swiadczenie rehabilitacyjne, stawienie sie przed Komisją

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez gramar 01 sie 2014, 14:45
Witajcie, mam na imię Gabrysia. Mam do was pytanie. Przeszukałam sporo postów ale nie znalazłam odpowiedzi. Jestem na zwolnieniu lekarskim. Zaraz będzie 182 dni i chciałabym złożyć wniosek o świadczenie rehabilitacyjne. Jak wygląda to od strony praktycznej? Muszę jak rozumiem stawić się przed Biegłym? Jak wygląda takie spotkanie? Czy to spotkanie jak u psychoterapeuty? Czy decyzja jest od razu? Czy ktoś z was może mi pomóc? Z góry dziękuję, Gabi

przez ala1983 01 sie 2014, 16:11
gramar, witaj, ja jestem właśnie na takim świadczeniu.
Musisz wybrac sie do twojego oddzialu Zus po formularze (albo wydrukowac z internetu), do lekarza i do pracodawcy. Potrzebne ci beda:
- oświadczenie złożone przez ciebie na druku ZUS Np-7
- zaświadczenie o stanie zdrowia (druk ZUS N-9) wypełnione przez lekarza leczącego,
- wywiad zawodowy z miejsca pracy (druk ZUS N-10); wypelnia pracodawca
- wszelka dokumentacja medyczna jaka posiadasz (skseruj sobie wczesniej, bo ZUS zabiera)

Dokumenty wysylasz ty albo pracodawca, musisz mu powiedziec, ze chcesz sie starac o swiadczenie. Powinien przygotowac wczesniej dokumenty. U mnie pracodawca sam przyslal mi wszystkie formularze do uzupelnienia na grubo miesiac przed ustaniem chorobowego.
Nie wiem czy nie za pozno u ciebie.
Wysylasz do Zusu i czekasz na wezwanie na komisje lekarska. Musisz sie stawic danego dnia i godz. Bedziesz miala rozmowe z lekarzem orzecznikiem Zus, ktora z reguly nie nalezy do milych. Zadawane sa pytania w stylu: co ci jest , dlaczego nie mozesz pracowac, jakie masz objawy.. itp. Po tym dostaniesz od razu decyzje od 3 miesiecy do 12 miesiecy pobierania tego swiadczenia. Ja dostalam na 3, potem przedluzylam o dalsze 3 i moze jeszcze raz przedluze. Za kazdym razem musisz pamietac o terminie, nie pozniej niz miesiac przed wygasnieciem! I za kazdym razem do wypelnienia formularz o przedluzenie, ktory znajdziesz w oddziale Zus wlasciwym dla twojego miejsca zamieszkania. Wypelniasz i oddajesz do okienka, nie musisz wysylac.

To w sumie tyle, powodzenia!
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez gramar 01 sie 2014, 16:15
Serdecznie dziękuję za wszystkie informacje! Bardzo mi pomogły. Życzę dużo zdrowia!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg