Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)


cicha woda

Rekomendowane odpowiedzi

hahahaha podobnie jak take a photo :mrgreen:

I w PL kiedys palnelam do przechodnia "przepraszam czy mogly pan nam wziåc zdjecie" ?

Spojrzal na mnie dziwnie ale z przyjemnosciå pstryknål nam pamiåtkowå fotke.

 

Po szwedzku tak samo sie tlumaczy jak z angielskiego "ta bilden" = wez zdjecie

 

ale znowuz gdyby polak zapytal anglika czy szweda tlumaczåc exactly z polskiego np. Can U made me photo ? To podejrzewam, ze oni jeszcze bardziej wpadliby w oslupienie :mrgreen:

 

Co do autobusu to chyba dobrze, wszak mowi sie take a bus or take a taxi. Ja bym tez tak powiedziala "wez taxi albo autobus"

 

I jak przetlumaczyc "co ty z byka spadles?" - to jakis nonsens what are you a bull you fell :mrgreen:

 

Dlatego zapytalam gdzies na forum co to znaczy "byc lemingiem" albo "tnij komara" bo ja doslownie te slowa sobie przetlumaczylam, a to przeciez zargon mlodziezowy. Z tym bykiem oczywiscie powinno byc "Are U crazy ?"

 

-- 11 sty 2014, 17:54 --

 

W szwedzkim tez så takie zawilosci jak chyba we wszystkich jezykach swiata, np.

 

taxi bilen - taksowka

tax i bilen - jamnik ( rasa psa ) w samochodzie

i masa podobnych powiedzonek, na ktorych mozna sobie jezyk polamac typu :

"Krol Karol kupil krolowej Karolinie korale koloru koralowego" albo "Stol w powylamywanymi nogami" :mrgreen:

 

-- 11 sty 2014, 18:01 --

 

Can U made me photo ? To podejrzewam, ze oni jeszcze bardziej wpadliby w oslupienie :mrgreen:

 

Chodzi tu nie tylko o zle zastosowane slownictwo ale tez i uzyty czas. co jest nagminnå bolåczkå polakow.

Jakby sie juz ktos bardzo wysilil to zapytalby Can U make me a photo ? Ale to i tak nie zmienia zdziwienia pytanych osob.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, jest troche problemów z tym wszystkim :)

W kazdym jezyku inne zwroty, idiomy rozne itd.

 

nova_2013, a Ty w ogole super masz prace, ja to zawsze lubie ogladac takie seriale rozne jak Criminal Minds etc. :) Kiedys nawet tak mysalam, ze tez bym chciala miec jakąs taką prace - ale wtedy nie dziwie sie, ze mozna popasc w pracocholizm ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zazdroszczę ludziom,którzy nie mają nerwicy...mam nadzieję,że jakoś dam z tym radę...ostatnio miałam taki fajny poranek po spokojnej nocy...wstałam z uśmiechem i wiedziałam,że dam radę ...a przychodzi taki dzień jak dziś i pozytywne myśli się ulatniają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...do tego wszędzie widziałem uśmiechnięte twarze

Neon, usmiechnij sie i Ty :mrgreen: na wzor ginekologa, ktory wychodzi z pracy i mowi : nareszcie twarze ! :mrgreen:

 

-- 11 sty 2014, 19:16 --

 

Podzielę się z Wami moimi przemyśleniami: Jestem w czarnej dupie.

Neon - jaka Twoja reakcja na powyzsze slowa ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gosiulek, Dodatkowo człowiek wchodzi w "turbulencje". \

 

nova_2013, Oj ja się uśmiecham :D nawet często, no ale mam też kontakt z tą drugą stroną świata, i chciałbym zachować równowagę.

 

Zależy, czy to kobieca czy męska pupolina ;)

 

Zmykam ponaprawiać troche rzeczywistość, bo ją zaniedbałem, ostatnio nawet pies mnie szantażuje .

 

Ja mykam plumkać się :D:D:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wiecie co, malam dzis dziwny sen - motyw walki, ale potem okazalo sie, ze osoba z która walcze to - ja sama. Jakby bałam się samej siebie. Zastanawiam sie, co to moze oznaczac? W kazdym razie walke wygralam, a wygrac walke z samą sobą... to chyba nawet dobrze rokuje, nie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.Jakis czas temu pisalam na tym forum, ale niestety za Chiny nie pamiętam hasla do starego nicku wiec zalogowalam się na nowo. Z tego co sama wyczytalam w necie ksiazkach medycznych mam albo nerwice lękowa albo ataki paniki .Sama do końca nie wiem co dokładnie. Lekarze w sumie nie dali mi jednoznacznej diagnozy.Jeden stwierdził ze moje objawy sa od wszystkiego, , drugi zaś mam chorobe XXI wieku .Jak zapytalam jak z tym walczyć co robić powiedział Nic !! A psychiatra bo sama się do niego zglosilam powiedział nie wazne co mi jest ta wiedza jest mi nie potrzebna.I dal tableteczki.Zanim wzielam tabletki najgorsze juz mi przeszlo. Teraz pozostaly zawroty glowy od 3, 5 miesięcy 24h na dobe.Dziwny wzrok potykanie serca i zmęczenie .Częste klucie w okolicach serca. Noi moje odloty jak leze w lozku to czuje jakbym czasami nie miala nog lub rąk bo ich nie czuje.Jesli tylko rusze tymi częściami ciala to wszystko wraca do normy. To tak po krotce.Jak wejde na laptopa to skopiuje mojego pierwszego posta gdzie opisalam jak i kiedy dopadl mnie pierwszy atak.Mialam półtora roku przerwy i we wrześniu znowu skok ciśnienia uczucie jakby wylew krwi do głowy lęk, strach , panika.I tak cztery dni pod rząd ladowalam w szpitalach. Noi oczy nic pani nie jest histeryczka poprostu.Te leki trwaly do grudnia tyle ze juz nie takie mocne.Zawroty glowy jakies schizy mialam tez do grudnia praktycznie calymi dniami.Jak stawalam przy jakiejs szafce czy zlewie wydawalo mi sie że zaraz wpadne w ten zlew.Masakra.Maz musial na pare miesięcy zrezygnować z pracy zeby byc przy mnie i dziecku bo balam sie sama zostawać w domu z tak malym bablem.Teraz jest juz lepiej ale mimo to czuje sie zle do tego czeka mnie operacja i juz się boje czy mnie ta hiena nie zlapie przed lub po.Mam malutkie dzieci plany jak każdy z nas na zycie i przez ta hiene wywrocone zycie do góry nogami. To tak po krotce moja historia z hiena.Mam nadzieję że przyjmiecie do swojego grona kolejna zablakana owieczke ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj jako takiego ataku nie mialam, ale mialam dosc stresujacy dzien - w sumie w taki normalny sposob stresujacy, i po powrocie do domu bylam wykonczona... oslabienie totalne, w sumie do tej pory nie mam na nic sily, nawet na to, zeby spać :) tyle co przy kompie siedze. Ehhh... Straszne jak to organizm potem musi odreagowac wszystko :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tak mam ze siedzę przy lapie do no wlasnie do poznych godzin i chce mi się spać a jak ide do wyrka to galy jak pięć złotych i co biore telefona i czytam szukam na necie sama nie wiem czego. W koncu zasne potem znów się obudze i znowu tel. i tak do rana.

 

-- 12 sty 2014, 22:59 --

 

Wcinam od roku mg i wit .Robilam badania dwa tygodnie temu na b 12 na magnez zelazo i jest wszystko w normie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej nova_2013, No rozmowa calkiem ok :) Ale troche zła na siebie jestem, bo tak - od rana strasznie sie stresowalam, niedobrze mi bylo itd. Poszlam do pracy, a tam bylam w takich nerwach, w takim amoku wrecz, otumanienie, nie wiedzialam co sie dzieje i az taka sie czulam wyczerpana fizycznie. Staralam sie przemowic do siebie - ze przeciez to tak naprawde NIC. Konczy mi sie kontrakt i powiem, ze nie chce przedluzac juz i tyle, zadne tam wielkie halo. Ale i tak bylam taka zdenerwowana.

Poszlam, pogadalam o roznych rzeczach a wlasciwie o tym, to mzoe bylo z 1 minuta rozmowy :) on tylko zapytal, ja powiedzialam, ze nie bardzo, a on ze spoko, nie ma zadnego problemu.

 

Tylko najgorsze, ze po tym przez chwile sie czulam dobrze, ale potem znow (nie iwem, moze po tym denerwowaniu sie), poczulam sie taka oslabiona jakas, i wrocilam do domu i na nic nie mam sily, tak beznadziejnie sie czuje. Nie wiem czy to mozliwe, zeby tak po denerwowaniu sie, byc potem tak oslabionym? :roll:

 

No ale przynajmniej juz mam to z glowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×