Lek przed przemocą, czy tylko ja mam taki problem?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Szybka Zmiana 10 cze 2012, 12:44
tak, dużo walczę ze swoimi myślami, to się dzieje samo, nie potrafię zatrzymać tego myślenia

Nie dzieje się samo, skoro z nimi walczysz :) Skoro walczysz, to bierzesz udział w walce, a wtedy nie dzieje się samo, wtedy dzieje się, bo to robisz. A to zmienia postać rzeczy, bo zamiast widzieć sytuację jako "coś, co mi się przydarza i nie mam na to wpływu" zaczynasz ją widzieć jako "coś, co sobie robię" - a co za tym idzie "mogę przestać to robić/zacząć robić coś innego".

Za parę dni ukończę tutorial jak wyleczyć się z nerwic i natrętnych myśli. Obserwuj Forum.

przez aqnieszka 11 cze 2012, 10:46
dziękuję :smile: dobrze, zatem spróbuję zacząć od zmiany postrzegania tych myśli
najgorzej jak zacznę rozmyślać, wystarczy impuls, coś zobaczę, przeczytam, albo minę jakąś niesympatycznie wyglądającą osobę i się zaczyna myślenie,
przepraszam, ja zaczynam to myślenie

-- 16 cze 2012, 09:57 --

już niby się uspokoiłam, niby już pewne problemy zostały rozwiązane
idziemy sobie z K. na spacer z psem polną drogą, jest bardzo miło

za nami idzie sobie spora grupka dresików sączących piwko, nie wiem po co idą tym polem...
no i oczywiście zaczyna się...
a jeśli pobiją K.?!
też nie wiem po co mieliby to zrobić, nie zna ich, wygląda normalnie, jest środek dnia, nigdy nic złego go nie spotkało, mnie również nigdy nie spotkała przemoc
nie wiem , ale boję się takich osób, budzą moją odrazę i lęk
przyśpieszam więc kroku, K. już się przyzwyczaił, choć nie podziela moich lęków
żal mi go strasznie, jest zmęczony, a ja nie chcę wracać tą samą drogą, upieram się by obejść pole dookoła, żeby ich nie spotkać, jeszcze na koniec mucha wpada mi do oka :? a miałam się zrelaksować na spacerze....

cała jestem jakaś rozdygotana
jeszcze w tv ciągle pokazują tych kiboli na euro, to wzmaga mój lęk

przez Polanka 16 cze 2012, 13:33
mam to samo jak ogladam czytam czy slucham o takich rzeczach zawsze mysle jak on mogl to zrobic a to ze nie rozumiem i sie boje sprawia ze czuje sie zle

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg