego korzysta.Teraz króluje Windows 7 za jakis czas pewnie Windows 10 ale się okaże co z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co rozumiemy przez znaczenie słowa stabilność. Nie instaluję, nie deinstaluję oprogramowania, zbędnych wpisów w rejestrze nie mam, ale też żadnych ccleanerów nie używam i działa normalnie od ponad roku. Mam zainstalowanych kilka programów i tyle, ale osobiście to nie wiem co w tym systemie uważasz za stabilne, bo ja nic, a siedzę teraz na nim bo miałem ochotę pograć w kilka gier, a stopień fragmentacji i braku standardu, ujednolicenia zaczął mnie trochę w gnu/linuksie irytować.

 

Jesli nie instalujesz zbednego oprogramowania to bedzie stabilnie,najbardziej xp jest narazony na ataki z interentu,dosyc czesto instaluje sie niechciane oprogramowanie ktore zawiera wirusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co rozumiemy przez znaczenie słowa stabilność. Nie instaluję, nie deinstaluję oprogramowania, zbędnych wpisów w rejestrze nie mam, ale też żadnych ccleanerów nie używam i działa normalnie od ponad roku. Mam zainstalowanych kilka programów i tyle, ale osobiście to nie wiem co w tym systemie uważasz za stabilne, bo ja nic, a siedzę teraz na nim bo miałem ochotę pograć w kilka gier, a stopień fragmentacji i braku standardu, ujednolicenia zaczął mnie trochę w gnu/linuksie irytować.

 

Jesli nie instalujesz zbednego oprogramowania to bedzie stabilnie,najbardziej xp jest narazony na ataki z interentu,dosyc czesto instaluje sie niechciane oprogramowanie ktore zawiera wirusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo się nic nie instaluje, użytkownik instaluje i doprowadza do negatywnego stanu systemu. Chodzi mi ogólne o jego konstrukcję, gdzie pozostałości po deinstalowanym oprogramowaniu są w stanie negatywne wpływać na działanie systemu, a w GNU/Linuksie nie muszę się martwić o coś takiego jak stan rejestru, mogę czasem wywalić logi czy tmpa opróżnić, ale tak w zasadzie jest to po prostu niepotrzebne. Poza tym miałem kilkukrotne wahania napięcia, a UPSa nie mam i widziałem jak po nich zachowuje się NTFS, a jak system plików EXT. Po prostu wygodniej mi się używa windowsa, a jeśli użytkownik myśli co robi to z systemem problemów nie ma, jeśli chodzi o stabilność. Żadnych ważnych rzeczy na TYM komputerze nie mam, więc brak aktualizacji i obniżony poziom bezpieczeństwa średnio mnie obchodzi.

 

Oj zdziwil bys sie wystarczy czasem wejsc na jakas stronke a tu zaraz cos zaczyna sciagac,tzn jesli chodzi o pozostalosci po oproramowaniu to sterowniki najczesciej sprawiaja problem,pozniej cos zaczyna sie grysc i jest lipa.System plików NTFS jest wedlug mnie najlepszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo się nic nie instaluje, użytkownik instaluje i doprowadza do negatywnego stanu systemu. Chodzi mi ogólne o jego konstrukcję, gdzie pozostałości po deinstalowanym oprogramowaniu są w stanie negatywne wpływać na działanie systemu, a w GNU/Linuksie nie muszę się martwić o coś takiego jak stan rejestru, mogę czasem wywalić logi czy tmpa opróżnić, ale tak w zasadzie jest to po prostu niepotrzebne. Poza tym miałem kilkukrotne wahania napięcia, a UPSa nie mam i widziałem jak po nich zachowuje się NTFS, a jak system plików EXT. Po prostu wygodniej mi się używa windowsa, a jeśli użytkownik myśli co robi to z systemem problemów nie ma, jeśli chodzi o stabilność. Żadnych ważnych rzeczy na TYM komputerze nie mam, więc brak aktualizacji i obniżony poziom bezpieczeństwa średnio mnie obchodzi.

 

Oj zdziwil bys sie wystarczy czasem wejsc na jakas stronke a tu zaraz cos zaczyna sciagac,tzn jesli chodzi o pozostalosci po oproramowaniu to sterowniki najczesciej sprawiaja problem,pozniej cos zaczyna sie grysc i jest lipa.System plików NTFS jest wedlug mnie najlepszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avast Free bo za darmo i najmniej mnie denerwuje, do szkodników HitmanPro i Malwarebytes' Anti-Malware i coś tam jeszcze do reklamiarzy ale nie pamiętam nazwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×