Ile trwa kuracja?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Ile trwa kuracja?

przez Abradab 25 cze 2009, 23:20
Yo.
Przeglądam tak sobie to forum i przeglądam i widzę, że sporo z Was cierpi na depresje/nerwice dość długo, a droga do równowagi trwa sporo. Mi lekarz pierwszego kontaktu powiedział, że wyleczenie z nerwicy trwa jakiś rok przy założeniu solidnej psychoterapii trwającej co tydzień.
Moje pytanie dotyczy leków. Niedługo zacznę brać Sertagen już 3 miesiąc. Na początku było fatalnie, bo ledwo po nim żyłem, ale później była poprawa i obecnie jest całkiem, całkiem. Na psychoterapii, już na drugiej wizycie, terapeutka zdziwiła się, że nie myślę już o odstawieniu leku. No i tutaj kilka moich wątpliwości się rodzi. Po pierwsze, czy nie za krótko biorę lek? Czytałem, że leczenie farmakologiczne powinno być dłuższe. Drugie pytanie, to czy leki zawierające sertralinę uzależniają i czy łatwo je odstawić?
Generalnie, czuję się obecnie całkiem nieźle. Jedynie mam wrażenie otępienia, jednak zawroty głowy i serducho dokuczają bardzo rzadko. No i najważniejsze; spośród 4 czynników, które spowodowały u mnie nerwicę, wyeliminowany został tylko jeden i zastanawiam się czy podołam odstawić leki, dlatego wolałbym wiedzieć, czego mogę się spodziewać.

Pozdro.

Ile trwa kuracja?

przez 2004borys 04 lis 2014, 22:07
he he he! Przez 5 lat Ci nikt nie odpisał. Jestem pierwszy. Fiku miku jestem w Twoim temaciku :lol:
sulpiryd 200 mg
fluoksetyna 40 mg
wenlafaksyna 112,5 mg
olanzapina 7,5 mg
klorazepan 20 mg

Sortuj wg