ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

LEXAPRO (Escitalopram-Elicea,Depralin)

przez Dave38 18 kwi 2011, 08:56
Miko wiem ,że dużo czytasz - spotkałeś się z czymś takim ( to mój post ) :
Witam ! Wiecie co dziwna rzecz się stała i chciałem zapytać co o tym sądzicie ...... ? Od prawie roku próbuję pokonać depresję , nie będę wypisywał listy leków , które już przetrenowałem , w każdym razie od miesiąca jestem na Anafranilu i z samopoczuciem jest ani dobrze ani źle - nijak . W piątek był zabiegany dzień - zapomniałem tabletek . W sobotę obudziłem się wyjątkowo rześki , wyspany , zadowolony , bez lęków , z jasnym myśleniem i naprawdę w dobrym optymistycznym nastroju . Postanowiłem w sobotę nie brać leków i w niedzielę znów to samo - tak jakby depresja ni stąd ni z owąd sobie poszła - zero objawów . W niedzielę też odpuściłem leki . Dziś jest też dobrze - dobrze spałem zwarty i gotowy do dnia pracy , może nastrój trochę gorszy ale czaka mnie dość trudny dzień - może dlatego . Zastanawiam się czy jest to możliwe , żeby tak nagle choroba ustąpiła . Dodam , że nic nadzwyczajnego się w moim życiu nie wydarzyło tak żeby byl jakiś bodziec , który może wpłynąć na samopoczucie ( w lotto nie wygrałem w każdym bądź razie ) . Trochę się boję bo wiem , że to ryzykowne tak nagle odstawić leki - żeby zaraz nie bylo że za dwa , trzy dni w ogóle nie wstanę z łożka , ale chcę spróbować , chyba nie mam nic do stracenia , jak będę czuł ,że depresja wraca włączę leki , mam jedynie do stracenia miesiąc adaptacji anafranilu - efekty uboczne te najgorsze , które już minęły choć kilka innych i tak do piątku mi towarzyszyły . MOże ktoś z Was już tak miał , że nagle się polepszyło po odstawieniu leków . Sam nie wiem co o tym myśleć , oczywiście skonsultuję to z lekarzem ale dopiero w czwartek . Pozdrawiam ....
Melisa , spacer , basen ;)

Na pewno każdy choć raz
Utracił wiarę jak ja .
Obym nie bliżej stał
Sennego dnia w królestwie mroku....

przez paradoksy 18 kwi 2011, 08:58
Dave38, mnie rok faszerowali różnymi świństami na zaburzenia depresyjno-lękowe + z.o., a obecnie jestem bez leków od paru mcy i czuje się dobrze.
nie jestem przymulona, czuję w pełni
wiadomo - mam lepsze i gorsze dni, ale tak samo (a nawet gorzej) bywało na lekach. a też brałam ssri. ;)
może po prostu już nie potrzebujesz.
ale żeby nie zapeszać - poczekaj jeszcze trochę ;)
paradoksy

przez miko84 18 kwi 2011, 09:40
Dave tak, nawet sam doświadczyłem czegoś takiego po nagłym odstawieniu paroksetyny. Nie chcę Cię martwić ale u mnie to minęło po paru dniach - tłumaczę to tak, że blokowane receptory zostały zwolnione i nastąpił wylew neuroprzekaźników, co przez krótki czas dało efekt braku choroby. Ale liczę, że w Twoim przypadku będzie to stały efekt !!!

Aha i uważam, że ten efekt można osiągnąć w pewnym stopniu stosując lek którego przerwanie spowodowało taki efekt, przez dłuższy czas. Dłuższy tzn czasami bardzo długi.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dave38 18 kwi 2011, 09:56
Miko ! No tak ale ja po anafranilu nie czułem się zbyt dobrze po miesiącu część z uboków zeszła ale wiele zostało - drżenie rąk i nóg , senność , lekkie otepienie , słabe libido , lęki słabsze ale były i ogólnie bardziej pesymistyczny niż optymistyczny nastrój

-- 18 kwi 2011, 10:08 --

Wiecie co , często piszą ,że depresja zaskakuje nas swoim przyjściem i zaskakuje swoim odejściem . Paradoksy ! dzięki za za odrobinę nadziei , już zapomniałem jak to jest czuć sie dobrze .....
Melisa , spacer , basen ;)

Na pewno każdy choć raz
Utracił wiarę jak ja .
Obym nie bliżej stał
Sennego dnia w królestwie mroku....

przez miko84 18 kwi 2011, 13:26
Wiem, ale miesiąc to mało. Oby ten stan trwał stale. Powodzenia.
miko84

przez miko84 18 kwi 2011, 16:06
Agonizm 5-ht2c w depresji atypowej jest dobrym działaniem.
miko84

przez robert_53 19 kwi 2011, 09:03
Miko84 i Marek77 - widzę ze mozno siedzicie w temacie lekaów w związku z czym mam pytanie. Czym się różni działanie PROZACu od ESCI. {ytam dlatego że gdy kilkanaście lat temu zaczynałem moją przygodę z nerwicą depresyjno-lękową PROZAC był zupełną nowością i mój lekarz przepisał mi go. Brałem go przez około miesiąca i to była totalna porażka. Chodziłem jak w gorączce, nakręcony. pikawa nie spadała poniżej 120/min. Dlatego poszedłem w kierunku IMIPRAMINY która wiele lat mi pomagała aż przestała. A teraz ESCI mi pomaga i czuję się po nim względnie dobrze choć biorę na razie 10 mg. A to lek podobny do PROZACU przynajmniej tak mi się wydaje. Pozdrawiam.

przez into the void 19 kwi 2011, 16:08
Marek77 napisał(a):escitalopram nie pobudza tak jak fluoksetyna

hmm to z teorii czy z doswiadczenia?
mnie fluo nie pobudzała (brałam długo i nawet max dawke), a po esci wg lekarza mam sie czuc rewelacyjnie (mówiłam, ze mam problemy z działaniem)

przez into the void 19 kwi 2011, 16:41
Marek77 napisał(a):Z teorii,mechanizmu działania fluoksetyny i doświadczenia nie tylko mojego ale wielu ludzi... choc zawsze mogą sie trafic wyjątki które paradoksalnie reagują na leki.

zatem trochę mnie zmartwiłeś.. myślałam, że escitalopra, da mi "kopa" a jak wyjdzie, że jest słabszy niż fluoksetyna to nie wiem po co go biore...
z drugiej strony chyba czuje sie lepiej przy esci 10mg (po miesiącu brania) niż ostatnio na fluo 40mg.. (brałam kilka lat)
ale też nie lepiej niż kiedykolwiek na fluoksetynie..

przez into the void 19 kwi 2011, 16:54
hmm nie wiem.. ja nie mam lęków, tzn tylko takie jako to przy podłym nastroju.. zamartwianie się itp...
na fluo nie czułam nigdy kopa..

przez robert_53 20 kwi 2011, 14:16
Dzięki Marek77 za informacje. Mnie właśnie brakuje tego kopa. Zawsze gdy byłem jeszcze zdrowy byłem bardzo energiczny. Teraz dzięki ESCI po 45 dniach brania wyszedłem ze stany ekstremalnych lęków i ogólnie można powiedzieć że jest całkiem nieżle ale brakuje mi jeszcze tego kopa do robienia nawet kiedyś dla mnie przyjemnych rzeczy. Jak myślisz czy jest to sprawa dawki ? czy na ESCI przy większej dawce może być większa poprawa ?

przez Ahmed 20 kwi 2011, 14:25
ja po 6 tygodniach też mam umiarkowane lęki ....z tendencja zmniejszająca się ...ale leniuch sie straszny stałem kopa to faktycznie nie doastałem po esci ale nie o kopa mi chodziło ...chodziło mi o depreche i o lęki ...deprecha o dziwo przemineła z wiatrem ...a lęki pomału ale sie zmniejszają.
Ja tu jeszcze wrócę ;))))))))))))))))))))))))))))))))
K.
Kwadratullah

przez robert_53 20 kwi 2011, 15:07
ALLAH dobra wiadomość. Widać że lek działa. Teraz sądzę że reszta to kwestia czasu i dawki.

przez miko84 20 kwi 2011, 16:53
Ja czekam ciągle na poprawę nastroju...
miko84

Sortuj wg