Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problemy ze snem ( senność, bezsenność, sny itd. itp...)


Kachur

Rekomendowane odpowiedzi

Ja gdzieś kiedyś czytałam, że objawem depresji jest wczesne budzenie się, natomiast niemożność zaśnięcia- przeciągłego stresu. Wg amerykańskich badan, wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wogole to czesto objawem depresji jest wlasnie bezsenosc ale tez czesto na poczatku leczenia na depresja zdarza sie ze moze przez kilka pierwszych dni wlasnie bezsennosc wystapic potem moze ona sie przemienic w nadmierna sennosc, ale co jest gorsze? jedno i drugie!!

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 4:13 pm ]

bezsennosc moze byc tez wywolana stresem jak najbardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dystymia to lekka odmiana depresji, rozpoznaje się ją po długim stażu min. 2 lata. Ile trwa Twoja przypadłość? Hmm...czy depresja jest oznaką późnego chodzenia spać? Wiesz...ludzie różnie się przystosowują i duża grupa nie może zasnąć przed północą, na to składa się wiele czynników. Kluczowym objawem jest bezsenność a nie późne chodzenie spać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, a ja powiem Wam, że po prostu kocham noc... Wczesna noc się dla mnie zaczyna od 00:00, chodzę spać około 3-4, chyba, że się przy czymś zasiedzę - wtedy później, oczywiście wsio to, gdy nie muszę wstawać wcześnie rano, a rzadko muszę - a jeśli muszę bardzo wcześnie, to nie raz nie kłade się w ogóle i czuje się z tym świetnie, odsypiając następnego dnia. Ot, jestem popołudniowo-zmierzchowo-nocnym stworzeniem i czuję się z tym doskonale. Akurat to uważam za całkiem normalne, wszystko zależy od tego, czy masz inne objawy choroby i czy szkodzi Ci to w życiu...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przewałkowałam wszystko: wczesne budzenie się, późne zasypianie, częste wybudzanie się i pełną bezsenność w najróżniejszych konfiguracjach

Ja się właśnie po kolei zapoznaję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przewałkowałam wszystko: wczesne budzenie się, późne zasypianie, częste wybudzanie się i pełną bezsenność w najróżniejszych konfiguracjach

 

Mam to samo. Aktualnie mam niespokojny sen pełen schizowych koszmarów i wybudzanie się w nocy.. to i tak lepiej niz kiedy spałam 2 godzi w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój największy schiz w nocy to jak w pół śnie przeleżałam całą noc. Wydawało mi się, że jestem Kubusiem Puchatkiem i śpiewałam całą noc mruczanki. To było straszne.. Wiem.. śmiesznie brzmi, ale to była niezła jazda.. Nad ranem przyszłam do mamy, a jej zdziwienie było wielkie kiedy jej oświadcztłam że "mamo.. wydaje mi się, ze jestem kubusiem puchatkiem i cały czas śpiewam jego piosenki. Mogę z tobą się położyć?" dopiero kiedy miałam kogoś koło siebie zasnęłam.. ale to było gdzieś koło 5 nad ranem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łoo, ale faza :D to ja kiedyś w nocy miałam jazde jak nie mogłam usnąć i liczyłam baranki przeskakujace przez płot w końcu tak mi sie namieszało w głowie że wkręciła mi sie jazda ze nie bede umiała mowic i bede beczeć jak baran , poszlam spac tez do mamy bo straszne schizy mialam w glowie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze pożno chodziłam spac i teraz tez pożno usypiam ale to nie od depresji jak miałam gorsze dni to całe dnie spałam i cale noce

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 6:15 pm ]

Kinga Moze i smiesznie ale dla osob ktore przeywają coś podobnego jest to koszmar moge sobie wyobrazić tylko ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tez tak. tlyko ze mnie czynnosci ktore musze wykonac nie tyle nurza co wrecz przerazaja i zabijaja. ale i tak je robie. mam stany lękowe wiec ostatnio jak zasypiam o 3 bez szwanku to jestem happy. mysli nocne sa straszne - lacznie z tymi by ksoczyc z okna. ale nie moge, bo na zyciu mi zalezy i generalnie zyc chce. tylko ta matura mnie przeraza niemilosiernie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3 liceum miałem podobne doznania nocne... Co do matury: Jeśli zależy Ci by poprostu zdać, to nie masz się specjalnie czym przejmować. Nie byłem w stanie uczyć sie do czegokolwiek i nie ruszyłem żadnej książki nie licząc języka francuskiegi i ustnej prezentacji. Jeśli umiesz uważnie czytać tekst, to o twoją mature jestem zupełnie spokojny.

 

P.S Matura przy sesji to kartkówka z 5 klasy podstawówki :?:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy jest jakiś lekarz który mógłby mi pomóc w sprawch wlasnie spania? od kilku miesięcy budze sie wnocy bez wyjatku o ktorej sie kłade zazwyczaj jest to godzina 3 i zasypiam koło 4 przyszkadza mi to naprawde a poza tym ide teraz do nowej szkoły i chciałambym sie wysypiać i miec trzeźwo (na ile to możliwe w moim wypadku) w mysleniu.

 

 

pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vegge, zielona herbata pobudza silniej i bardziej długotrwale niż kawa, więc nie pisz bzdur please.

 

Silly, tak regularne to już raczej nie są ''zwykłe'' zaburzenia snu - pewnie ''naturalne'' rzeczy próbowałaś, więc farmazonów Ci pisać nie będę - od jakiegoś czasu działają w Polsce państwowe poradnie leczenie zaburzeń snu, ale jest ich mało. Powinnaś poprosić o skierowanie lekarza pierwszego kontaktu, ale po pierwsze, wielu woli zwyczajnie wypisać tabletki na sen, a po drugie, kompletnie nie wiem jak to jest z terminami... Radzą w takich sytuacjach zmieniać lekarza (pierwszego kontaktu) aż do takiego, który naprawdę się zainteresuje...

 

Inna rzecz, że długi spacer na świeżym powietrzu przed snem (godzina, połtorej) to też niegłupia myśl, nie wiem co próbowałaś, a czego nie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kawe pije jedna na miesiac zieloną herbate jedna na pół roku wole wode

nawet piłam mleko gorace i liczyłam baranki

cwicze aikido z którego wracam tuż przed spaniem tzn wracam z niego pieciominutowy prysznic i lulu na tyle ile mogę

do lekarza

no jakoś nie mogę mam jakieś miedycynowstręt a pozatym mama uważa ze jestem w pełni normlna że wszystko sobie wmaiwam ale jak? sama sie budze?

 

buu

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet na sesję są sposoby, by przypominała kartkóweczkę
Heheh a znasz jakieś? ;)

 

 

tylko widzisz... mi nie zalezy, by zdac (w stylu 30%) tylko by ZDAĆ - czyli cos kolo 90%...
Nie chwaląc sie mi wystarczyło, by dostać się na wmiare przyzwoitą uczelnie i kierunek, który mnie interesował. Grunt to umiejętność radzenia sobie ze stresem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko widzisz... mi nie zalezy, by zdac (w stylu 30%) tylko by ZDAĆ - czyli cos kolo 90%...

a czy w 30% jest cos nie tak?? chyba ze chodzi ci o punkciki na na studia, bo jesli nie to wez sie za siebie i zacznij kuc! sory ze ci nie pomoglam ale rzecz jasna i prosta innego wyjscia nie ma!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, zadna powazna choroba to na pewno nie jest i absolutnie nie bierz zadnych lekow na sen (owszem sa leki nasenne-SAMA ZAZYWAM ale ja mam depreche-ktore nie uzalezniaja), jezeli masz problem ze snem to zrob to w sposob naturalny. Od dawna masz te problemy??? moze masz malo jakis witamin lub mineralow? Albo po prostu jezeli to od niedawna to moze byc od pogody!

jesli juz to pij sobie melise na noc-dziala uspokajajaco ale jednoczesnie nasennie( nie uzaleznia bo to ziolka i nie nie ma skutkow ubocznych)!! a jezeli nie przejdzie to zglos sie do lekarza moze czegos w organizmie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×