Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pomóżcie...Urojenia przy Depresji ?


cyganeczka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim chciałabym Was zapytać czy przy Depresji mogą występować urojenia ?

bo u mnie zdiagnozowano depresję 2 lata temu obecnie nie biorę leków bo myślałam że już

jest mi lepiej a teraz boje się iść do psychiatry bo może mnie zostawić w szpitalu a tego

panicznie się boję :( aczkolwiek być może to tylko z przemęczenia bo mam problemy ze

zaśnięciem potrafię siedzieć do 03:00 bo nie chce mi się spać no i raz mi się tak zdarzyło

widziałam jakąś postać wiedziałam że to niemożlwie i coś się dzieje ponieważ się nie ruszała

stała w miejscu i kiedy podchodziłam do okna to tam cały czas stała,do tego doszedł lęk i bałam

się własnego cienia a gdy położyłam się nie mogłam usnąć i się bałam...Czy ktoś z Was przy depresji miał coś podobnego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyganeczko, na siłę nikt cię w szpitalu nie zostawi. Lekarz może wypisać skierowanie i zalecić szpital. Ale czy podejmiesz takie leczenie, jest wyłącznie twoją decyzją. Poza tym leczenie szpitalne może być dla ciebie lepszym rozwiązaniem. Nie zamkną cię w pokoju bez klamek, w koszulce zapinanej na plecach. To nie tak wygląda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wiedziałaś, że to niemożliwe to chyba nie mogło być to urojenie, bo charakteryzuje się tym że osoba odbiera to jako rzeczywiste i nie widzi w tym nic niemożliwego. Może to jakieś halucynacje albo coś? Ja widziałam na polu tańczącego czarnego pana, i było to jakoś dziwnie nierealne, a on tańczył, ja się bałam, już chciałam zmienić drogę ale znów się odwróciłam a go już nie było. Do dziś myślę czy mogłoby się mi tak wydawać. Ale nie martwię się tym zbytnio bo może to była jakaś moja wyobraźnia? Nie mówiłam o tym lekarzowi. Na szczęście nie przeżyłam więcej czegoś podobnego i oby tak zostało!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisze Guzik - najważniejsze, że masz świadomość, że to nie było rzeczywiste... Przemęczenie i brak snu mogą chyba wywoływać takie dziwne stany...

nie chyba tylko na pewno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×