Skocz do zawartości
Nerwica.com

Warto wypróbować Paroksetynę po latach na CITA/ESCI ?


ardhexyd

Rekomendowane odpowiedzi

Waham by zmienić Escitalopram na Paroksetynę, bo ona minimalnie na noradrenalinę działa, więc może by odrobinę pobudziła, ale z drugiej strony to zamulacz (wg. literatury),

więc sam nie wiem, kogoś tutaj PARO bardziej aktywizowało niż ESCI ? Wiem, że oba to zamulacze ale wartoby poznać Waszą opinię.

Co sądzicie ? Bo citalopram/escitalopram brałem w zakresie dawek od minimalnych po ponadmaksymalne, może być tak, że mózg "znudził" się tą substancją,

tzn. izomerami citalopramu ? Zależy mi na lepszej aktywizacji, skoro minimalnie oddziałuje na transporter noradrenaliny - tylko na ile to czuć w praktyce,

brakuje mi chęci do działania, motywacji, siły.

Nie chodzi mi nawet o tolerancję dawek, bo aktualnie pasują mi średnie dawki ESCI 10-20mg, po paru miesiącach brania wystarczy nawet 5-10mg,

które aktualnie stosuję.

 

Wiadomo, PARO daje gorsze skutki uboczne u mnie od ESCI, ale PARO nie brałem od ponad 10 lat, więc może organizm teraz lepiej zareaguje.

Pozostali byście dalej na ESCI którym jesteście znudzeni ? czy dalibyście znowu szansę PARO ? Warte ryzyka ? Bo obawiam się, że skutki uboczne

i długi czas oczekiwania na działanie mnie zniechęcą do brania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×