Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja na Obczyznie


Gość isabella_28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mieszkam od kilku lat zagranica.Z roku na rok po powrocie z kraju mam ogarniajace poczucie pustki,przygnebienia.Do tej pory jakos sobie radzilam,ale po ostatniej wizycie w kraju ciezko jest mi bardzo.Mam coraz bardziej zmienne nastroje,nic mi sie nie chce,nie zalezy mi na pracy itd.Mieszkam na stale w Anglii,ktorej niecierpie,jest mdla,nudna,ponura.Jedyny plus to rzczy materialne,ktorymi rekompensuje sobie moje zyciowe rozterki.W przeszlosci mieszkalam rowniez w US u Taty.Tlumacze sobie,ze w PL nic mnie nie czeka.Moje miasto jest male,znajomi sami nie maja pieniedzy na wakacje,nawet aby wyjsc na piwo,reszta wogole pracy nie ma.Ta ponura rzeczywistosc mnie przytlacza.Moze jakby sie cos poprawilo w naszym jakze pieknym karju wrocilabym bez mgnienia oka.Tesknota jest silniejsza niz logiczne myslenie.Przekraczam granice PL i czuje ,ze zyc mi sie chce.To mnie wprowadza w depresje.Czy rowniez Wam zdarza sie,macie taie same odczucia jak ja?Nieraz rozmawiam z ludzmi tutaj zyjacymi i oni wrecz tesknia za UK jak sa w PL.Sa zachwyceni zachodem.Dla mnie to ,albo udawanie,zeby mniej bolalo,albo brak jakiejkolwiek wrazliwosci.

Bedac w roznych miejscach w Europie i US moge stwierdzic,ze UK to najbrzydsze panstwo pod sloncem:( Choc daje poczucie bezpieczenstwa finansowego,nie moge jej zniesc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

isabella_28, piszesz, ze mieszkasz kilka lat za graniaca, czyli jezyk angielski powinnas miec opanowany w stopniu dobrym. Dlatego tez, jednym z wyjsc jest np praca w biurze, jako sekretarka (mozesz zrobic certyfikat ze znajomisc jezyka w Pl), mozesz pracowac w szkole/przedszkolu, ropoczac wlasna dzialanosc korepetycje, zalozyc szkole jezykowa, zostac tlumaczem itd itd. Mozliwosci masz wiele. Mozesz zamieszkac w miescie wiekszym obok twojego rodzinnego, ulozyc sobie zycie. Kiedys ja tez chcialam wyjechac poza Pl, ale zostalam -wyjechalam do wiekszego miasta i poukladalam sobie zycie :) Decyzji nie zaluje, jednak Pl to moje miejsce na swiecie. I uwierz, jezeli sie chce mozna dokonac zmian w zyciu. Przemysl to sobie dokladnie, czy chcesz wrocic do Pl, zrob rozezannie co chcesz robis, zrob certyfikat, i dzialaj, gdyz sama widzisz ze tam zle sie czujesz. Trzymam kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×