Skocz do zawartości
Nerwica.com

Rozdwojenie jaźni ?


orson2471

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam na imię Łukasz i mam 17 lat. Moj problem jest dość skomplikowany, więc nawet nie wiem czy dostanę tutaj odpowiedź ale spróbować zawsze można. Tak więc wszystko zaczęło sie ponad rok temu zaczeły się dziać ze mną dziwne rzeczy tj. robiłem coś czego normalnie bym nie robił lecz później tego nie pamiętałem, po prostu dowiadywałem sie od ludzi którzy ze mną byli, co robiłem (np 2 razy usiłowałem zabójstwa!! :shock: ). Ale jakoś tak sie stało, że po ponad 3 mies znikło to. jednak problem powrócił znowu tak jakby "tracę świadomość" i nie wiem co robię i mam jeszcze jakieś dziwne wyobrażenia i sny odnoszone do religii. Ja już nie wiem co się ze mną dzieje :( ( Dodam że jestem osobą bardzo wierzącą). Z początku myślałem że to jakieś rozdwojenie jaźni ale kilka rzeczy sie nie zgadza. 1.w rozdwojeniu nie mam wyobrażeń 2. rozdwojenie mają osoby które przeżyły szok w dzieciństwie tj. molestowanie, przemoc w rodzinie itp. 3. nieważne w jakim jestem stanie (tj. jak znowu tracę tę świadomość i nie wiem co robie) to i tak nie pamiętając co robie to te wyobrażenia czy sny (w nocy) zawsze pamiętam. Najgorsza sytuacja była np. w ten piątek jak zwykle byłem w kościele na drodze krzyżowej. I jak to bywa jest krzyż i świeca i chodzą z tym po całym kościele. I miałem wtedy takie wyobrażenie, że krzyczę na cały kościół żeby podpalili ten krzyż. Później widziałem jak sie pali a na końcu, że cały kosciół sie zapalił. Później ciągle coś kazało mi wyjśc, ja ledwo już się trzymałem na nogach ale wytrwałem do końca a jak wyszedłem z kościoła to prawie od razu wszystko znikło i miałem spokój. Prosze o pomoc ja już nie wiem co z tym robić. Ja mam dość, to mi ciągle nie daje spokoju. :(

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i mam jeszcze jakieś dziwne wyobrażenia i sny odnoszone do religii (...) Dodam że jestem osobą bardzo wierzącą (...) Najgorsza sytuacja była np. w ten piątek jak zwykle byłem w kościele na drodze krzyżowej. I jak to bywa jest krzyż i świeca i chodzą z tym po całym kościele. I miałem wtedy takie wyobrażenie, że krzyczę na cały kościół żeby podpalili ten krzyż. Później widziałem jak sie pali a na końcu, że cały kosciół sie zapalił. Później ciągle coś kazało mi wyjśc, ja ledwo już się trzymałem na nogach ale wytrwałem do końca a jak wyszedłem z kościoła to prawie od razu wszystko znikło i miałem spokój.

 

Zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne na tle religijnym?

 

ale ja sie poprostu utwierdze w tym że jestem nienormalny bo ludzie zdrowi raczej nie chodza do psychiatry

 

602018_m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mad_Scientist, też pomyślałem o zaburzeniu obsesyjno kompulsywnym na tle religijnym, nawet ostatnio spotkałem się z takim przypadkiem, ale nie pasują mi tutaj te wyobrażenia które miały miejsce podczas drogi krzyżowej. Chociaż trochę za mało jest informacji, żeby cokolwiek zdiagnozować.

orson2471, powiedz o tym rodzicom i do psychiatry marsz. Niestety nie jesteś jeszcze pełnoletni, więc musisz to załatwić przy udziale rodziców. Daję Ci gwarancję, że żaden psychiatra nie popatrzy na Ciebie jak na nienormalnego, tylko Ci pomoże. Myślę, że nie warto się z tym dłużej męczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeżywasz jakieś wydarzenie czy coś podobnego? Jest coś, co możesz przeżywać w dużym stopniu emocjonalnie?

 

Ja przykładowo kiedyś podobnie się zachowałem przy znajomej. Po prostu nie kontrolowałem tego co mówię i robię, po chwili już byłem w 100 % świadomy tego co robię - po tym jak się rozeszliśmy. Powiem, że dość fajna sprawa, coś robić i nie mieć później pojęcia co się robiło. Do tej pory zupełnie nie wiem co się stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×