Nerwica natręctw

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Nerwica natręctw

przez znudzona-ona 31 maja 2013, 21:11
gówno prawda, że leki tylko uspokajają. Ja miałam natrętne myśli, bardzo przykre dla mnie i przy pierwszym rzucie choroby objawy minęły pod dwóch latach psychoterapii, ale wróciły. teraz biorę leki i chodzę na psychoterapię od trzech lat i czuję się dobrze, nie mam natrętnych myśli, żyję normalnie. Nie widzę powodów żebyś robiła z siebie cierpiętnice i narzekała na swój los skoro wystarczy wziąć byka za roki i rozpocząć leczenie.
Małgorzata. Pomagam w angielskim.

Nerwica natręctw

przez psyhozmeczona328 31 maja 2013, 21:16
znudzona-ona napisał(a):gówno prawda, że leki tylko uspokajają. Ja miałam natrętne myśli, bardzo przykre dla mnie i przy pierwszym rzucie choroby objawy minęły pod dwóch latach psychoterapii, ale wróciły. teraz biorę leki i chodzę na psychoterapię od trzech lat i czuję się dobrze, nie mam natrętnych myśli, żyję normalnie. Nie widzę powodów żebyś robiła z siebie cierpiętnice i narzekała na swój los skoro wystarczy wziąć byka za roki i rozpocząć leczenie.

nie robię z siebie cierpiącej. Mam ten problem, jak wielu innych na tym forum i nie narzekam. Przykro mi że na tym pięnym świecie, takie cholerstwo wszystko psuje.

Nerwica natręctw

przez znudzona-ona 31 maja 2013, 21:19
to przecież ci tłumaczę jak chłop krowie na rowie, że to co ci dokucza można skutecznie leczyć! i wtedy nie będzie ci nic zatruwać piękności tego świata

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nerwica natręctw

przez psyhozmeczona328 31 maja 2013, 21:21
znudzona-ona napisał(a):to przecież ci tłumaczę jak chłop krowie na rowie, że to co ci dokucza można skutecznie leczyć! i wtedy nie będzie ci nic zatruwać piękności tego świata

Tylko wiesz, sama tego nie załatwie, nie jestem pełnoletnia

Nerwica natręctw

przez zmienny 31 maja 2013, 21:23
psyhozmeczona328, ja nn takie już silne to od 5 lat.

zrób sobie może tak, że jak nie chcesz iść do psychiatry i chcesz poradziś sobie sama, to kup sobie jakąś książkę z autoterapią na to, spróbuj jakoś metodycznie to wyeliminować, a jak się nie uda do jakiegoś określonego czasu, to wtedy do psychiatry, tylko najlepiej takiego który jednocześnie jest terapeutą.
zmienny

Nerwica natręctw

przez znudzona-ona 31 maja 2013, 21:27
a trzeba być pełnoletnim żeby iść do psychiatry? ile masz lat?

Nerwica natręctw

przez psyhozmeczona328 31 maja 2013, 21:28
znudzona-ona napisał(a):a trzeba być pełnoletnim żeby iść do psychiatry? ile masz lat?

Ale sama nie pójde, nie. 15lat

Nerwica natręctw

przez znudzona-ona 31 maja 2013, 21:31
ok, rozumiem. czy nie ma żadnego dorosłego, którego mogłabyś poprosić o pomoc? niekoniecznie rodzice, może jakaś ciotka, dobra sąsiadka, kuzyn? jesteś bardzo młoda i szkoda by było żebyś się długo męczyła z tymi objawami. Szczerze mówiąc to nie wiem jak sobie dajesz radę, ja byłam dorosła jak zachorowałam i to było okropnie trudne i straszne doświadczenie. Dlatego bardzo cię namawiam żebyś spróbowała poprosić kogoś dorosłego o pomoc.

Nerwica natręctw

przez psyhozmeczona328 31 maja 2013, 21:37
znudzona-ona napisał(a):ok, rozumiem. czy nie ma żadnego dorosłego, którego mogłabyś poprosić o pomoc? niekoniecznie rodzice, może jakaś ciotka, dobra sąsiadka, kuzyn? jesteś bardzo młoda i szkoda by było żebyś się długo męczyła z tymi objawami. Szczerze mówiąc to nie wiem jak sobie dajesz radę, ja byłam dorosła jak zachorowałam i to było okropnie trudne i straszne doświadczenie. Dlatego bardzo cię namawiam żebyś spróbowała poprosić kogoś dorosłego o pomoc.

Często jestem sama w domu, włączam smutną muzyke i płacze. to pomaga mi bardzo. Tylko wtedy nie myśle o tym tylko sie wyżywam. Pomaga mi jak o tym mówię mojej przyjaciółce, ciężko mi to nawet jej mówić, ale jest jedyną osobą która się z tego nie wyśmieje i nie stwierdzi że jestem psychiczna. :( :( powiedz, czy to kiedyś przejdzie. bo na prawdę boje się że nie ułoże już sobie życia

Nerwica natręctw

przez znudzona-ona 31 maja 2013, 21:40
psyhozmeczona328, musisz poprosić o pomoc kogoś dorosłego, uwierz mi, że potrzebujesz fachowej porady od lekarza. Musisz się odważyć i znaleźć dorosłego, który pójdzie z tobą do lekarza. jeżeli faktycznie masz nerwicę i natrętne myśli na tym tle to samo nie przejdzie, owszem, mogą być okresy kiedy się lepiej poczujesz, ale samo się nie wyleczy. Dlatego powtarzam, że potrzebujesz pomocy dorosłych

Nerwica natręctw

przez psyhozmeczona328 31 maja 2013, 21:45
[quote="znudzona-ona"]psyhozmeczona328, musisz poprosić o pomoc kogoś dorosłego, uwierz mi, że potrzebujesz fachowej porady od lekarza. Musisz się odważyć i znaleźć dorosłego, który pójdzie z tobą do lekarza. jeżeli faktycznie masz nerwicę i natrętne myśli na tym tle to samo nie przejdzie, owszem, mogą być okresy kiedy się lepiej poczujesz, ale samo się nie wyleczy. Dlatego powtarzam, że potrzebujesz pomocy dorosłych[/quot

miałam tą depresje, bardzo ciężkął 2,5roku temu. Siedziałam w pokoju, nic innego nie mogłam robić tylko o tym myślałam. zawaliłam szkołę, straciłam jakiekolwiek kontakty ze światem. Siedziałam z zamkniętymi oczami i myslałam. Jestem teraz szczęśliwa, że to przetrwałam. I przeszło mi bez psychiatry po ok 1roku. Miałam jedynie badania, czy z funkcjonowaniem głowy jest wszystko ok.

Nerwica natręctw

przez zmienny 31 maja 2013, 21:47
psyhozmeczona328, no czy przejdzie to zależy tylko od Ciebie, to ja nie wiem tego, zacznij konsekwentnie traktować myśli jako bez znaczenia, nie walcz z nimi na siłę, nie zmieniaj ich treści, tyle mogę doradzić bo mi to właśnie pomogło.
zmienny

Nerwica natręctw

przez psyhozmeczona328 01 cze 2013, 19:53
zmienny napisał(a):psyhozmeczona328, no czy przejdzie to zależy tylko od Ciebie, to ja nie wiem tego, zacznij konsekwentnie traktować myśli jako bez znaczenia, nie walcz z nimi na siłę, nie zmieniaj ich treści, tyle mogę doradzić bo mi to właśnie pomogło.

Dzięki za rade ;) najpierw jak zaczęłam to olewać, pomyślałam że to beznadziejny pomysł, bo chce się uwolić od problemu, w którym ja zawiniła. Jednak teraz wiem, że te myśli same przychodzą z niwiadomo jakiego poodu. I jedynym sposobem jest to, żeby sie tym nie przejmować i nie zwracać na to uwagi, mimo że jest to bardzo ciężko, lecz jeśli się tego nie zastosuje, choroba się pogłębi i już po tem będzie za późno na samoleczenie :)

Nerwica natręctw

przez zmienny 01 cze 2013, 19:56
jest dokładnie tak jak napisałaś.
zmienny

Sortuj wg