Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pograłabym w RPG, jest ktoś zainteresowany?Warszawa


Topie-lica

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Mieszkam w warszawie. Nie mam co robić i całymi dniami siedzę w mieszkaniu. Mam 23 lata i pamiętam, że kiedyś, kiedy byłam zdrowa strasznie mi się to podobało. I teraz chciałabym spróbować, czy by mnie to ożywiło choć na chwilę. Najchętniej bym pograła w jakieś fantasy RPG typu D&D albo młotek. Czy jest ktoś zainteresowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 23 lata. A chciałabym pograć w takie klasyczne RPG. Z Mistrzem Gry opowiadającym historię i z graczami wcielającymi się w swoje postaci. A jedyne co do tego potrzeba to własna wyobraźnia i kości : ). Gry komputerowe mnie nie ożywiają. I tak całymi dniami siedzę z laptopem na kolanach; p. Potrzebuję zajęcia nie związanego z komputerem; ].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Klasyczną grę fabularną można porównać do teatru improwizacji, w którym osoba prowadząca (najczęściej zwana Mistrzem Gry) odgrywa rolę autora scenariusza, reżysera, narratora i zazwyczaj aktora ról postaci drugoplanowych – gracze natomiast są aktorami pierwszoplanowymi, jednakże nieznającymi scenariusza i zmuszonymi improwizować i reagować na sytuacje, jakie stawia przed nimi Mistrz Gry. Cała rozgrywka toczy się prawie wyłącznie w oparciu o słowne opisy, czasem wspomagane muzyką lub kośćmi – Mistrz Gry opisuje graczom ich otoczenie i akcje wykonywane przez bohaterów niezależnych, gracze natomiast opisują czynności wykonywane przez ich postaci."Często pojawiają się dialogi między bohaterami pierwszo i drugoplanowymi : ) Czyli w skrócie to co już napisałam wcześniej. Mistrz gry opowiada, a gracze odgrywają swoje postaci, które mają określone statystyki, zdolności itp. "Często podczas rozgrywki używane są różne rodzaje kości do gry, które pomagają w bezstronnym określaniu wyników poszczególnych akcji podejmowanych przez bohaterów graczy."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gralam z Mistrzem Grzy, ktorym okazal sie schizofrenik i wyladowal na ostrym dyzurze, a innego nie znam :P Niemniej wiem ze w centrum robia jakies takie spotkania,trzeba poszperac w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem, że w Warszawie są takie spotkania. Ale w razie czego jakby się zebrała jakaś grupka i miała jakieś swoje miejsce oraz grę to ją się chętnie naucze w to grać i mogę dołączyć. Zawsze chciałem spróbować swoich sił w prawdziwym RPG :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mokotów. Myślałam o jakimś systemie fantasy, D&D albo warhammer, ale inny też mi będzie pasował. Nie jestem doświadczonym graczem. Po prostu zdarzyło mi się kiedyś kilka razy w to pograć, ale grupa się rozpadła. Teraz by się przydał jeszcze Mistrz gry... Kubaka666, a Ty prowadziłeś kiedyś sesję, albo może chciałbyś prowadzić? Bo z nas wszystkich to wydajesz się najbardziej obytym z rpg; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, Kubaka666, chyba jedynie Ty nadajesz się na Mistrza Gry. Ja to tylko kilka razy byłam na sesji, więc nie jestem doświadczona nawet w graniu, nie wspominając już o mistrzowaniu. Więc jeżeli piszesz się na mistrzowanie, to możemy już ustalać termin gry. Co Ty na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za intrygą z dialogami z nastawieniem na odgrywanie własnej postaci: ). I żebyśmy nie tracili kończyn już na samym początku; ]. Kubaka, jakoże jesteś Mistrzem Gry to może Ty wybierz jaki system będzie Ci najbardziej pasował, dla mnie może być cokolwiek, byleby było fantasy: ). Wszyscy zainteresowani chyba też są równie mało doświadczeni co ja...mam nadzieję, że nie będzie Ci to przeszkadzać?

 

[Dodane po edycji:]

 

To tak żeby zebrać wszystkich chętnych, to może zgłoście się moje pw, najlepiej z rozpisanym waszym wolnym czasem, kiedy to ewentualnie moglibyśmy się spotkać na sesji RPG. No i zostaje jeszcze sprawa lokalu... ja mam mieszkanie na mokotowie, ale nie wiem jak wiele osób się tam pomieści; ) Jak nic innego się nie znajdzie to się zgłoszę na gospodarza; ]Ale inni są bardzo mile widziani; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie dysponuję lokalem... Co do wolnego czasu, to najczęściej mogę się dostosować jak będę wiedział o spotkaniu kilka dni wcześniej... Prawdopodobnie w większości dopiero rozpoczniemy przygodę z taką grą 8) , więc pierwsze spotkanie mogłoby być tylko organizacyjne, bo i tak z marszu raczej nie zaczniemy grać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×