Bardzo dziwne uczucie !

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Bardzo dziwne uczucie !

przez rober6666 18 sty 2010, 21:31
Wiola
otóż to
ja sie pod tym podpisuję
ja 2 lata miałem nietrafione leki
...ale te same leki moich znajomych postawiły na nogi
jest jak mówisz
..należy jednak wiedzieć kiedy dany lek jest nietrafiony-jak ktos nie wie to my mu to pomagamy sobie uświadomić bo mamy doświadczenie...czyż nie??
a majster się tu rządzi i upomina za dużo, więc mnie ponosi trochę
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
Offline
obserwowany
Posty
1441
Dołączył(a)
01 paź 2009, 15:47
Lokalizacja
Zabrze

Re: Bardzo dziwne uczucie !

Avatar użytkownika
przez *Wiola* 18 sty 2010, 21:38
rober6666 Dwa lata się męczyć to oczywiście przesada. Chociaż powiem Ci ,że mi anafranil przepisali chyba p 5 latach, a wszystkie wcześniejsze były porażką . Z drugiej strony nieprzyjemne objawy są raczej na początku normą , więc za szybko też nie warto rezygnować.
Avatar użytkownika
Offline
Moderator
Posty
18127
Dołączył(a)
10 lis 2009, 14:14

Re: Bardzo dziwne uczucie !

przez rober6666 18 sty 2010, 21:54
....jak trafilem w końcu na fluanxol to po 24 godzinach byłem jak nowo narodzony-ŻADNYCH skutków ubocznych. To jest trafiony lek !! Kolega , ktorego bioxetin postawił na nogi tez nie miał ŻADNYCH skutków ubocznych !! Więc jak komuś każą zdychać całymi tygodniami to mnie szlag trafia ...
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
Offline
obserwowany
Posty
1441
Dołączył(a)
01 paź 2009, 15:47
Lokalizacja
Zabrze

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Bardzo dziwne uczucie !

Avatar użytkownika
przez *Monika* 18 sty 2010, 21:54
robert 666

Wiesz,że ja biorę ten Velaxin nie? On jest z grupy leków SNRI. Dwa miesiace brałam dawkę 75 mg, potem Tobie pisałam,że czujepobudzenie i niepokój.Nie skontaktowałam sie z psychiatra, tylko odsypywalam z kapsułki połowę leku, czyli przez ten miesiąc biorę 37,5 mg Velaxinu.Za 8 dni mam wizytę u psychiatry. Powiem mu dlaczego zredukowałam sobie dawkę. Mam mniejsze napiecie w sobie. Ale jak redukowalam dawke z 75 do 37,5 towarzyszyly mi bole glowy, zawroty, bole i sztywnosc miesni, karku itp.

Napisz mi jeszcze raz co moglabym mu zasugerowac odnosnie lekow, skoro po SNRI mam pobudzenie. I tak on zadecyduje...bo jest psychiatra.......
Acha....ile czasu trzeba brac Velaxin? Bo rozumiem,ze nie mozna go rzucic z dnia na dzien?
Ja chodze na terapie...tez wiesz o tym bo pisalam z Toba wczesniej. Terapia moze zaczyna dzialac w polaczeniu z lekami, ciezko mi to stwierdzic bo nie umiem tego rozgraniczyc.Chodzi mi o terapie i leki.
Ale,zeby bylo bezpiecznie to kiedy moge zrezygnowac Twoim zdanem z lekow? biore je 3 miesiace.

Z gory dziekuje za odpisanie :-)
Obrazek
Avatar użytkownika
Offline
Główny Moderator
Posty
18813
Dołączył(a)
16 paź 2009, 19:20
Lokalizacja
Ślązaczka z krwi i kości

Re: Bardzo dziwne uczucie !

Avatar użytkownika
przez *Wiola* 18 sty 2010, 22:06
rober6666 napisał(a):....jak trafilem w końcu na fluanxol to po 24 godzinach byłem jak nowo narodzony-ŻADNYCH skutków ubocznych. To jest trafiony lek !! Kolega , ktorego bioxetin postawił na nogi tez nie miał ŻADNYCH skutków ubocznych !! Więc jak komuś każą zdychać całymi tygodniami to mnie szlag trafia ...

Wiesz po 24 godzinach, to jednak chyba ewenement. Zawsze powtarzają i pisze w ulotkach ,że te laki zaczynają działać po min 2 tygodniach. Ja po anafranilu miałam objawy uboczne, chociaż może nie tak dokuczliwe jak po innych , które nie skutkowały. Miałeś sporo szczęścia, ale niestety nie każdemu jest ono dane. Niektórzy muszą trochę dłużej pocierpieć.
Avatar użytkownika
Offline
Moderator
Posty
18127
Dołączył(a)
10 lis 2009, 14:14

Re: Bardzo dziwne uczucie !

przez rober6666 18 sty 2010, 22:36
SSRI , SNRI oraz np Mianseryna owszem zaczynają działać po 2 -3 tyg ale neuroleptyki zaczynają działać szybciutko, a fluanxol należy właśnie do takowych...
To nie szczęście, to determinacja. szukałem tak długo odpowiedniego leku aż trafiłem.....nie marnowałem czasu na męki z nietrafionymi lekami, nie czekałem aż do końca zdechnę, nie łudzilem sie że jak po 3 tyg jest coraz gorzej to w końcu będzie tylko lepiej
Dużo, bardzo dużo czytałem i chodziłem do lekarza z sugestiami popartymi wiedzą.I waliło mnie to że może sie obrazić że sie wymądrzam-walczyłem o Życie-wszystkie chwyty dozwolone..i próbowalem coraz to nowych leków. Przecież psychiatrzy tez nie robią nic innego tylko próbują prawie na ślepo....Jak napisano wyżej nie ma niestety badań mogących określić czego za mało a czego za dużo w mózgu...można tylko gdybać na podstawie objawów
Monika
Nie mogę się tu wymądrzać bo nie jestem lekarzem. Mogę tylko wyrażać swoją opinię popartą doświadczeniem z całą masą prochów niestety
Ewidentnie SNRI ci nie służy. jakby było inaczej to po 3 miesiącach skakałabyś juz z radości pod sufit
Pytanie tylko czy nie słuzy ci podnoszenie poziomu serotoniny czy noradrenaliny.....
Jeśli nie brałaś jeszcze SSRI to pewnie powinnas wyprobować lek z tej grupy
moim zdaniem najdelikatniejsza jest sertralina, najmocniejsza paroksetyna
Po kilku dniach powinnaś wiedziec czy ci służy, jeśli będziesz miała przez 2 tyg objawy podobne jak po SNRI to znaczy że nie służy Ci serotoniny podnoszenie i powinnaś sprobować cos tylko na podniesienie poziomu noradrenaliny np Mianseryna (bodajże czteropierścienioewy lek antydepresyjny-na pewno podnosi poziom noradrenaliny-niestey czasami przymula i zwiękasza apetyt, ale nie u wszystkich )
....koniec moich mądrości...heheheheh
Przemyśl to zapamietaj i pogadaj o tym ze swoim psycholem
Robert
jak te leki z tych grup nie pomoga to sie nie załamuj-jest cała masa innych np trójpierscieniowce jak anafranil ktore niejednego do życia przywróciły lub neuroleptyki atypowe, ale to potem ,hehehe
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
Offline
obserwowany
Posty
1441
Dołączył(a)
01 paź 2009, 15:47
Lokalizacja
Zabrze

Re: Bardzo dziwne uczucie !

Avatar użytkownika
przez *Monika* 19 sty 2010, 00:02
Robert!

Dziękuję za sugestie. Zapytam psychiatre o to. Kochany jesteś :-)

Nie zastanawiałeś się nad farmacją? ;-) Albo etatem u boku psychiatry? Mieszałbyś leki....tyle przeszedłeś! ;-)
A tak na powaznie: az niemozliwe jest to, że tyle leków na sobie wypróbowałeś.
Fajnie byłoby gdybyś kiedyś nie potrzebował ich brać. Tego Tobie życzę :-)
Obrazek
Avatar użytkownika
Offline
Główny Moderator
Posty
18813
Dołączył(a)
16 paź 2009, 19:20
Lokalizacja
Ślązaczka z krwi i kości

Re: Bardzo dziwne uczucie !

przez rober6666 19 sty 2010, 00:10
Kochana Moniko,hehehe
Moim przeznaczeniem jest negacja a nie farmacja,hehehe
Przeszedłem gehenę, i wiem jak to jest nie chcieć już rano wstać, byłem już bardzo blisko aby nie dożyć wieczora, i teraz kiedy jest mi lepiej m.in dzięki ludziom z tego forum (ale na pewno nie dzięki majstrowi, ktory lubi na mnie warczeć ,hehehe) staram się oddac wam uczestnikom forum to co z niego dostałem
Czuje sie o niebo lepiej, mam potężna wiedzę dzięki naprawdę tysiącom przeczytanych postów i przede wszystkim własnym doświadczeniom i nie wyobrażam sobie teraz sie stąd ewakuowac i nie pomagac innym swoim przypadkiem mocno pokręconym
....a niewiele brakowalo abym skończył jak mój ojciec i jego siostra-u mnie to choroba dziedziczna ale do pokonania przynajmniej na jakis czas, a myślę że na zawsze
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
Offline
obserwowany
Posty
1441
Dołączył(a)
01 paź 2009, 15:47
Lokalizacja
Zabrze

Re: Bardzo dziwne uczucie !

Avatar użytkownika
przez *Monika* 19 sty 2010, 00:38
robert666

dobrze myślisz..............na zawsze :-)
Obrazek
Avatar użytkownika
Offline
Główny Moderator
Posty
18813
Dołączył(a)
16 paź 2009, 19:20
Lokalizacja
Ślązaczka z krwi i kości

Re: Bardzo dziwne uczucie !

przez rober6666 19 sty 2010, 10:29
Margaryna,jak tam???
lepiej , gorzej , tak samo?
Musisz nauczyć sie wsłuchiwać w organizm przy tych prochach, aby potem wiedzieć czy kolejne leki działaja (niedziałaja ) podobnie.
Pięknie by było trafic od razu z lekiem, ale to sie zdarza niezmiernie rzadko niestety, może u ciebie będzie inaczej.
Powiem jednak tak-jak lek jest trafiony to skutki uboczne sa niewielkie lub nie ma ich wcale, a jak sa na granicy wytrzymalości to raczej lek nie pomoże. I nie daj sie wkręcić że lek sie "rozkręca" i musisz wytrwać 2 miesiące.Ci co tak piszą nigdy nie mieli prawdziwych skutków ubocznych nietrafionego leku
Jak Cie jakis lek za bardzo miażdży to idziesz do lekarza i mówisz wszystko bez ogródek jak jest i prosisz o zmianę leku i twardo obstajesz przy swoim.
Lekarz będzie wiedział na jaki inny zmienić
Nie ma sensu się męczyć , skoro wspólczesna farmakologia ma nam tyle do zaoferowania..
I nie martw się-dla każdego delikwenta można dopasować lek-czasami to jednak trochę trwa i kosztuje dużo sil
Trzymaj się
Robert

[Dodane po edycji:]

Hey margaryna
jak tam?
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
Offline
obserwowany
Posty
1441
Dołączył(a)
01 paź 2009, 15:47
Lokalizacja
Zabrze

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Przeskocz do