Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

wieslawpas, pamiętam twoje posty gdzie skarżyłeś się na problemy ze snem dlatego dziwie się że Twój poprzedni lekarz nie zaproponował Ci w pierwszej kolejności mirtazapiny tylko zaczął od neuroleptyków. To kolejny dowód na to że te leki są nadużywane.

 

Co z tego że późno się kładziesz, zażyj sobie ten lek np. o 22, podejrzewam że po upływie godziny pójdziesz grzecznie lulu ;) i wyśpisz się jak nigdy. Choć czasem bywa że zdarzają się ewenementy których ten lek nie usypia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz te rozpuszczalne w ustach tabletki to bardzo szybko działa, u mnie po około 15 minutach. Ja nie mam bezsenności bez leków, ale mój sen jest płytki i mało efektywny (czuję się zmęczony w ciągu dnia). Za to po mirtazapinie czuję że ten sen jest miły i regenerujący a w dzień nie mam już tego zmęczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieslawpas, ze mną to różnie bywa. Ja mam tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej >, mówiąc po ludzku rozpuszczają się. Czasem zmuła i wilczy apetyt dopada mnie po godzinie, czasem po dwóch a czasem... wcale. :shock: U mnie lęków nie zaostrzyła, wręcz przeciwnie. Bałam się jedzenia, a po niej mam wilczy apetyt, mieszam, wpieprzam co mi w ręce wpadnie i... nic mi nie jest. ;) A co do spania. Zażywam zazwyczaj koło 19-20tej, w tygodniu, gdy pracuję i jestem wymięknięta, padam o 21 i śpię gdzieś godzinę, dwie. Potem się budzę, wpierdzielam coś słodkiego i niestety zażywam zolpidem. A sny na początku faktycznie baaardzo wyraziste i w moim przypadku, niekoniecznie przyjemne... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieslawpas, ja akurat mam tabletki rozpuszczalne w jamie ustnej, przyjmowanie ich wieczorem nazywam "komunią" :P . Zacznij spokojnie od 7,5mg albo 15mg i przyjmuj 2 godziny przed snem. Pewnie lekarz mówił Ci zresztą jak dawkować. Powodzenia! Ten lek nie uzależnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańczący z lękami szczerze, to mi się nigdy koszmary nie śnią, nie wiem czemu. Ale sny po mirtazapinie są bardzo ciekawe - Stephen King się kryje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieslawpas, ponieważ jestem uzależniona od zolpidemu i póki co lekarz nie zalecał zmniejszania, czy całkowitej rezygnacji z zolpidemu . Poza tym niedawno odstawiłam całkowicie lorafen i nie ma co od razu biec na otwartą wodę i odstawiać wszystko. A od zolpidemu jestem uzależniona od ok. 6 lat. Mnie lekarz też powiedział, że mogę zastartować od razu z 30mg, ale że ja jestem cykor, to brałam najpierw połówkę. Ale chyba niepotrzebnie. Początkowo możesz poczuć się słabo. Ja tak miałam. Po jakimś czasie od zażycia zlewał mnie zimny pot, ciemno mi się rozbiło przed oczami, nogi jak z waty... Musiałam się położyć i zasypiałam. Ale to początki były. Potem już było i jest spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieslawpas, acha, zapomniałam o zaburzeniach obsesyjno-kompulsywnych. Leki troszkę je złagodziły ale nadal pewne durne nawyki dają w kość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieslawpas, jest dość mocny. Na pewno nie działa tak jak zolpidem. Nie urywa filmu, po prostu czujesz nagle zmęczenie, oczy Ci lecą i odczuwasz potrzebę położenia się, zanim się obejrzysz śpisz. Tylko nie działa to tak od razu, przynajmniej u mnie. A jak się przebudzisz, nie dasz rady znów, walnij minimalną dawkę zolpidemu. Mirta podbije jego działanie i powinieneś zasnąć znów. Ale najpierw poczekaj na działanie mirty. Różnie ona ludzi ścina. Jednych po 15 minutach, mnie po 1,5-3 godzinach. Także zolpidem w ostateczności, najwcześniej po 3 h od zażycia mirty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieslawpas, spokojnie. Nie nakręcaj się. Jakie masz dawki relanium? Mirta i relanium to wszystkie leki, które masz zapisane, czy jeszcze coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×