Moja choroba a leczenie

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Moja choroba a leczenie

przez Wolfik 04 paź 2016, 22:53
Hej, mam na imię Adam. Nie dawno zdiagnozowano u mnie zaburzenia lękowe (lęk paniczny) wraz z osobowością nieprawidłowo rozwijającą się. Ciężko mi jest pisać, ale nie wyrabiam. Na to forum trafiłem szukając informacji o szpitalu do którego idę (Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gdańskim). Opinie jakie tu znalazłem powiem delikatnie... nie uspokoiły mnie. Boje się tego miejsca. Jadę za kilka dni, a ja panikuję, nie wiedząc co ze sobą zabrać na pół roku. Mam sporo pasji zainteresowań które odżyły lub zacząłem rozwijać po powrocie z oddziału psychiatrycznego w maju. Boje się tego miejsca i nie wiem czy nie zrezygnować... tu mimo, że mam swoją małą cele mam wszystko co potrzebuje - farby, kredki, książki, ubrania... a tam zostanę tego pozbawiony. Doradźcie coś.

Moja choroba a leczenie

przez ekspert_abcZdrowie 05 paź 2016, 20:43
Wolfik, trudno cokolwiek doradzić. Ufam, że sam podejmiesz najlepszą dla siebie decyzję. Zdaję sobie sprawę, że pobyt w szpitalu, w miejscu, którego się nie zna, zawsze budzi lęk i obawy, które dodatkowo są podsycane niektórymi opiniami o danym miejscu, które się przeczyta w Internecie. Mam jednak nadzieję, że znajdziesz tam profesjonalną pomoc. Pozdrawiam!
Psycholog

Moja choroba a leczenie

przez konwalia12 05 paź 2016, 21:04
Właśnie po to przede wszystkim tam jedziesz- żeby pozbyć się tego lęku. Strach przed nowymi miejscami jest zresztą czymś normalnym. Ale słuchaj, żałowałbyś bardziej gdybyś nie podjął się żadnego działania i zostawił tą kwestię w takim stanie, w jakim jest teraz. Naprawdę warto spróbować, bo jedynie próbując, masz szansę coś zmienić. Wiem to, bo sama staram się pozbyć swoich lęków i nie mogę bezczynnie siedzieć, bo tak się nic nie zmieni. Więc trzeba podjąć działanie, które nie wydaje się nam komfortowe, bo być może później będzie nam lepiej :) Chyba, że rzeczywiście szpital ma złe opinie i nie warto tam zostawać, bo to nic nie da, ale tego nie wiem, to już musisz sam zdecydować jak naprawdę jest.
Pozdrawiam i życzę Ci podjęcia dobrej decyzji i powrotu do zdrowia :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg