Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

abrakadabra , mi lekarz przepisal go na natrectwa i lęki i jakos nie pomogl , moim zdaniem nie jest najlepszy , sama go wkoncu odlozylam bo czulam sie tylko gorzej po nim , ale moj to jest calkowicie dziwny przypadek i tak na prawde nie wiadomo co mi jest, to zalezy tez od organizmu , ale moim zdaniem leki maja pomagac a nie tylko pogarszac stan!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja anafranilowi zawdzięczam fakt, że podczas gdy go stosowałam mogłam w miare normalnie spać, czego teraz cholernie mi brakuje:( ale niestety podowdował cholerne zaparcia i co najgorsze przytyłam, co mnie cholernie dobija do tej pory:( z tymi lekami to jest tak, że na każdego niestety działałają inaczej i trzeba znaleźć ten odpowiedni dla siebie... i tu jest problem, bo żeby tak się stało trzeba po kolei je testować na własnej skórze:( niektórzy z nas mają to szczęście, że trafiają odrazu na właściwy, inni niestety nie, najgorsze, że po jakimś czasie traci się cierpliwość, przeżywa się dzielnie objawy uboczne itp, żeby potem się dowiedzieć, że to jednak nie ten lek...i potem od nowa to samo z następnym... czemu to musi być takie skomplikowane :?::roll::roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mala_ta ale nie rób tego sama z dnia na dzień bo możesz się źle poczuć, w sensie mogą się pojawić objawy odstawienne... Anafranil odstawiałam stopniowo i mimo to widocznie za szybko bo obajwy się pojawiły, lekkie naszczeście.. Ale kilka dni temu się wkurzyłam na leki i przestałam brać obecny lek tak z dnia na dzień i ledwie żyłam;) Nie myślałam, że to może aż tak powalić człowieka;) Wróciłam więc do dawki:) Najlepiej skonsultuj odstawienie z lekarzem:) Pozdrawiam i zycze powodzenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstawiłam z dnia na dzień. Rano chyba organizm domagał się leku bo dziwnie mnie telepało, cała się trzęsłam ale teraz jest ok a za 2 godz. powinnam brać drugą dawkę tj. 70 mg x 2. A jakie mogą być skutki odstawienia takiego jak ja? Biorę już dwa miesiące leki i nic ale to nic poprawy :cry: a kolejną wizytę mam za 10 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o anafranil to ja miałam bóle głowy, ale nie odstawiałam go z dnia na dzień... A teraz przerwałam z dnia na dzień branie innego antydepresantu(seroxat), to miałam okropne zawroty głowy, jakieś dziwne prądy w głowie, przytykało uszy, intensywna senność albo bez senność ale generalnie to czułam się jakoś tak żle...

Na ulotce anafranilu pisze:

"zaleca się stopniowe odstawienie leku, aby zapobiec pogorszeniu stanu pacenta i zmniejszyć ryzyko wystąpienia objawów odstawiennych, takich jak bóle głowy, nudności i ogólne złe samopoczucie"

Z tego co piszesz to brałaś dość sporą dawke, dlatego duże prawdopodobieństwo, że organizm zareaguje niekorzystnie na jej brak. Jeśli nie możesz teraz iść do lekarza a koniecznie chcesz odstawić i masz jeszcze tabletki to lepiej np jak brałaś 2tab(z tego co piszesz, chyba że źle zrozumiałam :roll: ) na dzień, to co 4 dni zmniejszaj sobie dawke o pół tab, a potem (jak będziesz na połówce) to już pójdziesz do lekarza to postanowicie co dalej;) Ja tak odstawiałam, też schodziłam z dawki 140mg na dzień... Nie ma sensu żebyś jeszcze narażała się na złe samopoczucie związane z odstawieniem leku:/ A przez te dwa miesiące bierzesz anafranil czy próbowałaś jakiś innych przed nim? Pozdrawiam 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej brałam przez miesiąc lauxete 50 mg rano. Nie było poprawy więc inny lek. przepisała anafranil 75 mg rano i 75 mg wieczorem. Nie wiem ale wydaje mi się, że leki mi nie pomagają :cry: Czuję się tak samo jedyna różnica to taka, że jestem senna cały dzień i taka otępiała :cry: Zaryzykuje i nie będę schodzić po woli z tego leku a rzucam go od razu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe , że Twoj organizm nie zareaguje źle na gwałtowne odrzucenie leku, tego Ci życze ;) a co do leków to z nimi różnie bywa, poprostu nie trafiłaś jeszcze niestety na ten odpowiedni (ja też :roll: ), porozmawiaj z lekarzem, może zaproponuje Ci jeszcze inny specyfik, który akurat Ci spasuje;) życze powodzenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pojawiły się też nieprzyjemne objawy po odstawieniu pomimo tego że odstawiałem stopniowo.Już prawie tydzień i czuję dalej brak tego leku w organiźmie.A jeżeli chodzi o samo działanie leku to w moim przypadku pomagał tylko na początku leczenia.Potem kiszka,podobnie jak z poprzednimi lekami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.A jeżeli chodzi o samo działanie leku to w moim przypadku pomagał tylko na początku leczenia.

Czuję dokładnie to samo. Mój psychiatra ciągle przepisuje mi ten lek mimo iż od dawna nie mam już objawów, na które miała wpływać. Zażywam go już blisko 2 lata. Ciekawe, czy organizm uzależnia się jakoś od anafralinu? Poza tym jak nie wezmę go parę dni to nie odczuwam żadnej różnicy w porównaniu z okresem, gdy go biorę. Po cholerę jeszcze jem to świństwo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jak nie wezmę go parę dni to nie odczuwam żadnej różnicy w porównaniu z okresem, gdy go biorę. Po cholerę jeszcze jem to świństwo?

Witam. Bo to świństwo utrzymuje się w organizmie ze 2 tygodnie więc jak bierzesz przez długi czas to przez kilka dni przerwy organizm jeszcze nie reaguje .

Ja po anafranilu najlepiej się czuje gdy go biore po długiej przerwie ,gdy go biore przez długi czas to po pewnym czasie wydaje mi się że przestaje zupełnie działać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nieprzyjemne objawy po odstawieniu Anafranilu mineły dopiero po miesiącu.Teraz zażywam Amitryptylinę i znowu historia się powtarza-na początku leczenia przez ok miesiąc czułem się super,a teraz stopniowo czuję że działanie leku zanika.Z resztą w moim przypadku ze wszystkimi lekami było podobnie.Nie wiem czym to może być spowodowane.Może organizm w jakiś sposób przystosowuje się do tych leków i uodparnia na ich działanie po jakimś czasie.To tylko takie moje przypuszczenia,a jak jest naprawdę to nie wiem :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam dziś u lekarza po ponad miesięcznej kuracji Bioxetinem zmieniła mi leki na Anafranil - 3 razy dziennie po jednej tabletce (razem 30 mg/na dobę) i Fluanxol - 2 razy dziennie. I Alprox doraźnie... Mało brakowało a wypisała by mi skierowanie do szpitala...załamka :(

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 12:30 am ]

Pytanko, czy ktoś miał podobny zestaw leków jak ja? Jeśli tak powiedzcie jak się czuliście i czy pomogło, z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

 

Ja biorę Anafranil od lipca. Owszem, na poczatku czulem sie paskudnie ale potem jakbym urodzil sie na nowo. Po ponad roku koszmaru z lękami, nie wychodzenia z domu, ataków paniki zacząłem normalnie funkcjonować. Nie obylo sie bez efektów ubocznych bo przytylem, choc nie jakos tragicznie :lol: ale wolę więcej ważyć niz zyc w koszmarze. Cos za cos i juz. Trzeba zaakceptowac niektore fakty. Moj przypadek jest tylko kolejnym przykladem na to jak rożnie leki działają na ludzi. Ja trafilem i Wam też z całego serca też tego życzę !!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wolę więcej ważyć niz zyc w koszmarze

 

wiesz z tym to różnie bywa, bo mnie fakt przytycia po anafranilu doprowadzać zaczął do szału jak się okazało, że większość ubrań jest za mała, jak ludzie, których przez dłuższy czas nie widziałam mówilii: "ooo ale przytyłaś...", i mimo, że anafranil przynosił jakieś małe efekty, moje dodatkowe kg ciągły mnie spowrotem w nieciekawy nastrój, więc zmieniłam lek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawa wyglądała tak, ze i tak bylem szczuply a teraz po prostu wygladam postawiniej:)) Ale podobnie do Ciebie niektre rzeczy ledwo na mnie wchodza. Roznica jest taka, ze mnie anafrail przywrocil do zycia i dlatego nie mysle o zmianie leku. Zawsze mozna pocwiczyc i trzymac wage w ryzach.

 

Możesz mi powiedziec, na jaki lek zmienilas i jak dziala???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest jeden z gorszych lekow pomimo ze jest podawany tak czesto.

No właśnie - słyszałam wiele tego typu wypowiedzi. Tylko nikt nie potrafi określić, dlaczego tak jest. Mam wrażenie, że chodzi tu o jego 'pospolite działanie'. Coś w rodzaju: polopiryny. Ale to tylko mój osąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi powiedziec, na jaki lek zmienilas i jak dziala???

 

zmieniłam na seroxat, jeśli chodzi o działanie to sama nie wiem, no napewno nie jest tak tragicznie jak bywało kiedyś, ale nie wiem czy to zasługa psychoterapii czy leku, napewno jak brałam anafranil to nie miałam takich problemów z zasypianiem jak teraz, w tej kwestii napewno anfranil moge pochwalić:) ale generalnie to teraz bardziej wierze w psychoterapie niż w leki, a kiedyś było odwrotnie, może dlatego, że osiągnęłam w miare stabilny stan psychiczny, powiedzmy, że jako tako żyje, raz lepiej raz gorzej... Ale jednak wole korzystać z obu tych form leczenia razem, zawsze to większe prawdopodobieństwo sukcesu 8) ciesze się bardzo, że Tobie anafranil tak dobrze służy, grunt to znaleźć odpowiedni lek i "podnieść się" potem już jest łatwiej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję, mam nadzieje, ze tak juz bedzie. No wlasnie, ja chyba jednak na pierwszym miejscu poki co stawiam farmakoterapie a nie psychoterapie choc korzystam z obu tych form. Byc moze jeszcze nie osiagnalem w psycho tego poziomu, o ktorym piszesz a chcialbym bo nie nie chce cale zycie jesc prochow tylko po to, zeby nie miec problemow z głową. I mam tez nadzieje, ze wraz z odstawianiem leku, zmniejszaniem jego dawki waga zacznie sama spadac i wroce do dawnej przemiany materii oraz wagi. Nie wiem jednak czy taki mechanizm funkcjnuje czy zostaje sie juz przy tym co przytylo sie w trakcie kuracji....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×