Skocz do zawartości
Nerwica.com

Moja choroba a leczenie


Wolfik

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam na imię Adam. Nie dawno zdiagnozowano u mnie zaburzenia lękowe (lęk paniczny) wraz z osobowością nieprawidłowo rozwijającą się. Ciężko mi jest pisać, ale nie wyrabiam. Na to forum trafiłem szukając informacji o szpitalu do którego idę (Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gdańskim). Opinie jakie tu znalazłem powiem delikatnie... nie uspokoiły mnie. Boje się tego miejsca. Jadę za kilka dni, a ja panikuję, nie wiedząc co ze sobą zabrać na pół roku. Mam sporo pasji zainteresowań które odżyły lub zacząłem rozwijać po powrocie z oddziału psychiatrycznego w maju. Boje się tego miejsca i nie wiem czy nie zrezygnować... tu mimo, że mam swoją małą cele mam wszystko co potrzebuje - farby, kredki, książki, ubrania... a tam zostanę tego pozbawiony. Doradźcie coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolfik, trudno cokolwiek doradzić. Ufam, że sam podejmiesz najlepszą dla siebie decyzję. Zdaję sobie sprawę, że pobyt w szpitalu, w miejscu, którego się nie zna, zawsze budzi lęk i obawy, które dodatkowo są podsycane niektórymi opiniami o danym miejscu, które się przeczyta w Internecie. Mam jednak nadzieję, że znajdziesz tam profesjonalną pomoc. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po to przede wszystkim tam jedziesz- żeby pozbyć się tego lęku. Strach przed nowymi miejscami jest zresztą czymś normalnym. Ale słuchaj, żałowałbyś bardziej gdybyś nie podjął się żadnego działania i zostawił tą kwestię w takim stanie, w jakim jest teraz. Naprawdę warto spróbować, bo jedynie próbując, masz szansę coś zmienić. Wiem to, bo sama staram się pozbyć swoich lęków i nie mogę bezczynnie siedzieć, bo tak się nic nie zmieni. Więc trzeba podjąć działanie, które nie wydaje się nam komfortowe, bo być może później będzie nam lepiej :) Chyba, że rzeczywiście szpital ma złe opinie i nie warto tam zostawać, bo to nic nie da, ale tego nie wiem, to już musisz sam zdecydować jak naprawdę jest.

Pozdrawiam i życzę Ci podjęcia dobrej decyzji i powrotu do zdrowia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×