Skocz do zawartości
Nerwica.com

KW. WALPROINOWY/KW. WALPROINOWY + WALPROINIAN SODU/ WALPROINIAN SODU(Convulex/Depakine Chrono, Depakine Chronosphere, ValproLEK/ Absenor, Convival Chrono, Depakine)


Mizer

Czy kwas walproinowy/walproinian sodu pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

58 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwas walproinowy/walproinian sodu pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      37
    • Nie
      11
    • Zaszkodził
      18


Rekomendowane odpowiedzi

włosy mam na swoim miejscu- wystarczy suplementować się cynkiem i innymi wspomagaczami dla włosów... ale na sen... nic mi nie pomaga... pomagał przez pierwszy miesiąc, potem doopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od ok pół roku biorę Seroxat (Parogen) 20 mg i Depakine Chrono 500 x 2.

postanowiłam na własną rękę odstawić Depakine. Czy coś poważnego może mi się dziać po zrobieniu tego z dnia na dzień, po tej dawce? macie jakieś doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to stabilizator nastroju i antydepresant... nie wiem też się wielce nie znam ale wiem że u mnie wywołał po 2 miesiącach reakcję paradoksalną czyli kompletne rozchwianie emocjonalne i zwiększone skłonności do samouszkodzeń a wręcz autodestrukcji ...

 

także na mnie odstawienie podziałało zbawiennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o rany... nawet tego nie przyszło mi do głowy skojarzyć z lekami... miałam to co mówisz, po ok dwóch miesiącach, koszmar, żeby tylko na skłonnościach się kończyło... jakoś mi przeszło potem, choć to wraca czasami, ale nie tak jak wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słowo "skłonności" nie wyklucza dokonania... w moim przypadku również nie...

ja wolałam nie czekać czy mi przejdzie czy nie... odstawiałam po konkretnej próbie otrucia się górką leków a dziś lekarz potwierdził że dobrze zrobiłam (że odstawiłam rzecz jasna) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie tak trochę "z dupy"... coś tam wymyślam i dorabiam ideologie, a tak naprawdę to chyba chcę sprawdzić czy "coś się stanie", czy ten lek był mi naprawdę potrzebny

: /

a co do lekarza - on tylko wciąż przedłużał to, co mi dali w szpitalu - bez pytań, bez żadnych zmian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Wiecie może czy Depakine działana zdrowych ludzi, tzn czy jeśli po Depakine się poprawia to znaczy, że istnieje zaburzenie afektywne, takie "organiczne" (zaburzona chemia w mózgu)?

 

Bo gdzieś przeczytałam, że tak własnie jest.

 

Czy ktoś dostał ten lek nie mając depresji żadnego typu, a mając tylko jakąś nerwice/zaburzenie osobowości (na wzmocnienie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Po badaniach eeg, psychiatra przepisał mi w/w lek. Na wizycie nie pytałem o niego za dużo, stwierdziłem że lekarz wie lepij. Jednak jak w domu przeczytałem ulotkę w której skutkiem ubocznym może być zaburzenie żołądkowo-jelitowe - które czasami kończy się zgonem, zaburzenie układu nerwowegp, które może prowadzić do śpiączki, czy osłabienie słuchu przemijaące lub nieprzemijające,

 

to ja się pytam czy warto???!!!

 

generalnie jest to lek na padaczkę, a ja nigdy nie miałem nic wspólnego z padaczką!!??

 

 

ma ktoś jakieś doświadczenia z tym lekiem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leki na padaczkę wykorzystywane są jako stablilizatory nastroju, pewnie nie umrzesz, ja miałam po tym lekki rozstrój żołądka, a ulotki mają to do siebie, że odstraszają, czy to będzie ulotka od depakine, czy od zwykłego apapu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brid, ja brałam depakine przez parę miesięcy, lek ten nie spisywał się u mnie dobrze, teraz zamiast kwasu walproinowego biorę karbamazepinę, muszę przyznać, że to drugie toleruję o wiele lepiej.

 

-- 27 lis 2011, 18:48 --

 

brid, pamietaj, że co osoba to reakcja, nie można generalizować, to że mnie nie pomógł, nie oznacza, że tobie również nie pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×