Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to neurotyzm - chodzi o moją mame


marzyciel123

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko

 

Kiedy miałem 13-14lat pamiętam jak dziś matka dostała jakiegoś mega szału zaczęła płakać nie miłosiernie jak by ktoś umarł co najmniej ,a powodem było to że ja zamiast uczyć się na jakiś sprawdzian grałem na kompie miałem nieposprzątane w pokoju :). Myślę że to trochę nieadekwatne zachowanie rodzica do sytuacji. Wtedy oczywiście myślałem ,że to moja wina no bo mama popłakała się przecież z mojego powodu ;) . Była to akcja jednorazowa choć mama do dzisiaj jest osobą bardzo wrażliwą czasem zastanawiam się czy nie neurotyczna.Mama generalnie ma mało znajomych żyje mrzonkami ,nie pracuje tylko zajęła się domem. Nic specjalnie w życiu nie osiągnęła ,a ma pretensje do wszystkich że mają to że tamto.Sama uznaje się za słabą osobę jednocześnie ma się nie wiadomo za kogo lubi się chwalić nowymi rzeczami które zakupiła. Lubi wypominać ojcu sprawy z przed 20-30 lat. i takie tam. Powiem szczerze że zrobiłem się nieczuły już na jej lamenty jak płacze tak samo nie rusza mnie to bo wiem że powodem jest jakieś gówno jak zwykle. W dodatku nie umiem jej pomóc. Sama matka twierdzi ,że pomogę jej tym jak sam będę coś robił jak moje życie będzie super i jak ja będę szczęśliwy to ona również no ,ale do cholery to wychodzi na to ,że ona nie ma swojego życia tylko moje .;/? Tak po za tym to dobra kobieta uczynna potrafi ładnie się ubrać dom też jest zadbany i czysty.Szkoda mi jej trochę bo chciał bym żeby też coś miała od życia. Jestem jedynakiem żeby nie było wątpliwości.

 

Any ideas ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lekceważ jej potrzeb, choćby chodziło do dziś o posprzątanie pokoju. Nie można kogoś zepchnąć tylko do jednej roli np, woźnej. Nie lekceważ tak samo swojej potencjalnej żony. Mamie wystarczy twoje szczęście. A one zawsze są wymagające, uwierz...i rób swoje nie łamiąc się tym. Myślę że to jeszcze nie neurotyzm. Ludzie wrażliwi są bardzo bogaci duchowo. Myślą zbyt dużo może i tym samym terroryzując innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×