fobia przed zajściem w ciąże

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez khaleesi 21 maja 2014, 19:43
Vitalia, przyjdą inne natręctwa a najgorsze w NN to upewnianie się.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Vitalia 21 maja 2014, 19:46
khaleesi, masz rację .Natrętne myśli należy ignorować. Trudne, ale skuteczne.

przez wariatka00 21 maja 2014, 19:47
ja się staram i ignorować ale jakoś słabo mi wychodzi jednak jest Pani pewna że to wynik choroby podsumowując wszytsko co tu napisałam i że do zbliżenia nie doszło ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez khaleesi 21 maja 2014, 19:48
Vitalia, ja natręctwa sprzed półtora roku pamiętam wtedy była panika w taki sposób reagowałam dziś mam olewkę na tamte natręctwa. Teraz są inne na które też reaguje paniką i te również miną pytanie tylko kiedy.
wariatka00, TAK zapewne jesteś dziewicą jeszcze jak tam pisałaś z ta babcią czy coś. nawet jakbyśposzła do ginekologa to byś nadal miała te natręctwa, ze może niedokładnie zbadał lub coś. NN to wstrętna żmija.
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

przez wariatka00 21 maja 2014, 19:52
nawet nie chodzi o to co babci obiecałam wiem że nie powinnam tak móić ale chodzi mi ogólnie

przez Vitalia 21 maja 2014, 19:53
wariatka00, stop. Pytasz o to wkoło. Pojawia się u ciebie myśl " a co jeśli jestem w ciąży?"
uświadom sobie, że to tylko natrętna myśl, która się do ciebie przyczepiła, bo się jej wystraszyłaś. Powiedz sobie to tylko myśl, pozwól jej być w swojej głowie, olej ją, niech sobie będzie, od tej myśli nie zajdziesz w ciąże, ona ci nijak nie zaszkodzi, tylko pozwól jej byc, gdy przestaniesz na nią zwracać uwagę, ona osłabnie i zniknie.

przez khaleesi 21 maja 2014, 19:53
wariatka00, ogólnie to masz natrectwa na tym tle.
Mistrz Avatara

przez wariatka00 21 maja 2014, 19:57
wiem bo nawet teraz boję sie że jak wtedy byłam oparta o tą ławkę to co jeśli on mnie na nią położył i wgl .... i moze do czegoś doszło bo było że byłam oparta o tą ławkę potem sie całowaliśmy ale nie pamiętam bo wiem że on mnie o nią oparł ale jak było że mnie oparł i wgl że pocałował mnie wcześniej nie chciał i wgl

przez Marian_Paździoch 21 maja 2014, 19:58
Jeśli masz jakiś cel jak chodzi o sprawy łóżkowe to się go trzymaj i tyle. Fajnie mieć po prostu jakieś własne zasady. Ludzi którzy je mają jest coraz mniej na świecie. Nie lubię powiedzenia, że zasady są po to żeby je łamać. Tak jak i od reguły nie ma wyjątków, bo nie nazywałaby się regułą. Jak się w tym kraju twardo nie stąpa po ziemi to można się obudzić z ręką w nocniku :mrgreen:
Jeśli nie jesteś gotowa to on ma to uszanować. Jak uszanować nie chce, to powinnaś mieć kogoś lepszego. Na pewno kogoś, kto w stosunkach z kobietami nie podąża za kierunkiem wyznaczonym przez własnego pitola.
Marian_Paździoch

przez khaleesi 21 maja 2014, 20:00
Marian_Paździoch, :lol:
Mistrz Avatara

przez wariatka00 21 maja 2014, 20:01
wiem bo nawet teraz boję sie że jak wtedy byłam oparta o tą ławkę to co jeśli on mnie na nią położył i wgl .... i moze do czegoś doszło bo było że byłam oparta o tą ławkę potem sie całowaliśmy ale nie pamiętam bo wiem że on mnie o nią oparł ale jak było że mnie oparł i wgl że pocałował mnie wcześniej nie chciał i wgl

przez Vitalia 21 maja 2014, 20:04
to tylko myśli, wiem, ze się ich boisz i dlatego są, ale to tylko myśli.

przez Marian_Paździoch 21 maja 2014, 20:09
Vitalia dobrze prawi. Jak się ucieka od natrętnych myśli, to mogą wrócić ze zdwojoną siłą. Musisz dać im płynąć i zobaczyć, że wbrew pozorom są tak naprawdę nieszkodliwe. Tak jak i w nerwicy lękowej trzeba własnym lękom pozwolić płynąć. Niech nas ten lęk dopadnie na całego. W końcu poziom adrenaliny spadnie, bo nie podnosi się do nieskończoności, ma swoje granice. Jak ów poziom spadnie, to chory zaczyna dostrzegać z każdym kolejnym napadem lęku, że jest on po prostu nieszkodliwy, niczym inie grozi. No bo co się może stać? Umrzeć się nie umrze. Straci się przytomność? Nikła szansa, a jeżeli już, to tysiące ludzi dziennie traci przytomność, np. podczas stania w kościele w tłoku robi się im słabo i bęc. Taki człowiek potem wypija szklankę wody i żyje dalej. Co by się nie działo przy napadzie lęku, po jego zakończeniu człowiek się otrzepuje, wstaje i żyje dalej. Ja z wielkimi lękami męczyłem się, aż kiedyś przez zbyt wysoką dawkę kwetiapiny zemdlałem. Po prostu ciśnienie mi spadło, gdy nagle wstawałem z łóżka. Szukałem do tej pory stu sposobów na walkę z nerwicą. Zawsze bałem się jednego - że zemdleję. No i nie tak dawno zemdlałem ;) Co się stało? Nic, obudziłem się sam, wstałem, napiłem wody i koniec. Byłem przestraszony, ale od tego momentu nie boję się napadów lękowych.
Więc jak widzisz, nerwica (napady lęku, natręctwa myślowe) generalnie opiera się na "strasznych myślach", typu "a co jeśli...". Z czasem dzięki terapii sobie to uświadomisz i uwierzysz, że to wina tylko i wyłącznie Twoich myśli. Coś spowodowało, jakiś bodziec, że nagle te myśli się pojawiły. Znając przyczynę, wspólnie z psychologiem zajmiecie się nią.
Marian_Paździoch

przez wariatka00 21 maja 2014, 20:36
dziękuje bardzo :):)

Sortuj wg