Warto wypróbować Paroksetynę po latach na CITA/ESCI ?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Warto wypróbować Paroksetynę po latach na CITA/ESCI ?

przez ardhexyd 03 kwi 2015, 01:48
Waham by zmienić Escitalopram na Paroksetynę, bo ona minimalnie na noradrenalinę działa, więc może by odrobinę pobudziła, ale z drugiej strony to zamulacz (wg. literatury),
więc sam nie wiem, kogoś tutaj PARO bardziej aktywizowało niż ESCI ? Wiem, że oba to zamulacze ale wartoby poznać Waszą opinię.
Co sądzicie ? Bo citalopram/escitalopram brałem w zakresie dawek od minimalnych po ponadmaksymalne, może być tak, że mózg "znudził" się tą substancją,
tzn. izomerami citalopramu
? Zależy mi na lepszej aktywizacji, skoro minimalnie oddziałuje na transporter noradrenaliny - tylko na ile to czuć w praktyce,
brakuje mi chęci do działania, motywacji, siły.
Nie chodzi mi nawet o tolerancję dawek, bo aktualnie pasują mi średnie dawki ESCI 10-20mg, po paru miesiącach brania wystarczy nawet 5-10mg,
które aktualnie stosuję.

Wiadomo, PARO daje gorsze skutki uboczne u mnie od ESCI, ale PARO nie brałem od ponad 10 lat, więc może organizm teraz lepiej zareaguje.
Pozostali byście dalej na ESCI którym jesteście znudzeni ? czy dalibyście znowu szansę PARO ? Warte ryzyka ? Bo obawiam się, że skutki uboczne
i długi czas oczekiwania na działanie mnie zniechęcą do brania.
ESCI-AMISU-ALPRA-MIANSE
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość: unikająca, zależna, cechy osobowości narcystycznej i niedojrzałej.
"Dobrych ludzi zmiażdżył walec czasu nowej generacji".
"Genetycznie kodowany strach, zaszczepimy Ci przez chrzest".