Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica wegetatywna/neurasteniczna


Gość Gringo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos z was ma nerwice wegetatywna, to znaczy taka, w ktorej lek nie wystepuje, ale wszystkie inne objawy nerwicy lekowej tak(bole, napiecie, dd, problemy z pamiecia/koncentracja). Jak sobie z tym radzicie? Czy psychoterapia wam pomaga? Czy leki rozluzniaja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z was ma nerwice wegetatywna, to znaczy taka, w ktorej lek nie wystepuje,

To jedyna nerwica jaką znam z własnego doświadczenia. Jeśli ją mam , to występuje u mnie przeważnie tylko ból,czasem ucisk,nieraz jedno i drugie.Na psychoterapii nigdy nie byłem ,lekarstw też na to nie używam .Piętnaście lat temu nie wiedziałem co z tym zrobić . Dzisiaj nie mam z nerwicą większych problemów.W moim przypadku nerwica lubi się pojawić wtedy gdy mam jakieś problemy w życiu [które dosłownie spędzają mi sen z oczu ].Zamiast leczyć nerwicę staram się rozwiązać problemy ,tak jak to jest tylko możliwe.U mnie bardzo ta metoda walki z nerwicą bardzo dobrze zdaje egzamin od wielu lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jeszcze kwestia skali nasilenia tych objawow, bo u mnie to wymknelo sie spod kontroli juz dawno temu, na pewno nie da sie tak zyc przez dluzszy czas, wiec albo woz, albo przewoz. Albo sie wylecze, albo bedzie zle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się to w marcu 1994 [ból brzucha, tylko i wyłącznie],nie było ciekawie. Nie wiedziałem co to jest i jak sobie z tym poradzić.W najgorszym okresie bolał mnie brzuch przez 30 dni w miesiącu.Budzisz się rano i po kilku minutach się zaczyna.To dawne czasy i nie pamiętam już szczegółów.Przez ponad dwa lata tak było.Od 1999 roku problem ten aż do dzisiaj nie powrócił.Czasami jak każdego człowieka brzuch mnie zaboli ,ale różne też bywają tego przyczyny.W 2007 pojawiły się najpierw zawroty głowy ,później bóle w klatce piersiowej,ucisk głowy,ucisk w przełyku i ból oczu.3 razy więcej problemów, ale 3 razy łatwiej i szybciej poradziłem sobie z nerwicą [doświadczenie to skarb].Moje zawroty głowy niewiele mają z nerwicą [mój wiek łatwo obliczyć,a do tego mam problemy z krążeniem krwi]. Udało mi się zminimalizować problem z zawrotami [rozwiązałem swój najpoważniejszy problem] i dlatego nerwica też mi przestała dokuczać.Obecnie nie mam powodów aby skarżyć się na nerwicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×