Strach przed ciemnością

Inne zaburzenia.

Strach przed ciemnością

przez SinnerInHeaven 11 gru 2014, 22:18
Czy jest ktoś na forum kto bał się ciemności i teraz się nie boi. Jestem już w podeszłym wieku(24 lata) i nadal się boję, może nie tyle boję co czuje jakiś dziwny niepokój jak jest ciemno. Nie jest to jakiś paraliżujący strach czy fobia ale rodzaj napięcia. Czy ktoś też tak ma? I oczywiście pytam na prawdę serio :).
SinnerInHeaven

Strach przed ciemnością

przez Druid 11 gru 2014, 22:20
boisz się ciemności, czy swojej wyobraźni po zgaszeniu światła? cale życie towarzyszy Ci ten lęk?
Ostatnio edytowano 11 gru 2014, 22:21 przez Druid, łącznie edytowano 1 raz
Druid

Strach przed ciemnością

przez nieboszczyk 11 gru 2014, 22:21
boje sie ciemności
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Strach przed ciemnością

przez SinnerInHeaven 11 gru 2014, 22:44
No raczej swojej wyobraźni najgorzej jest tuż po zgaszeniu światła potem lęk mija, co też może wynikać z tego że oczy przyzwyczajają się do ciemności i zaczyna się widzieć. Ale lęk towarzyszy mi od zawsze raz w życiu miałem epizod schizofreniczny jak byłem bardzo mały słyszałem głos który krzyczał coś już nie pamiętam co ale później był spokój. Nie sądzę żebym tego się bał. W ogóle chodzę spięty i może to po prostu kumuluje się w nocy i nie ma większego związku z ciemnością. A może boje się że zobaczę ducha, i piszę serio bo gdy miewam koszmary to występują w nich jakieś zjawy nigdy potwory. Ale tez rzadko miewam koszmary tzn. raz w miesiącu to max absolutny. A w sumie ostatnim razem jeszcze rzadziej. Ale gdybym tak na żywo na jawie zobaczył ducha to nie wiem co bym zrobił. Chciałbym żeby moja dziewczyna mnie wyśmiała z tego powodu byłoby mi lżej. Coś na zasadzie: "Ty głupku duchy nie istnieją!".
SinnerInHeaven

Strach przed ciemnością

przez Druid 11 gru 2014, 23:08
SinnerInHeaven, koniecznie musi to być Twoja dziewczyna?
Duchy nie istnieją, ale można je widzieć.
Druid

Strach przed ciemnością

przez nieboszczyk 11 gru 2014, 23:09
duchów nie ma.może być osobowość która zostaje po kimś kto zmarł.
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Strach przed ciemnością

przez Druid 11 gru 2014, 23:13
nieboszczyk, niebo, nie strasz kolegi
Druid

Strach przed ciemnością

przez SinnerInHeaven 11 gru 2014, 23:29
Pluszowa napisał(a):Duchy nie istnieją, ale można je widzieć.

To tak naprawdę nie ma znaczenia czy to jest prawdziwe czy jest to wytwór mojej wyobraźni. Ważne że to mnie przeraża w jakimś stopniu.
SinnerInHeaven

Strach przed ciemnością

przez tahela 11 gru 2014, 23:47
ciemnosc naturalnie przeraża człowieka, nie widac zagrozeń, dla człowieka pierwotnego w jaskiniach wystawionego na trudne warunki ciemnosc niosła zagrozenie,
cywilizacja sie rozwinęła a lek pzostał w naszych umysłach i tyle, tez sie boje
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Strach przed ciemnością

przez SinnerInHeaven 12 gru 2014, 00:16
Nie wydaje mi się żeby lęk był naturalny-pierwotny ja np. nie zasnąłbym sam w dużym domu w nocy. Ani nie poszedł do lasu. Ale z kimś to już bym zrobił spokojnie. Także coś jest nie tak. Skoro jedna osoba magicznie czyni mnie może nie tyle odważnym tylko bardziej racjonalnym.
SinnerInHeaven

Strach przed ciemnością

przez Mae 12 gru 2014, 00:51
W podeszłym wieku? ;)
Też odczuwam lęk przed ciemnością, głównie ze względu na natręctwa na tle religijnym (obawy przed zjawiskami paranormalnymi). Przeważnie śpię przy włączonym radio.
Trolololololo
Mae

Strach przed ciemnością

przez tahela 12 gru 2014, 00:53
SinnerInHeaven,
bo podswiadomie lekjuz sie zmniejsza, czujesz ,ze masz wsparcie i idziesz z kims do tego lasu w nocy, tak to własnie jest
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Strach przed ciemnością

przez mark123 12 gru 2014, 00:59
Też mam lęk przed ciemnością, ale gdy tylko przykryję się kołdrą, lęk zazwyczaj znika.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Strach przed ciemnością

przez joaszka 12 gru 2014, 01:55
mark123, u mnie podobnie. Nie zasnę jeśli nie przykryję łba kołdrą. Cholernie się boję.
joaszka

Sortuj wg