ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

Re: Lexapro.

przez Queen Of Darkness 03 sty 2009, 17:28
A dziękuję bardzo za odpowiedź i życzenia :D Ja też życzę wszystkim wszystkiego naj w tym 2009 roku :smile:

lexapro 5mg

przez Arczi 04 sty 2009, 18:36
witam wszystkich serdecznie. chciałem sie zapytać czy ten lek wam pomagał i czy dawka którą mi przepisano nie jest za mała??moj problem to depresja na którą cierpie od jakichś 2 lat... w ostatnim czasie wszystko sie jeszcze nasiliło doszły lęki aspołecznośc i ostra nerwica.trzeba wspomnieć ze miałem problemy z narkotykami paliłem marihuane przez okres około 4 lat prawie codziennie oraz brałem alprazolam(afobam,xanax)w kosmicznych dawkach w ostatnim juz czasie nawet do 10 mg jednorazowo przed snem strasznie niszczyło m to zycie... oprocz tego brałem amfetamine kilka razy i przez okres około 2 lat...obecnie jestem na psychoterafi od uzależnień... nie biore tych rzeczy od jakichs 3 miesiecy w tym czasie wszystko sie pogłebiło jak wiadomo lęki silna depresja jakies tiki nerwowe w nogach lęki no kompletny bezsens. poszedłem do pani psyciatry bo juz nie wytrzymywałem dotego kompletna bezsennośc... lekarz zapisał mi ketrel 100 mg na noc i lexapro 5mg rano biore to jakies 6 dni nie mam chyba zadnyc efektów ubocznych wreszcie spie..moje pytanie dotyczy dawki lexapro czy nie jest za małaprzy wadze 100kg?? oraz czy ktoś miał do czynienia z takim zestawieniem leków i co o nim sadzi??

przez pati ;) 04 sty 2009, 23:50
witam wszystkich po przerwie i zycze szczesliwego nowego roku i zeby nam wszystkim to lexapro wreszcie pomoglo i zebysmy mogli popisac o czyms milszym a nie o lekach i chorobach :smile: Ale narazie to w moim przypadku to nie mozliwe.Cacek ja biore lexapro 3-ci miesiac i jest mi juz lepiej nie mam takich silnych napadöw lenku jak przed braniem lexapro chociaz ciagle zdazaja mi sie jeszcze dni takie ze mam dosyc wszystkiego a najgorsze jest w tym wszystkim to ze jak mam gorsze dni to wmawiam sobie tysiace innych choröb i znowu zalamka ale bym polecila lexapro ze warto brac bo coraz czesciej czuje sie lepiej.Najgorsze sa dni dla mnie jak mam jakiegos stresa albo musze cos zalatwic teraz na swieta pojechalam do domu do mojej mamy i ten caly stres swiateczny i ten wyjazd tak na mnie podzialal ze znowu dostalam ataki paniki i to cholerstwo zepsulo mi cala atmosfere swiat no ale tak to juz jest teraz wrucilam i mam nadzieje ze znowu sie uspokoje i wierze w ten lek i bardzo bym chciala nastepne swieta spedzic juz normalnie ale czy mi sie to uda to sie okaze mocno w to wierze a dzisiaj ma chyba depreche bo nic mnie nie cieszy :cry: pozdrawiam was
wszystko w zyciu ma swöj sens dlatego uwierz w siebie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez malg 07 sty 2009, 19:29
Bedzie dobrze! zobaczysz,ze z czasem lepszych dni bedzie wiecej i lęki się zmniejszą.A wyjazd i swieta to mnie tez pochrzanily samopoczucie i mialam napad lęku po 2 letnim spokoju.Ale gdy porównam czas z przed leczenia a teraz...to niebo i ziemia! tak po pół roku to naprawdę poczujesz efekty.Notuj sobie w kalendzarzu epizody lęku i zobaczysz jak super będą znikać :D pozdrwiam bardzo serdecznie.Malgorzata

przez pati ;) 07 sty 2009, 23:09
dziekuje za odpowiedz jak ktos pisze ze tez tak ma albo mial jak ja teraz to to jest jakas nadzieja dla mnie ze kiedys moze znowu bedzie dobrze pozdrawiam

[*EDIT*]

witam co u was jak sie czujecie Fobia mloda 12 Ineska no-sens nic nie piszecie mam nadzieje ze jest wszystko o.k pozdrawiam
wszystko w zyciu ma swöj sens dlatego uwierz w siebie

przez seba752 11 sty 2009, 22:31
Witam wszystkich,Lexapro to dla mnie najlepszy lek jaki brałem.Bardzo szybko zadziałał.Wczesniej brałem Zoloft jakieś 6 tygodni,po którym dostawałem drgawek.Raz takich drgawek dostałem że wyladowałem na pogotowiu.Po tym odstawiłem Zoloft.Teraz biore Lexapro 3 tydzień i jest super,na mnie działa w 100%:))))W końcu żyje normalnie.

przez justi2001 13 sty 2009, 10:04
No i ja sie dolaczam do Waszego grona :). Na lexparo od 4 dni. Wczesniej przez miesiac bralam tranxene, xanax i xanax sr. Ale dobrze dzialaly TYLKO przez pierwsze 3 dni!!! Pozniej doszlam nawet do dawki 7mg xanax'u wazac 45kg!! I NIC! Wyciszenie tylko na pol godziny po kazdej kolejnej tabletce. Teraz biore 5mg lexapro i schodze powoli z xanaxu i xanaxu sr. Xanax lykam tylko przy atakach leku. Narazie lekarz kazal mi zejsc do dawki 4 mg. Ale i tak wczoraj wzielam tylko 3,5 w sumie (xanaxu i srki) bo nie czulam potrzeby lykac wiecej. Mam nadzieje ze lexapro szybko przejmie kontrole i odstawie jak najszybciej benzodiazepiny... Ewidentnie zle sie na nich czuje po miesiacu. Prawie w ogole nic nie jem,nie czuje glodu, i jeszcze doszla nerwica jelit... Teraz boje sie wchodzic na wage juz... :(. Jak u Was z apetytem?
justi2001

przez malg 13 sty 2009, 19:59
super Ci idzie :D Ja dlugo sie zbieralam z Tranxene..ale tez dlugo mialam depresje,ale zdiagnoza bylo kiepsko.5 mg i lepiej! tak trzymac

przez seba752 13 sty 2009, 21:38
Ja nie mam problemów z apetytem.Lexapro pomogło mi na tyle że moge normalnie żyć.Lęki i depresja ustąpiły.Xanax brałem 0,25mg jak mnie lęki dopadały,teraz juz nie biore jakies 3 tygodnie.Bardzo sie ciesze że na chwile obecną mam spokój(cieżko było).Teraz czekam na narodziny córeczki,żona ma termin na 24.01:))))

przez fobia 03 lut 2009, 10:58
Witam pati; , dluugo nie mialam dostepu do internetu niestety ;( ale wrocilam:) zaczelam 7 opakowanie lexapro, jest juz duzo lepiej i ciesze sie ,ze u Ciebie widac w koncu poprawe i lepiej sie czujesz. Ja dostalam "zapas" leku do kwietnia i do tego czasu mam brac ciagle po 10mg a pozniej zaczne juz schodzic do 5mg.
Do kazdego kto zaczyna dopiero lexapro- to dziala tylko nie oczekujcie poprawy juz natychmiast, im mniej bedziecie oczekiwac poprawy tym szybciej ona przyjdzie. Pozdrawiam.

przez Cacek 03 lut 2009, 22:57
Do fobia...
fobia powiedz po jakim czasie zaczęło ci się robić lepiej po tym Lexapro i czy teraz kiedy jest lepiej to nie masz wahań nastroju? Czy masz chęci do robienia czegoś czegokolwiek czy raczej musisz się zmuszać?
Ja teraz będę zaczynał 4 opakowanie Lexapro w tym trzecie 10 mg bo pierwsze było 5 mg i może czuje się lepiej ale to tylko lepszy humor ... Malo natomiast jest takich dni w których nie musiałbym się zmuszać aby zrobić cokolwiek tzn dobry humor ale brak chęci do działania.. No i jeszcze bywają takie huśtawki nastroju ze płakać się chce np. dziś tak mam i to bardzo mnie meczy. Nie wiem czym to może być spowodowane tym ze dziś nie wziąłem tabletki bo mi się skończyły i mam zamówione na jutro dopiero ale to chyba nie przez tą jedną tabletkę...? A odnośnie tego humoru ale braku chęci do działania to zacząłem brać Wellbutrin tak 75 mg rano czyli przepoławiam na pół 150mg nie chce więcej bo boje się ze się zle poczuje ale myślę ze to mnie jakoś napędzi bo tak to podobno działa... Biorę tak mało bo jakiś czas temu brałem ten lek a odstawiłem wtedy Effectin bo też nie miałem jakiegoś takiego napędu i myślałem ze to mi pomoże ale strasznie się po nim czułem
(STRASZNE DOŁY,BÓL GŁOWY ,ŁZY Z OCZU) ale to było 300mg. na dobę może to był jakis szok dla organizmu.. myslę ze jak będę powoli przyzwyczajał organizm to może powoli mnie jakoś pobudzi bez jakichś skutków ubocznych.. biorę go od jakichś 2 niecałych tygodni.
A i jeszcze jedno czy Ty i wy wszyscy którzy to czytacie też tak mieliście ze w dzień chodziliście senni bo ja tak mam i muszę się zawsze po południu położyć a spię tez prawie do południa a natomiast w nocy to nie mogę zasnąć do 3:00 czemu tak jest?
POZDRAWIAM WAS WSZYSTKICH I ZDRÓWKA ŻYCZĘ...

przez fobia 04 lut 2009, 02:13
Cacek no niestety ale na efekty lexapro trzeba poczekac tak naprawde kilka miesiecy trudno powiedziec ile bo na kazdego to dziala indywidualnie, ja jak bralam 4-te opakowanie to juz zaczelam lepiej sie czuc ale miewalam jeszcze gorsze dni, teraz czuje sie juz calkiem dobrze a gorsze dni zamienily sie w gorsze chwile wiec z dwojga zlego lepiej tak.
Aha - ja tez tak mam ,ze moge siedziec dlugo w nocy a za to dopoludnia jestem nieprzytomna , ale mysle ,ze to bardziej zalezne jest od przyzwyczajenia a nie od tabletek ;)

przez GREGR 09 lut 2009, 23:07
WITAM BARDZO SERDECZNIE , PIERWSZY RAZ NA FORUM . MAM PYTANIE NA TEMAT REAKCJI LEXAPRO NA ALKOHOL ?

przez fobia 10 lut 2009, 01:33
jak powiedziala mi moja pani psychiatrka- moge spokojnie sie napic od czasu do czasu przy lexapro poniewaz ono nie odzialowuje za bardzo z alkoholem ani z innymi tabletkami- w moim przypadku sie sprawdza w 100%

Sortuj wg