Poszukuję bohatera reportażu

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Poszukuję bohatera reportażu

przez reporter 27 sty 2010, 22:08
Witam,
Poszukuję bohatera(-ów) do reportażu, który ukaże się w TVP.
Projekt, w którym mam przyjemność uczestniczyć powstaje we współpracy z producentem polskich seriali.
Pomysł jest bardzo ciekawy.
Z grubsza; Chodzi o pokazanie, zestawienie reportaż = serial. Że świat fikcji filmowej nie zawsze musi okazać się bytem wymyślonym przez scenarzystę, że w życiu realnym podobne historie zdarzają się naprawdę.
W serialu bohaterka wpada w stan, charakteryzujący się naprzemiennymi stanami depresji i manii. Najpierw dziewczyna miała tylko depresję, co i tak było tragedią dla rodziny i powodem wielu zmartwień (m. in. rozpadło się jej małżeństwo). Została źle zdiagnozowana, brała złe leki i choroba się rozwinęła. W manii dziewczyna wymknęła się spod kontroli - sprzedała dom, przepuściła oszczędności całego życia, jeździła po całym kraju, wdawała się w przelotne romanse. I nie dała sobie pomóc, nie wiedząc żadnego problemu.

Poszukuję bohaterki(bohatera) "z życia", która przechodzi(-ła,-ł) trudne chwile ze swoją chorobą.

Zdaję sobie sprawę, że znalezienie bohatera do mojego reportażu może nie być sprawą łatwą. To jedna z tajemnic, głębiej chowanych przed cudzymi oczami...
Jednak potencjalnych "kandydatów" przekonywałbym pewnymi wartościami dodanymi; np.:

- choroba jest już poza nimi, że wykonali pracę nad sobą, której nie trzeba się wstydzić

- im więcej na temat tej choroby mówi sie publicznie, tym bardziej pozbawia się jej wrażenia "tabu"...

- moje reportaże nie są "inwazyjne", nie skandalizują, nie pokazują tego, co można by nazwać - brakiem przyzwoitości. Są raczej 6-minutową opowieścią o życiu, walce, godności i odwadze. One budują bohatera, nigdy - pogrążają...

- no i realizacja takiego materiału mogłaby się okazać może "terapeutyczna" dla bohatera. Tą chęć "wypowiedzenia się" widzę bardzo często u osób po traumatycznych sytuacjach. To pewien rodzaj katharsis...

Proszę o kontakt. Sprawa jest pilna.
Grzegorz
grzegorz.lab@op.pl

Re: Poszukuję bohatera reportażu

przez shadow_no 27 sty 2010, 22:13
TVP nie zapewnia swoim pracownikom e-maili w domenie TVP?
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez reporter 27 sty 2010, 22:15
Współpracownikom - nie. Ale rozumiem, że nie jest to okoliczność utrudniająca kontakt...? ;-)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ALEKS*OLO 27 sty 2010, 22:15
reporter, a będe gwiazda i dostane własna garderobe z napisem ??? ile płacicie??? w euro?? Funtach??
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

przez Freddie Mercury 27 sty 2010, 22:16
chyba nikt nie bedzie chciał zeby jego kosztem ktos zbijał kapitał...
Freddie Mercury

przez shadow_no 27 sty 2010, 22:17
Współpracownikom - nie. Ale rozumiem, że nie jest to okoliczność utrudniająca kontakt...? ;-)

Rozumiem, wolałem się upewnić. Taki już jestem nieufny. ;)
Wszystkiego dobrego.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez Pstryk 27 sty 2010, 22:17
ALEKS*OLO i oskara oczywiście też dostaniesz :lol:
Pstryk

przez ALEKS*OLO 27 sty 2010, 22:19
Pstryk, i co ja bidna zrobie ??? nie mam kiecki na rozdanie ....fak
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

przez monika03 27 sty 2010, 22:20
czerwony dywan wam sie marzy:):) :D
monika03

przez Pstryk 27 sty 2010, 22:43
bez też będzie dobrze :lol:
Pstryk

przez Paranoja 28 sty 2010, 08:36
po pierwsze ktoś z depresja nie rzuca się w wir romansów, nie sprzedaje domu i wszystkiego. Tzn ja jako osoba z depresją bym tak nie zrobiła, ja nie mam wtedy siły na nic tylko leże. Albo osoby, które wymyślają reportaż niewiele wiedzą o naszej chorobie, albo chcą za bardzo pokoloryzować. Już prędzej jakaś schizofrenia by pod to podeszła bo wtedy faktycznie człowiek chory "nie wierzy" że jest chory więc jest szansa że mógłby tak zrobić, sprzedać wszystko i szaleć udając osobę całkiem zdrową i "normalną".

Nie wiem, może się nie znam, mam również zaburzenia osobowości, które by podchodziły, pod reportaż, z tym, że ja chyba nie nadaję się na "gwiazdę" Mam niestety zbyt niskie poczucie wartości bym mogła siebie widzieć w czymś takim, napewno wygrałaby jakaś blondyna a nie ja i po raz kolejny przekonałabym się jaka jestem nic nie warta ;/ . Szkoda, że naszej magdalenybmw nie ma, bo ona by pewnie dawno się zgłosiła.
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez Paranoja 28 sty 2010, 09:51
mnie by skusiło jedynie w tym to że lubię próbować w życiu różnych rzeczy, w sensie brałam udział w wyborach miss i mimo że nie wygrałam, mam jakieś wspomnienia z tego. Grałam w 5-10-15 w tych reportażach o zamkach polskich, ale to było jakieś hmm 15 lat temu :roll: :shock: :lol:
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez Paranoja 28 sty 2010, 10:35
Jasneee a Pan Grzegorz z TVP okaże się N I E Panem repoterem i będę miała problemy.
ExModerator

przez reporter 28 sty 2010, 11:55
Witam ponownie,

Dziękuję za posty. Szczególnie Paranoi i Ka_Po.
Wątek serialowy jest punktem wyjścia do historii z życia, której poszukuję również na tym forum.
Oczywiście doświadczenia z "dwubiegunowością" byłyby tu jak najbardziej wskazane. Wiem -po rozmowach z lekarzami- że osoby cierpiące na depresję miewały symptomy czy objawy choroby afektywno-dwubiegunowej. Stąd moja obecność tutaj.
Co do "czerwonych dywanów" ;-)... No niestety - reportażyści i ich bohaterowie nie są rozpieszczani tego typu gadżetami :-)
Nasze miejsca to ulica i sprawy tzw. "zwykłych ludzi". Nie ma nas na rozdaniach TELEKAMER... Ale jesteśmy w sercach osób, którym udaje się czasami pomóc.
I właśnie to, a nie "koloryzowanie" czy poszukiwanie newsa towarzyszy mojej pracy... (pozdrowienia dla "Paranoi"... ;-))
Zaskakujące są często reakcje widzów, którzy żyjąc w wielkich aglomeracjach, wśród tłumu ludzi, ocierając się codziennie o nich, nie mają pojęcia o często - niesamowitych historiach z ich życia... My-reporterzy- żartujemy czasami, że jesteśmy jak aparat fotograficzny. Rejestrujemy to, co inni mogą zobaczyć później w albumie.
A później pomóc zastanowić się, przemyśleć, mieć jakąś nawet filozoficzną refleksję...- czym jest właściwie życie?
Dlatego szukam "prawdziwych" ludzi i ich historii.

pozdrawiam

Grzegorz

[Dodane po edycji:]

Paranojo... służę "materiałem weryfikującym" moje telewizyjne pochodzenie... :-) Jakby co...

raz jeszcze pozdrawiam

reporter z krwi i kości ;-)

Sortuj wg